Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 325 απο 325 ΠρώτοΠρώτο ... 225315321322323324325
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 3,241 έως 3,247 από 3247
    AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2012

Απάντηση: Xiaomi Mi Box Review (2GB RAM,Voice control, 4K Netflix)

Εμενα μου ανοιγει συνεχεια μια σελιδα και προσπαθει να ανοιξει διαφημιση, μαλλον καποια εφαρμογη που εβαλα το κανει. Προσπαθω να δω ποια το κανει αλλιως θα τις διαγραψω ολες.

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006

Re: Απάντηση: Xiaomi Mi Box Review (2GB RAM,Voice control, 4K Netflix)

Ξέρει κανείς πως ενεργοποιούμε την SPDIF έξοδο ήχου στο Xiaomi Mi Box S; Στις ρυθμίσεις ήχου δεν έχει τίποτα που να μπορείς να επιλέξεις για να βγάλει έξοδο από εκει και ότι και να κάνω δίνει μόνο από το HDMI. Έχω παλιό ενισχυτή και δεν έχει εισόδους HDMI. Έχω συνδέσει το Box S από την οπτική θύρα, αλλά δεν υπάρχει πουθενά στα μενού να επιλέξεις να βγάζει έξοδο από εκει, έχω φάει το κεφάλι μου να δώ πως γίνεται...
    Έβαλα Dynamic Range Control=Line, Sound Output=Auto και Dts sounds=100%, δεν υπάρχει καμία άλλη επιλογη...

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2017

Re: Απάντηση: Xiaomi Mi Box Review (2GB RAM,Voice control, 4K Netflix)

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Teo010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα μου ανοιγει συνεχεια μια σελιδα και προσπαθει να ανοιξει διαφημιση, μαλλον καποια εφαρμογη που εβαλα το κανει. Προσπαθω να δω ποια το κανει αλλιως θα τις διαγραψω ολες.
    Μπες στις εφαρμογές και κλείσε τις ειδοποιήσεις.

Same Sh1t... Different Day

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2012

Απάντηση: Re: Απάντηση: Xiaomi Mi Box Review (2GB RAM,Voice control, 4K Netflix)

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από karajim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπες στις εφαρμογές και κλείσε τις ειδοποιήσεις.

Τελικα στις εφαρμογες ηταν μια περιεργη που δεν ειχε καν ονομα. Την εκανα απεγκατασταση και φαινεται να πηγαινει καλα.

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2018
    Περιοχή
    Αθήνα

Απάντηση: Re: Απάντηση: Xiaomi Mi Box Review (2GB RAM,Voice control, 4K Netflix)

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από vitocorl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρει κανείς πως ενεργοποιούμε την SPDIF έξοδο ήχου στο Xiaomi Mi Box S; Στις ρυθμίσεις ήχου δεν έχει τίποτα που να μπορείς να επιλέξεις για να βγάλει έξοδο από εκει και ότι και να κάνω δίνει μόνο από το HDMI. Έχω παλιό ενισχυτή και δεν έχει εισόδους HDMI. Έχω συνδέσει το Box S από την οπτική θύρα, αλλά δεν υπάρχει πουθενά στα μενού να επιλέξεις να βγάζει έξοδο από εκει, έχω φάει το κεφάλι μου να δώ πως γίνεται...
    Έβαλα Dynamic Range Control=Line, Sound Output=Auto και Dts sounds=100%, δεν υπάρχει καμία άλλη επιλογη...
    Τον ενισχυτή τον άνοιξες? Έτσι την πάτησα και εγώ σήμερα, έβαλα σε παλιο ενισχυτή με καρφί στο mi box s το οποίο καταλήγει σε 2 RCA στον ενισχυτή , περίμενα και εγώ οτι με το που το βάλω το καρφί στο Mi box θα κόψει τον ήχο από το HDMI και θα δώσει στον ενισχυτή . Τελικά αν δεν ανοίξεις τον ενισχυτή δεν του δίνει ήχο, πολύ ωραίο μιας και μπορείς να αφήσεις μόνιμα συνδεδεμένο το καλώδιο .

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2018
    Περιοχή
    Αθήνα

Απάντηση: Xiaomi Mi Box Review (2GB RAM,Voice control, 4K Netflix)

Απορίες σε χρήστες που έχουν ορίσει usb στικάκι σαν internal storage .
    1.Του έχω βάλει 32αρι από το πρώτο λεπτό που δούλεψε, ορισμένο σαν internal storage ενώ οι εφαρμογές που εγκαθιστώ πάνε στο φλασάκι, μια χαρά ωραία όπως το ήθελα . Φωτογραφίες και ταινιές αν στο μέλλον θέλω να φορτώσω από άλλο στικάκι στην μνήμη του mi box s τι κάνω? φυσικά δεν εννοώ για τα 8gb την εσωτερική μιας και δε φτάνουν , εννοω να αποθηκεύσω το υλικο στο usb flash γιατί είδα με το ES File explorer οτι δεν δίνει πρόσβαση στο internal στικάκι για να μετακινήσω αρχεία κλπ κλπ.

2.Αν κάποια στιγμή θέλω να βγάλω το στικάκι ή να το αλλάξω οι εφαρμογές μπορούν να μεταφερθούν στην μνήμη του box? στα android κινητά γίνεται

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2017

Re: Xiaomi Mi Box Review (2GB RAM,Voice control, 4K Netflix)

Βγάλε το es explorer και βάλε κάποιο άλλο γιατί δημιουργεί αρκετά θέματα σε kodi.Οι περισσότεροι χρησιμοποιούν το xplore

Σελίδα 325 απο 325 ΠρώτοΠρώτο ... 225315321322323324325

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 4 χρήστες. (3 μέλη και 1 επισκέπτες)

1. DIOMIDIS_GR,
  2. kostis,
  3. speed79

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης