Δορυφορικός Καφενές ( ChatRoom)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

cmoustakas

Supreme Member
5 June 2011
5,363
Αθήνα
Η συντονιστική ομάδα των δορυφορικών σκέφτηκε ότι μας λείπει ένα chat room στην κατηγορία μας για χαλαρή συζήτηση και κουβεντούλα. Για το λόγο αυτό δημιουργούμε το παρών νήμα και ελπίζουμε να αγκαλιαστεί από όλους σας.
 

Kypros_Pambou

Established Member
23 September 2007
258
Re: Απάντηση: Δορυφορικός Καφενές ( ChatRoom)

Πολύ καλή ιδέα !!!!!! :SFGSFGSF:
Καλή αρχή εύχομαι !!! :party:
 

eri77

Established Member
7 March 2014
181
Όντως πολύ καλή ιδέα... Καλημέρα σε όλους

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

petros n

AVClub Enthusiast
16 April 2008
987
καλη αρχη ..χρονια πολλα σε ολους τους φιλους με υγεια ......καλες γιορτες στης οικογενειες σας
 

cmoustakas

Supreme Member
5 June 2011
5,363
Αθήνα
καλη αρχη ..χρονια πολλα σε ολους τους φιλους με υγεια ......καλες γιορτες στης οικογενειες σας

Χρόνια πολλά και σε σένα Πέτρο. Χρόνια πολλά σε όλους παιδιά να περάσετε υπέροχα αυτές τις γιορτινές μέρες και αρπάξετε την ευκαιρία να τις περάσετε με τους αγαπημένους σας.
 

bykrie

Πρόεδρος Δ.Σ.
Staff member
Καλή αρχή στο δορυφορικό καφενέ. :beatnik2:
Νομίζω ήταν καλή ιδέα για χαλαρή και χωρίς άγχος για..... :eek:fftopic: κουβεντούλα !!!

DipqZdB.jpg
 

eri77

Established Member
7 March 2014
181
Εδώ και τρία απογεύματα προσπαθώ να μοντάρω ένα gilbertini 150 με μοτέρ. Μου έχει βγει ο κ... στα κρύα και σκοτάδι... Αν τα καταφέρω όμως... Ανεκτιμητη ικανοποίηση. Το είπα εδώ γιατί αν το λέω αλλού θα με πάρουν για τρελό :)

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Αμα σε ταλαιπωρει πολύ η ρυθμιση, κατα πασα πιθανότητα ο στυλος σου δεν ειναι απολυτα κατακορυφος παντως
 

eri77

Established Member
7 March 2014
181
Ναι, κατά πάσα πιθανότητα.. Αλλά επειδή είμαι δουλειά δεν προλαβενω. Θα περάσω Χριστούγεννα στην ταράτσα από τι φαίνεται

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

cmoustakas

Supreme Member
5 June 2011
5,363
Αθήνα
Αυτό που σου λέει ο Κώστας για τα κινητά πιάτα είναι ορος απαραβίαστος για να υπάρξει σωστή λειτουργιά και να έχεις σωστό τόξο. Η βάση πρέπει να είναι απόλυτα κάθετη και σωστά αλφαδιασμένη από όλες της πλευρές τις προς τον άξονα της Γης, να ρίξεις πολύ προσοχή σε αυτό και όταν το κάνεις και είναι σωστό τα αλλά θα πάνε μόνα τους.
 

eri77

Established Member
7 March 2014
181
Ναι φιλαράκι, έχεις δίκιο... Έχω καταφέρει πάντως να έχω καλό σήμα από 23,5 που ξεκινάω μέχρι στο 5 w.. Στο 12,5 το σήμα χάνεται εντελώς. Από την est δεν δεν το έχω τσεκάρει αλλά λογικά μέχρι το 39 Hellas SAT θα πρέπει να είναι εντάξει... Πιστεύω ότι δεν είμαι πολύ μακριά

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

GEORGE M.

Supreme Member
3 April 2009
4,205
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Απάντηση: Re: Δορυφορικός Καφενές ( ChatRoom)

Εδώ και τρία απογεύματα προσπαθώ να μοντάρω ένα gilbertini 150 με μοτέρ. Μου έχει βγει ο κ... στα κρύα και σκοτάδι... Αν τα καταφέρω όμως... Ανεκτιμητη ικανοποίηση. Το είπα εδώ γιατί αν το λέω αλλού θα με πάρουν για τρελό :)

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά αγόρασες ΟΡ150 ? Δώσε περισσότερες πληροφορίες. Τι πως πόσο κλπ.
 

eri77

Established Member
7 March 2014
181
Re: Απάντηση: Re: Δορυφορικός Καφενές ( ChatRoom)

Τελικά αγόρασες ΟΡ150 ? Δώσε περισσότερες πληροφορίες. Τι πως πόσο κλπ.
Τίποτα φίλε μου.. Εντελώς τυχαία. Μεταχειρισμένο το πήρα. Στα 100 ευρώ μαζί με το μοτέρ και την βάση, σε πολύ καλή κατάσταση πάντως. Βασικά πήγα να πάρω μια op125 πού είχε ο ίδιος....Α μου λέει.. Έχω και μια 150 αλλά είναι πολύ μεγάλη και πώς θα την πάρεις και τι να την κάνεις.. Καλά του λέω, άστα σε μένα αυτά. Την επόμενη μέρα φορτηγάκι και το πήρα

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

eri77

Established Member
7 March 2014
181
Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.. Μήπως ξέρει κανείς... Είναι 4 καλώδια που πάνε στο μοτέρ. Σε ποια κάνω γέφυρα για να πάει μπρος πίσω??? Ρωτάω για να μην πάρω το positioner επάνω στην ταράτσα και να δώσω κίνηση από εκεί

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

GEORGE M.

Supreme Member
3 April 2009
4,205
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Απάντηση: Re: Δορυφορικός Καφενές ( ChatRoom)

Μια χαρά σου έκατσε φίλε! Καλές λήψεις 😎
Άνοιξε το καπάκι του μοτέρ και μέσα σε αυτό λογικά έχει οδηγίες για το πως να κάνεις την σύνδεση . H Google όλο και κάτι θα βρεις .:BDBDG54:
 

akai=takis

Established Member
23 April 2009
122
Απάντηση: Re: Δορυφορικός Καφενές ( ChatRoom)

Για τον φιλο Eri77
 

Attachments

  • IMAG0051.jpg
    IMAG0051.jpg
    81.9 KB · Views: 92
  • IMAG0050.jpg
    IMAG0050.jpg
    92.7 KB · Views: 88

cmoustakas

Supreme Member
5 June 2011
5,363
Αθήνα
Χρόνια πολλά σε όλους και καλά Χριστούγεννα να περάσετε μαζί με τους αγαπημένους σας. :christmastree2: