Amazon Prime Video (Ερωτήσεις - Βοήθεια - Γενικές πληροφορίες)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..

Μία ακόμα υπηρεσία video streaming έρχεται στη χώρα μας.


Το Amazon Prime Video είναι μια υπηρεσία της Amazon που περιλαμβάνει αρκετές τηλεοπτικές σειρές, ντοκιμαντέρ και ταινίες.
Σ' αυτές περιλαμβάνονται παραγωγές και της ίδιας της εταιρείας όπως το The Grand Tour, που πρόσφατα μάθαμε ότι
αποτελεί ίσως τη σειρά με τα περισσότερα πειρατικά Downloads στη ιστορία. Πλέον με την επέκταση της υπηρεσίας,
η Amazon φέρνει το Prime Video σε όλους τους χρήστες και όχι μόνο στους συνδρομητές της υπηρεσίας Prime που
παρέχεται σε ελάχιστες χώρες, έχοντας αποφασίσει να αποτελέσει μια πολύ καλή εναλλακτική επιλογή
του Netflix, ειδικά στην τιμολογιακή πολιτική που θα ακολουθήσει.

Έτσι η υπηρεσία θα παρέχετε με μηνιαίο κόστος 3 για τους πρώτους 6 μήνες και στη συνέχεια η τιμή θα διπλασιάζεται
στα 6. Παράλληλα όσοι θέλουν να έχουν μια πρώτη επαφή με το περιεχόμενο που περιλαμβάνεται σ' αυτή, μπορούν
να τη δοκιμάσουν δωρεάν για μία εβδομάδα. Όπως και στο Netflix έτσι και στο Amazon Prime Video, το
περιεχόμενο που περιέχει ελληνικούς υπότιτλους είναι εξαιρετικά σπάνιο, κάτι που αποτελεί και
το σημαντικότερο λόγο που κάποιος θα αποφασίσει να

Η πρόσβαση στο Amazon Prime Video μπορεί να γίνει μέσω browser από την ιστοσελίδα αλλά και μέσω
των εφαρμογών που κυκλοφορεί η Amazon για όλες τις μεγάλες mobile πλατφόρμες.



Google Play // iOS App Store



 
Last edited by a moderator:

Illidari

Established Member
21 August 2016
113
Ποτέ περίπου;ήδη φτάσαμε μέσα Δεκεμβρίου.

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Amazon Prime Video is now available in more than 200 Countries and territories


 

nemesi54

AVClub Addicted Member
18 September 2007
1,694
Μοσχάτο
Με 3 ευρώ για 6 μήνες είναι κρίμα να μην κάνεις συνδρομή και να μάθεις τα πάντα απο πρώτο χέρι.
Το ποσό είναι μηδαμινό.

Μάλιστα ξεκινάς και με 7 μέρες free trial.
 

nemesi54

AVClub Addicted Member
18 September 2007
1,694
Μοσχάτο
Αν είχα account θα σου απαντούσα.

Επιπλέον είναι μια υπηρεσία που μετρά μερικές ώρες στη χώρα μας....λογικό είναι να μην έχει τίποτα ή να έχει ελάχιστες...

Δεν είμαστε καμιά τεράστια αγορά, ότι έκανε το Netflix έιναι λογικό να γίνει κι εδώ.
 

cyclist

AVClub Enthusiast
29 December 2010
1,022
Έχει ελληνικά σε ελάχιστο περιεχόμενο... έτσι δεν λέει η παρουσίαση;
 

sotos65

AVClub Fanatic
25 August 2007
10,620
Χανιά
Αν ήδη έχει, θα είναι ελάχιστοι οι τίτλοι με ελληνικά. Ψάχνοντας βλέπω αγγλικούς, γαλλικούς, γερμανικούς, ισπανικούς, πορτογαλικούς, ιταλικούς,
τουρκικούς σε κάποιες σειρές και ταινίες, και ορισμένες άλλες γλώσσες σε πιο περιορισμένο περιεχόμενο, αλλά δεν είδα ακόμα ελληνικούς.


Clipboard01.jpg
 
Εννοείται ρε παιδιά ότι θέλει το χρόνο του. Η τιμή πάντως είναι της ξεφτίλας, εγώ θα το έβαζα (αλλά το έχω ήδη χρόνια τώρα :D )

Πολύ καλές παραγωγές, επιπέδου Netflix, όχι τόσο χαώδες περιεχόμενο, αλλά σίγουρα αξίζει τα λεφτά του. Έχει μέσα και διάφορες σειρές θρύλους με φουλ κάβα όλες τις σεζόν που δε θα τις βρείτε αλλού (πχ 24, The Wire, Broadwalk Empire κλπ )
 

nickvog

New member
14 March 2010
95
Εννοείται ρε παιδιά ότι θέλει το χρόνο του. Η τιμή πάντως είναι της ξεφτίλας, εγώ θα το έβαζα (αλλά το έχω ήδη χρόνια τώρα :D )

Πολύ καλές παραγωγές, επιπέδου Netflix, όχι τόσο χαώδες περιεχόμενο, αλλά σίγουρα αξίζει τα λεφτά του. Έχει μέσα και διάφορες σειρές θρύλους με φουλ κάβα όλες τις σεζόν που δε θα τις βρείτε αλλού (πχ 24, The Wire, Broadwalk Empire κλπ )

Είσαι Ελλάδα ???

Γιατί εγώ γράφηκα, αλλά ΗΒΟ και άλλες ανάλογες σειρές, σαν αυτές που αναφέρεις, δεν έχει (τουλάχιστον όχι ακόμη).

Εννοείται ότι δεν βρήκα ούτε έναν τίτλο (ταινία ή σειρά) που να έχει ελληνικούς υπότιτλους.

Επίσης, περίεργο, αλλά υπάρχουν και αρκετοί τίτλοι που δεν έχουν ούτε αγγλικούς υπότιτλους (πχ. Minority Report) .....
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,061
Mitilini

Θέλει τον χρόνο του και εδώ..

Ότι δεν έχει gr subs τρώει άκυρο

Είσαι Ελλάδα ???

Γιατί εγώ γράφηκα, αλλά ΗΒΟ και άλλες ανάλογες σειρές, σαν αυτές που αναφέρεις, δεν έχει (τουλάχιστον όχι ακόμη).

Εννοείται ότι δεν βρήκα ούτε έναν τίτλο (ταινία ή σειρά) που να έχει ελληνικούς υπότιτλους.

Επίσης, περίεργο, αλλά υπάρχουν και αρκετοί τίτλοι που δεν έχουν ούτε αγγλικούς υπότιτλους (πχ. Minority Report) .....

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Είσαι Ελλάδα ???

Γιατί εγώ γράφηκα, αλλά ΗΒΟ και άλλες ανάλογες σειρές, σαν αυτές που αναφέρεις, δεν έχει (τουλάχιστον όχι ακόμη).

Εννοείται ότι δεν βρήκα ούτε έναν τίτλο (ταινία ή σειρά) που να έχει ελληνικούς υπότιτλους.

Επίσης, περίεργο, αλλά υπάρχουν και αρκετοί τίτλοι που δεν έχουν ούτε αγγλικούς υπότιτλους (πχ. Minority Report) .....

Όχι, Αμερική είμαι. Περίεργο, πίστευα ότι τα HBO θα τα'χει και στην Ελλάδα. Ίσως είναι αγορασμένα από άλλον ήδη...
 

dpapav

Senior Member
19 June 2006
583
Αθηνα
Δεν περιλαμβανει επισης και ολες τις δικες του παραγωγες. Για παραδειγμα το Goliath δεν το έχει στο ελληνικο account.