Star Trek 4

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,930
Εκεί ψηλά.....


Star_Trek_4.jpg


Star Trek 4



Άρχισε η προπαρασκευή της τέταρτης ταινίας μετά το "reboot".
Μαντέψτε ποιος συζητά για εμφάνιση στην ταινία....




Chris-Hemsworth-George-Kirk-Star-Trek.jpg


(http://screenrant.com/star-trek-4-chris-hemsworth-george-kirk-abrams/)

 
Last edited by a moderator:

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,686
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Eχω την εντυπωση οτι εκει που καθονται και πινουν τον καφε τους,
τους ερχεται επιφωτιση .... "ρε συ Koυεντιν, δεν φτιαχνουμε ενα Star Trek μαζι ?"

.... και οποιον παρει ο χαρος ! :icon15:
 

Sonic

Supreme Member
25 November 2012
6,370
Γουκόγιαφκα εν Kashyyyk
Χα, κάτσε γιατί πλάκα-πλάκα νομίζω ότι υπάρχουν πιθανότητες να βγει κάτι καλό, αν γίνει.
Σκέψου το Discovery πόσο βίαιο, μοβόρικο, σκοτεινό και επιθετικό προέκυψε σε σχέση με ό,τι Τρεκ σειρά έχει βγει. Αλλά είναι καλό. Κάτι παραπάνω από καλό!
(Επίσης και πόσες μοδάτες σαχλαμάρες έχει ακολουθήσει...:icon15:, τέλος πάντων, αυτά σε άλλο νήμα).

Ο Ταραντίνο είναι ένας τρόπος να προχωρήσουν οι ταινίες σε κάποια πιο σκοτεινά σημεία, γιατί δεν νομίζω ότι ο Άμπραμς μπορεί να τα κάνει και λόγω άλλου στυλ και γιατί δεν μπορεί να σπρώχνει πολύ ακόμα σε νεανικά μονοπάτια τη saga χωρίς να καταλήξει σε ανούσιες επανάληψεις.
Με μία άγρια πινελιά στο σύνολο; Ανοίγει ο δρόμος για κάτι καινούριο. Κάτι σε Discovery κινηματογραφικού επιπέδου ίσως.

Το φαντάζομαι ως εξής: ο Ταραντίνος τραβάει τις καταστάσεις σε αχαρτογράφητες συμβάσεις και ο Τζαρ Τζαρ τις εξομαλύνει σε πιο Sci-Fi αισθητική και αντίληψη.

Μου θυμίζει όταν επιλέχθηκε ο Ντίνος Ηλιοπούλος να παίξει τον δράκο. Όλοι μόλις το άκουσαν μείναν κόκκαλο και μόλις είδαν την ταινία ξαναμείναν κόκκαλο, λόγω ερμηνείας και γενικής ατμόσφαιρας. Είθε αντίστοιχα και ο Ταράντινο με τον Άμπραμς στο Sci-Fi πεδίο να κάνουν κάτι παρόμοιο, αν το γυρίσουν.
 
19 June 2006
35,671
Απάντηση: Re: Star Trek 4

Ελα, ελα .... δεν θελω εσωστρεφειες :proud:

Η σημαια σας κυματιζει μεσιστια ... :rolleyes:


Τι εσωστρέφειες? Ένα κάρο επεισόδια έχει το Τρεκ για να το ξαναθυμηθούμε. Δεν έχουμε ανάγκη τον κάθε αρπακόλα...
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Απάντηση: Re: Star Trek 4

Τι εσωστρέφειες? Ένα κάρο επεισόδια έχει το Τρεκ για να το ξαναθυμηθούμε. Δεν έχουμε ανάγκη τον κάθε αρπακόλα...

Toυ Μανου το λες. ?
Αυτος δεν εχει δει ουτε ενα απο τις σειρες. (τις βαριεται, δεν εχει χρονο, μπλα μπλα)

Οταν θα αρχισει ομως σειρα το star wars, τον βλεπω να πληρωνει συνδρομες στο netflix.
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,686
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Re: Απάντηση: Re: Star Trek 4

Τι εσωστρέφειες? Ένα κάρο επεισόδια έχει το Τρεκ για να το ξαναθυμηθούμε. Δεν έχουμε ανάγκη τον κάθε αρπακόλα...

Δηλαδη ... θα κλειστειτε ερμητικα στο παρελθον ? :blink:
ΑΥΤΟ ... και αν ειναι εσωστρεφεια. Και μαλιστα ειναι τοσο οδυνηρη
.... που αποσυρω τον σχολιασμο ... γιατι προξενησα απειρη oδυνη.
Δεν ηταν προθεση μου ! :rolleyes: Νομιζα ... οτι ελπιζετε ακομα
σε κατι καλυτερο ...

Toυ Μανου το λες. ?
Αυτος δεν εχει δει ουτε ενα απο τις σειρες. (τις βαριεται, δεν εχει χρονο, μπλα μπλα)
Οταν θα αρχισει ομως σειρα το star wars, τον βλεπω να πληρωνει συνδρομες στο netflix.

Δυστυχως η ευτυχως, τις σειρες Star Wars (αν και οποτε προκυψουν) δεν θα τις αναλαβει το Netflix.
Αλλα κατι συνδρομητικο της Disney. Κριμα βεβαια ... γιατι ειμαι της φιλοσοφιας με ενα καναλι ...
δεκαπεντε μπεκατσες ! :laugh:
 
19 June 2006
35,671
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Star Trek 4

Δηλαδη ... θα κλειστειτε ερμητικα στο παρελθον ? :blink:
ΑΥΤΟ ... και αν ειναι εσωστρεφεια. Και μαλιστα ειναι τοσο οδυνηρη
.... που αποσυρω τον σχολιασμο ... γιατι προξενησα απειρη oδυνη.
Δεν ηταν προθεση μου ! :rolleyes: Νομιζα ... οτι ελπιζετε ακομα
σε κατι καλυτερο ...

Ποια οδύνη προξένησες? Εσύ σκηνοθετείς τα νέα Τρεκ?

Φυσικά και ελπίζουμε σε κάτι καλύτερο. Ελπίζουμε κάποιος σοβαρός άνθρωπος (κάποτε) να συνεχίσει το έργο του αρχηγού και το Τρεκ να συνεχίσει με όλη του την αίγλη (μην ξεχνάς πόσα χρόνια πέρασαν από το TOS στο TNG). Μέχρι να γίνει αυτό, δεν προτιθέμεθα να γίνουμε σαβουροθεατές της κάθε παπάτζας που μολύνει την ιστορία του Σταρ Τρεκ.
 

Sonic

Supreme Member
25 November 2012
6,370
Γουκόγιαφκα εν Kashyyyk
Χμμμ, ο Πικάρντ θα ήθελε να παίξει υπό την καθόδηγηση του Ταραντίνου.

non spoiler
People are always saying to me, 'Will you be Jean-Luc Picard again?' And I cannot think that would be possible, but there are ways in which something like that might come about."

… But one of my dreams is to work with Tarantino. I admire his work so much, and to be in a Tarantino film would give me so much satisfaction. So, if he is going to direct something to do with Star Trek and there was the possibility of dear old Jean-Luc showing up again and doing that for Mr. Tarantino, I would embrace it.

Απ' τη μια μου ακούγεται χλωμό, απ' την άλλη τι να περιμένει κανείς μπροστά στις αλλαγές που μοιάζει να έρχονται;
:hmmmm: