CosmoteTV external HDD

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

nikolisd

New member
6 February 2012
5
Μηπως γνωριζει κανεις πως μπορω να ανοιξω και να δω στο PC τα αρχεια που εχουν καταγραφει στον εξωτερικο σκληρο δισκο του αποκωδικοποιητη cosmote ??????
 

pankostas

AVClub Enthusiast
16 January 2014
1,048
Δεν μπορείς είναι κλειδωμενα. Τώρα κάποιος που έχει "γνώσεις" πιθανόν να μπορεί.
 

MasterChief

Senior Member
6 January 2015
553
Οχι δεν γινεται. Ειναι κρυπτογραγημενα και η κρυπτογραφηση δεν εχει σπασει εδω και χρονια.
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Παιδιά ο εξωτερικός πρέπει να έχει κάποιες προδιαγραφές? USB 3.0 , το πιο ιδανικό μέγεθος κλπ..
 

cmoustakas

Supreme Member
5 June 2011
5,363
Αθήνα
USB 3 δεν υποστηρίζει ο δέκτης τους. Άρα το USB 2 είναι μονόδρομος. Με δίσκο 1 TB είσαι μια χαρά.
 

zounds

Established Member
25 October 2010
165
Αθήνα
Και επίσης να σημειώσουμε ότι και usb3 μια χαρά δουλεύει.
Αυτόν έχω επάνω, που είναι usb 3 και δουλεύει μια χαρά.
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Και εγώ έβαλα δυο θήκες usb3 με 2,5άρι δίσκο και δούλεψαν μια χαρά .
Τη μία πήγα να τη βάλω στον Dr.HD F15 και δεν την αναγνώρισε .
Στον δέκτη της Cosmote έπαιζε μια χαρά .
 

pankostas

AVClub Enthusiast
16 January 2014
1,048
Και γω το ιδιο. Εξωτερικό σκληρό usb3 , χωρίς δικιά του τροφοδοσία.
 

Mouxlalouda

Established Member
23 February 2008
236
Λάρισα
Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να συνδέσω εξωτερικό σκληρό, αλλά έχω κάποιες απορίες. Λογικά όταν συνδεθεί θα κάνει φορμάτ σε κάποιο δικό του είδος αρχείου, σωστά; Άρα χάνω όλα τα δεδομένα που έχω. Επίσης γράφει το πρόγραμμα σε HD ή σε SD; Το replay tv δε το χρησιμοποιώ καθόλου λόγω sd ανάλυσης. Ο αποκωδικοποιητής πρέπει να είναι συντονισμένος στο κανάλι που θέλω να κάνω εγγραφή ή μπορώ να βλέπω άλλο κανάλι χωρίς πρόβλημα; Τέλος, αν θέλω να κάνω πάλι τον εξωτ. σκληρό σε ntfs γίνεται εύκολα συνδέοντάς τον στο pc ή δε θα τον αναγνωρίζει καν; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
 

Pantos

AVClub Addicted Member
29 December 2013
1,643
Υπάρχει κατώτατο όριο για τη χωρητικότητα του εξωτερικού σκληρού δίσκου; Μπορεί να μπει και κάποιο usb στικάκι αντί για δίσκο;
 

cmoustakas

Supreme Member
5 June 2011
5,363
Αθήνα
Μπορείς να βάλεις USB από 64GB και πάνω, πάντως την λειτουργικότητα του σκληρού και τον χώρο του δεν θα στα προσφέρει το USB.
 

cmoustakas

Supreme Member
5 June 2011
5,363
Αθήνα
Μπορείς να βάλεις USB από 64GB και πάνω, πάντως την λειτουργικότητα του σκληρού και τον χώρο του δεν θα στα προσφέρει το USB.

Τελικά εχει όριο , μου το υπενθύμισε ένα αλλο μέλος. 160GB το λιγότερο και μέχρι 2TB το ανώτερο.

Εγώ θυμόμουνα της nova που ξεκινάει απο πολυ πιο χαμηλά και γράφει και σε USB πάνω απο 64GB.