Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 259 απο 259 ΠρώτοΠρώτο ... 159249255256257258259
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2,581 έως 2,590 από 2590
    Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2008

Re: Xiaomi Mi Box Review (2GB RAM,Voice control, 4K Netflix)

Πολλοί όμως έχουν αναφέρει ότι βλέπουν κανονικά με το μποξάκι. Άλλαξε κάτι; Οι υπόλοιποι αντιμετωπίζουν παρόμοιο πρόβλημα;

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2008

Τελικά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο μποξάκι, ξαναπέρασα πρόγραμμα και κωδικούς NovaGo και το μηχανάκι παίζει κανονικά!
    Τώρα τι του έκατσε στραβά πριν και μουλάρωσε, δεν το γνωρίζω, πάντως το θέμα είναι ότι παίζει μια χαρά!
    Θα επανέλθω για εντυπώσεις.

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2008

Απλως να αναφερω οτι οι εφαρμογες Novago και Cosmotego υποστηριζουν MOBILE συσκευες και φορητους υπολογιστες και οχι Android TV και desktop υπολογιστες που προφανως μπορουν να παιζουν σε TV.
    Το οτι μπορουμε να τις χρησιμοποιουμε και σε αλλες συσκευες, ειναι περα απο την επισημη υποστηριξη της εφαρμογης και συν τοις αλλοις θεωρειται καταπατηση της συμβασης με τους συγκεκριμενους παροχους.

Λεω εγω τωρα.

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2013

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από stregas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο μποξάκι, ξαναπέρασα πρόγραμμα και κωδικούς NovaGo και το μηχανάκι παίζει κανονικά!
    Τώρα τι του έκατσε στραβά πριν και μουλάρωσε, δεν το γνωρίζω, πάντως το θέμα είναι ότι παίζει μια χαρά!
    Θα επανέλθω για εντυπώσεις.

Παίζει ακόμα; Γιατί και σε μένα τα ίδια κάνει...(δεν έχω κάνει επαναφορά). Με κατάργηση-επανεγκατάσταση παίζει ξανά αλλά μετά πάλι μια από τα ίδια
    Last edited by Ionlab; Χθές at 17:35. Λόγος: Quote

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2008

Εδώ και μία ώρα, εμένα παίζει κανονικά. Αν αλλάξει κάτι θα επανέλθω.

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2008

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από fragol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλως να αναφερω οτι οι εφαρμογες Novago και Cosmotego υποστηριζουν MOBILE συσκευες και φορητους υπολογιστες και οχι Android TV και desktop υπολογιστες που προφανως μπορουν να παιζουν σε TV.
    Το οτι μπορουμε να τις χρησιμοποιουμε και σε αλλες συσκευες, ειναι περα απο την επισημη υποστηριξη της εφαρμογης και συν τοις αλλοις θεωρειται καταπατηση της συμβασης με τους συγκεκριμενους παροχους.

Λεω εγω τωρα.
    Το σέβομαι απόλυτα αυτό που λες. Όσων αφορά όμως τα περί καταπάτησης της σύμβασης, το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι ότι έχουν φτάσει σε επίπεδο γελοιότητας τα διάφορα κλειδώματα και οι περιορισμοί και των δύο πλατφορμών. Ίσως θα έπρεπε να επανεξετάσουν το θέμα των τόσων πολλών περιορισμών, μιας και το μέλλον ανήκει ξεκάθαρα στο διαδίκτυο. Πχ το NETFLIX στο οποίο επίσης είμαι συνδρομητής παίζει απεριόριστα και τα πάντα σε κάθε σχεδόν πλατφόρμα που υπάρχει.
    Το παρόν νήμα πάντως δεν έχει σχέση με τέτοιες αντιπαραθέσεις, οπότε ζητώ συγνώμη για το off topic...

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2008

Συμφωνω απολυτα μαζι σου, αλλα αυτη την πολιτικη εχουν δυστυχως.
    Το χειροτερο ειναι οτι αν θες να δεις κανα αγωνα απο το laptop η tablet και σε βαζουν να μπεις να διαλεξεις που θα τον δεις, στην TV η στο GO.

Τελος παντων.

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2008

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από fragol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω απολυτα μαζι σου, αλλα αυτη την πολιτικη εχουν δυστυχως.
    Το χειροτερο ειναι οτι αν θες να δεις κανα αγωνα απο το laptop η tablet και σε βαζουν να μπεις να διαλεξεις που θα τον δεις, στην TV η στο GO.

Τελος παντων.
    Κάτι τέτοιες ανοησίες κάνουν και όλοι μας νοιώθουμε (πάντα σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό από το εξωτερικό) σε τι ψωροκώσταινα ζούμε και με πόσο απαρχαιωμένες εμπορικές τακτικές βαδίζουν πολλές ελληνικές επιχειρήσεις. Τόσα μάστερ παράγονται στην Ελλάδα και άλλοι τόσοι ξένοι μάνατζερ εργάζονται εδώ. Τι διάβολο, όλοι οι απόφοιτοι γίνονται ταξιτζίδες και οι μέτριοι διευθυντές; Πραγματικά είναι να απορείς...

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2013

Δυστυχώς το προβλημα δεν προερχεται απο τη nova ή την cosmote. Είναι θεμα αδειας χρηστη και για αυτο ευθύνονται οι Disney, Sony...κτλ....για το θεμα των αγώνων ναι φταιει η nova.
    Τεσπα εκανα αναβαθμιση στην 2179 χειροκινητα....Επαιξε prime video. Νgo για λιγο παλι....

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2010

Απάντηση: Xiaomi Mi Box Review (2GB RAM,Voice control, 4K Netflix)

Καλημερα σε ολους.Χθες αγορασα το mi box και το συνδεσα στον ενισχυτη μου pioneer 819 με hdmi και απο εκει στο προβολεα.Το σεταρισα, εβαλα kodi και καποιες αλλες εφαρμογες, η εικονα του ειναι τελεια σε σχεση με ενα r-box που εχω και ολα παζουν ρολοι.Εχω το 6.0.1. Το μονο προβλημα ειναι με τον ηχο 5.1.Ξερετε τι ρυθμιση πρεπει να βαλω στο box και τι στους player (mx, vlc)? Με ενδιαφερει περισσοτερο οταν βλεπω ταινιες απο το σκληρο δισκο.

Σελίδα 259 απο 259 ΠρώτοΠρώτο ... 159249255256257258259

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 3 χρήστες. (1 μέλη και 2 επισκέπτες)

1. _nicolas_

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης