Macbook Pro 3.1 Πρόβλημα σε εγκατάσταση λειτουργικού.

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

giorgio76

New member
13 February 2017
8
Καλημέρα στη παρέα έχω ένα macbook pro το οποιο το δουλεύω σε 10.6.8.Έχω επιχειρήσει πολλές φορες να το αναβαθμίσω σε μεταγενέστερα λειτουργικά χωρίς επτυχία.Το μονο που κατάφερα ήταν να περάσω την 10.7.3 και να δουλέψει ,όμως μετά το update 10.7.5 αρχίζει τα restart και δεν ξεκινάει.Διάβασα ότι είναι συμβατό με τα λειτουργικα που πέρασα αλλα δεν.......Θεωρώ ότι Δεν κάνω κάτι λάθος.....μήπως υπάρχει πρόβλημα στο hardware και μου κάνει κόλπα.
Τα χαρακτηριστικά του
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    54.1 KB · Views: 141
  • 2.jpg
    2.jpg
    90.4 KB · Views: 141

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Το μοντέλο σου παιρνει μεχρι και το Lion (10.7.x) και δυστυχως αυτη ειναι και η τελευταια αναβαθμιση που ελαβε. Ωστοσο θα επρεπε να σου δουλευει κανονικά. Πως εκανες την εγκατασταση σου;

Edit: Ισως θα ηθελες να δοκιμάσεις και αυτο αν δε το εχεις κανει ηδη.
 
Last edited:

nsamar

AVClub Addicted Member
18 June 2006
1,916
Washington, DC
Με 4 GB RAM δε νομίζω να σου επιτρέψει αναβάθμιση. Δοκίμασε να αυξήσεις τη RAM του, κατά προτίμηση όσο σηκώνει το μηχάνημα.
 

giorgio76

New member
13 February 2017
8
Ευχαριστώ δηλαδή λόγω ram δε γίνετε η αναβάθμιση,βλέπω οτι το 3,1 υποστηρίζει μεταγενέστερα του 10.7.
Το 3,1 φτανει μεχρι 6gb.
 

nsamar

AVClub Addicted Member
18 June 2006
1,916
Washington, DC
Γενικά όταν ένα Mac παλιώνει καλό είναι να του βάλουμε τη μέγιστη μνήμη που μπορεί να αντέξει. Η διαφορά είναι μεγάλη...
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Παιδια εγω μεχρι προτινoς ειχα στο mbp 2011 sierra με 4GB. Ασφαλως τα 8 ειναι πολύ καλύτερα, αλλα για το Lion τα 4 θα επρεπε να ειναι υπεραρκετα. Κατι αλλο φταιει.