Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 353 απο 355 ΠρώτοΠρώτο ... 253343349350351352353354355 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 3,521 έως 3,530 από 3549
    Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2017

Re: Xiaomi Mi Box Review (2GB RAM,Voice control, 4K Netflix)

Μάπα δεν είναι σε καμία περίπτωση.Εκτός κι αν περιμένεις να σου φτιάχνει καφέ και παστίτσιο.Όσο το είχα στα χέρια μου το μόνο που με χάλασε ήταν ότι έκανε αναβάθμιση μόνο του.Όλα τα άλλα ήταν οκ.

Same Sh1t...Different Day

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2008

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από karajim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάπα δεν είναι σε καμία περίπτωση.Εκτός κι αν περιμένεις να σου φτιάχνει καφέ και παστίτσιο.Όσο το είχα στα χέρια μου το μόνο που με χάλασε ήταν ότι έκανε αναβάθμιση μόνο του.Όλα τα άλλα ήταν οκ.

Same Sh1t...Different Day
    Δε περιμένω να μου κάνει καφέ και παστίτσιο...Απλά να κάνει τη βασική δουλειά του...
    Να παίζει κανένα video χωρίς να κολλάει από τη δεύτερη μέρα...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2007

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από jasonbourne Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήγε και το πήρε η πεθερά μου χωρίς να με ρωτήσει...
    Χα χα
    Το θέμα είναι ότι δυο τρεις φορές έχει κολλήσει όταν βλεπουμε παιδικά στο Netflix...και έφτιαξε αφού το έβγαλα από το ρεύμα...
    Δε ξέρω τι φταίει .Ελπίζω να μην είναι μάπα...

Ta reboots στο mi box είναι κανόνας, κάθε 2-3 μέρες.

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2010

Εγώ παιδιά το είχα 4 μήνες και μετά το από κάθε update του έκανα factory reset και δεν κόλλαγε ποτέ.
    Μπορεί 1 ή 2 φορές μέσα στους 4 μήνες.

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2008

Δεν έχανε το update μετά reset?

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2010

Όχι βέβαια.
    Μένει μόνιμα. Για αυτό θα δεις σε παλιότερες συζητήσεις κάποιος που δεν ήταν ευχαριστημένος και ήθελε να γυρίσει πίσω ήταν ολόκληρη διαδικασία και πολλές φορές και αδύνατο.

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2010

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει διαγραφή data ή πλήρη απεγκατάσταση της εφαρμογής CosmoteTVGo στο MiBox /S; Ο λόγος για τον οποίο ρωτάω είναι ότι η εφαρμογή φαίνεται να καταλαμβάνει περί τα 500MB στην εσωτερική μνήμη (κομματάκι πολλά μου φάνηκαν) και μαζί με το ότι τελευταία δε λειτουργεί (login κάνει κανονικά, αλλά περιεχόμενο δεν παίζει) είπα να δοκιμάσω διάφορα πράγματα μεταξύ των οποίων:

1. διαγραφή cache - λειτουργεί, κανένα αποτέλεσμα,
    2. διαγραφή data - δεν κάνει τπτ η δεσμευμένη μνήμη παραμένει σταθερή (500MB+)
    3. διαγραφή εφαρμογής και επανεγκατάσταση - εξακολουθεί να καταλαμβάνει 500MB+...
    4. διαγραφή εφαρμογής μέσω ESExplorer - τα ίδια με το (3),

μόνο εργοστασιακό reset δεν έκανα, αλλά δε θέλω να μπλέξω με τις επανεγκαταστάσεις των προγραμμάτων που έχω ήδη μέσα..

προτάσεις;

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2012

Απάντηση: Re: Xiaomi Mi Box Review (2GB RAM,Voice control, 4K Netflix)

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Geomos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήχο dts δεν έχει καμία ταινία ή σειρά του netflix οπότε λογικό να μην σου βγάζει ένδειξη ο ενισχυτής. Τώρα dd η dd+ έπρεπε να δείχνει κανονικά.
    Έχω το ίδιο πρόβλημα. Ξέρω ότι το Netflix σίγουρα στέλνει 5.1 stream, από netflix add-on του kodi που έχω σε Odroid C2 με Libreelec. Παρόλα αυτά, με την S/PDIF που το έχω συνδεδεμένο με τον (20ετίας) Yamaha A2 ενισχυτή μου δεν μπορώ να πάρω πολυκαναλικό σήμα. Αυτό έχει λυθεί στο Mibox S;

Υπάρχει κάποιο fix για το mibox;

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2007
    Περιοχή
    var/etc/home

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από RTouris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει καταφέρει κανείς να κάνει διαγραφή data ή πλήρη απεγκατάσταση της εφαρμογής CosmoteTVGo στο MiBox /S; Ο λόγος για τον οποίο ρωτάω είναι ότι η εφαρμογή φαίνεται να καταλαμβάνει περί τα 500MB στην εσωτερική μνήμη (κομματάκι πολλά μου φάνηκαν) και μαζί με το ότι τελευταία δε λειτουργεί (login κάνει κανονικά, αλλά περιεχόμενο δεν παίζει) είπα να δοκιμάσω διάφορα πράγματα μεταξύ των οποίων:

1. διαγραφή cache - λειτουργεί, κανένα αποτέλεσμα,
    2. διαγραφή data - δεν κάνει τπτ η δεσμευμένη μνήμη παραμένει σταθερή (500MB+)
    3. διαγραφή εφαρμογής και επανεγκατάσταση - εξακολουθεί να καταλαμβάνει 500MB+...
    4. διαγραφή εφαρμογής μέσω ESExplorer - τα ίδια με το (3),

μόνο εργοστασιακό reset δεν έκανα, αλλά δε θέλω να μπλέξω με τις επανεγκαταστάσεις των προγραμμάτων που έχω ήδη μέσα..

προτάσεις;
    Μάλλον κάτι έχεις κάνει λάθος,
    α) το αρχικό μέγεθος της εφαρμογής είναι 58,26 μέγα.
    β) το αρχικό μέγεθος των δεδομένων μετά από το πρώτο τρέξιμο της εφαρμογής ( χωρίς login ) είναι 352ΚΒ.
    γ) το μέγεθος κρυφής μνήμης μετά από το πρώτο τρέξιμο της εφαρμογής ( χωρίς login ) είναι 225 ΚΒ.
    Δ) η έκδοση της εφαρμογής που χρησιμοποιώ είναι η 0.9.20 για tablet.
    ε) για το S μιλάμε όποτε αν θέλεις την απάντηση γραψ"την στο ανάλογο θέμα και συνεχίζουμε εκεί.
    Δεν χρησιμεύει σε τίποτα να δίνεις βάση στα λόγια κάποιου που είναι είτε ερωτευμένος είτε μεθυσμένος είτε υποψήφιος σε εκλογές.

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Απάντηση: Re: Xiaomi Mi Box Review (2GB RAM,Voice control, 4K Netflix)

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από kommander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω το ίδιο πρόβλημα. Ξέρω ότι το Netflix σίγουρα στέλνει 5.1 stream, από netflix add-on του kodi που έχω σε Odroid C2 με Libreelec. Παρόλα αυτά, με την S/PDIF που το έχω συνδεδεμένο με τον (20ετίας) Yamaha A2 ενισχυτή μου δεν μπορώ να πάρω πολυκαναλικό σήμα. Αυτό έχει λυθεί στο Mibox S;

Υπάρχει κάποιο fix για το mibox;
    Εάν δεν υποστηρίζει ο ενισχυτης σου DD plus δεν πρόκειται να ακούσεις πολυκαναλο.

Σελίδα 353 απο 355 ΠρώτοΠρώτο ... 253343349350351352353354355 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης