-Sony UHD Blu-ray players 2017-

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

lesarros

AVClub Addicted Member
6 February 2008
1,392
Athens,Greece
Σε επικοινωνία που είχα με το SonyCenter Γλυφάδας μου ανέφεραν πως 20/21 Απριλίου περιμένουν τις πρώτες παραλαβές του UBP-X800
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,962
Christian Trozinski of HDTV Magazine presents you the test of UHD Blu-ray player Sony UBP-X800 and Panasonic DMP-UB404. Whether there are differences in the presentation of 4K HDR movie discs, learn it in the video.

https://www.youtube.com/watch?v=hWOVHHSv2oc
source video:[youtube.com - digitalfernsehende]
 

lesarros

AVClub Addicted Member
6 February 2008
1,392
Athens,Greece
Το ubp-x800 το εχω παραγγείλει από τον Κωτσόβολο.Δεν το έχει ετοιμοπαράδωτο μάλλον την άλλη εβδομάδα θα το παραλάβω.
 

lesarros

AVClub Addicted Member
6 February 2008
1,392
Athens,Greece
Παρελήφθη εχθές!Τώρα περιμένω από βδομάδα κάτι 4k δισκάκια που έχω παραγγείλει.
Στιβαρή και ποιοτική κατασκευή δείχνει,έχει πολύ καλό netflix,λείπει όμως από τις εφαρμογές το amazon prime video,που απ'ότι διάβασα στο αγγλικό φόρουμ υπάρχει στους άγγλους.
Και στην δική μου sony tv το έχει επίσης.Στο ubp-x800 δεν το έβαλαν ακόμη.
 

STELIOS

AVClub Addicted Member
27 August 2006
2,072
Re: Απάντηση: -Sony UHD Blu-ray players 2017-

Παρελήφθη εχθές!Τώρα περιμένω από βδομάδα κάτι 4k δισκάκια που έχω παραγγείλει.
Στιβαρή και ποιοτική κατασκευή δείχνει,έχει πολύ καλό netflix,λείπει όμως από τις εφαρμογές το amazon prime video,που απ'ότι διάβασα στο αγγλικό φόρουμ υπάρχει στους άγγλους.
Και στην δική μου sony tv το έχει επίσης.Στο ubp-x800 δεν το έβαλαν ακόμη.

καλημερα, απο που παραγγελνεις UHD bluray με ελληνικους υποτιτλους?
 

lesarros

AVClub Addicted Member
6 February 2008
1,392
Athens,Greece
Ναι,πολύ καλή εικόνα τόσο σε bd-dvd όσο και σε απλά δισκάκι.Σε uhd δισκάκια η εικόνα στο Passengers εκπληκτική.Κολλήματα που αναφέρουν σε ξένα φόρουμ με τα uhd δισκάκια σε 3 που δοκίμασα δεν μου παρουσιάστηκαν ευτυχώς!
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,962
Sony UBP-X800 test...https://hdtvpolska.com/sony-ubp-x800-test-pierwszego-odtwarzacza-uhd-blu-ray-firmy-sony/

μετάφραση google pl to en

Sony_UBP-X800_16-1024x219.jpg


Sony_UBP-X800_7-1024x538.jpg


source:[hdtvpolska.com]