Spawn (reboot)

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,932
Εκεί ψηλά.....
Spawn-todd-mcfarlanes-spawn-6188035-600-900.jpg






Spawn



Το 1997 πηρε σαρκα και οστα ο πιο καταρεμενος αντιηρωας που ξεπηδησε απο την μεγαλη επανασταση των δημιουργων που αποσκιρτησαν κυριως απο την Μαρβελ για να φτιαξουν την περιφημη Image comics.

Koρωνιδα εκεινης της εταιρεια κομικς ηταν το Spawn του περιφημου Todd McFarlane που ειχε ηδη γραψει τοτε ιστορια με τα καταπληκτικα κομικς του Spiderman.



To εγχειρημα παρολο που ειχε την επιβλεψη του ιδιου του Mcfarlane εμοιαζε περισσοτερο με bmovie παρα με ταινια με μεγαλες προσδοκιες οπως ηταν ο χαρτινος χαρακτηρας.


Τωρα φαινεται οτι επιτελους ξανασχεδιαζεται reboot και αυτην την φορα τοσο βιαιο και σκοτεινο οσο ειναι και το κομικ.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,582
Αθηνα
Re: Spawn

Το μόνο που μου έχει μείνει από αυτήν τη ταινία είναι η μουσική και ειδικά το one man army. Ελπίζουμε σε κάτι καλύτερο!
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,110
Νότια Μακεδονία
Re: Spawn

Επιτελους!!!! Εμενα το μονο που μου ειχε μεινει ηταν τα πολυ ωραια γραφικα της καπας του και δεν μπορουσα να πιστεψω ποσο καλη δουλεια κανανε σε μια τοσο αθλια ταινια!

Νομιζω μετα το Deadpool το κοινο ειναι ετοιμο για ενα Spawn αξιώσεων.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,932
Εκεί ψηλά.....
Re: Spawn

Τα γραφικα της καπας του ηταν ΑΘΛΙΑ ρε συ :Banane0:

Δες το τρειλερ πιο πανω να θυμηθεις.

Πιθανον να σκεφτοσουν τα γραφικα που θα επρεπε να ειχε. Γενικως ηταν ταινια χαμηλου μπατζετ βεβαια......40 mil $ ειχε κοστισει και ειχε αποφερει τα διπλασια περιπου.
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,110
Νότια Μακεδονία
Re: Spawn

Τα γραφικα της καπας του ηταν ΑΘΛΙΑ ρε συ :Banane0:

Δες το τρειλερ πιο πανω να θυμηθεις.

Πιθανον να σκεφτοσουν τα γραφικα που θα επρεπε να ειχε. Γενικως ηταν ταινια χαμηλου μπατζετ βεβαια......40 mil $ ειχε κοστισει και ειχε αποφερει τα διπλασια περιπου.

Ισως ημουν ενθουσιασμενος που ο αγαπημενος μου comic ηρωας ειχε γινει ταινια :p

Εγω τα βρισκω μια χαρα για ταινια του 97. Και πρεπει να κοστιζαν πολυ γιατι η καπα βγηκε ελαχιστες φορες. μην πω για τις αλυσιδες..
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,932
Εκεί ψηλά.....
Re: Spawn

Η ταινια ξεκινησε με 20 μυρια μπατζετ και στην πορεια διπλασιαστηκε.

ΜΟνο και μονο λογω των εφε. Ειχε γινει πολυς ντορος τοτε αλλα το αποτελεσμα δεν δικαιωσε κανεναν τελικα.
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,686
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Ναι αλλα .... ΔΕΝ ηταν Spawn ! :smash:
Ηταν εντελως ονειρικη, απο το μυαλο του serial killer.

Προσπαθω να βρω την σκηνη που ολοκληρη η καπα γινεται κοφτερος βραχος
και διαλλυει ενα φορτηγο.
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,686
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Eυχαριστω ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ. -bye-

Ρεει καλα η αδρεναλινη σε τετοιες σεκανς .... :proud:

(ο ρωσικος μεταγλωττισμος μου σηκωσε μερικες τριχες καγκελο :laugh:)
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Oταν ειχε βγει το Spawn το ειχα χασει, και ειχα στεναχωρηθει πολυ γιατι κατι φωτο που ειχα δει σε ενα αφιερωμα Gore μου ειχε δημιουργησει φαντασιωσεις για κατι δυνατο μυστηριο υποχθονιο κλπ...

Τελικα που και που το σκεφτομουν "ρε γαμωτο δε εχω δει το Spawn" (μονο στις αιθουσε ειχε βγει στην Γαλλια).

Τελικα, μετα απο πολλα χρονια, το πετυχα τελευταια σε ενα σαϊτ τηλεκαταβασματος....και το κατεβασα ολο χαρα ....

Απο τις μεγαλυτερες μουφες που εχω δει ποτε στη ζωη μου μεσα στο τοπ 5 της μουφας σιγουρα...
Ποια καπα ρε.... λες και το εκανε με μαρκαδορο στο σελλυλοϊντ.

Τεσπα εχω κρυωσει παρα πολυ για να το ξαναδοκιμασω.