Διαχείριση αρχείων στο iOS και Flac player

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,681
Αθήνα
Υπάρχει;
Με την έννοια του Finder στο Mac πχ;

Επίσης υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορείς να μεταφέρεις φακέλους αρχείων από Mac ή PC στο ios;

Όσο ωραίο κ να είναι το νέο μου iPad εξελίσσεται σε πολύ εκνευριστική εμπειρία ενοίοτε
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: Διαχείριση αρχείων στο ios

δεν χρησιμοποιω συχνα ipad, αλλα ριξε μια ματια στο goodreader. Οταν χρειαστω κατι, αυτο χρησιμοποιω. Ειμαι σιγουρος οτι εχουν βγει και αλλα τα τελευταια χρονια.
 

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,681
Αθήνα
Re: Διαχείριση αρχείων στο ios

δεν χρησιμοποιω συχνα ipad, αλλα ριξε μια ματια στο goodreader. Οταν χρειαστω κατι, αυτο χρησιμοποιω. Ειμαι σιγουρος οτι εχουν βγει και αλλα τα τελευταια χρονια.
Ευχαριστώ!
Από ότι βλέπω αυτό είναι PDF reader...
Δεν θέλω κάτι τέτοιο.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: Διαχείριση αρχείων στο ios

δεν ειναι μονο pdf reader. Οταν μου το ειχαν συστησει και εγω ετσι νομιζα :)
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: Διαχείριση αρχείων στο ios

εχει δυνατοτητα μεταφορας αρχειων μεσω samba και απο cloud καθως και εσωτερικα στο ipad σε φακελους.
 

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,681
Αθήνα
Re: Διαχείριση αρχείων στο ios

εχει δυνατοτητα μεταφορας αρχειων μεσω samba και απο cloud καθως και εσωτερικα στο ipad σε φακελους.
Αρχεία όλων των ειδών;;
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: Διαχείριση αρχείων στο ios

διαχειρηση κανει σε αρχεια ολων των ειδων. Ριξε μια ματια εδω που ειναι το manual του απο το σαιτ του.
 

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,681
Αθήνα
Re: Διαχείριση αρχείων στο ios

διαχειρηση κανει σε αρχεια ολων των ειδων. Ριξε μια ματια εδω που ειναι το manual του απο το σαιτ του.

https://goodreader.com/gr-man-view-av.html

Από ότι λέει εδώ δεν υποστηρίζει flac.
Δεν με ενδιαφέρει να τα παίζει όπως τα αρχεία που υποστηρίζονται στο iOS αλλά να μπορώ να τα διαχειριστώ και να τα οργανώσω σε φακέλους κλπ.
Αυτό ξέρεις αν γίνεται;

Ευχαριστώ και πάλι !!!
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: Διαχείριση αρχείων στο ios

Διαχειριση κανει στα παντα, αλλα οπως λεει το manual δεν τα παιζει ολα.
googlαρε και λιγο ομως μπας και εχει βγει τιποτε αλλο καλυτερο. Οπως εγραψα, δεν χρησιμοποιω πολυ ipad και σιγουρα θα εχω μεινει πισω σε εξελιξεις.
 

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,681
Αθήνα
Re: Διαχείριση αρχείων στο ios

Διαχειριση κανει στα παντα, αλλα οπως λεει το manual δεν τα παιζει ολα.
googlαρε και λιγο ομως μπας και εχει βγει τιποτε αλλο καλυτερο. Οπως εγραψα, δεν χρησιμοποιω πολυ ipad και σιγουρα θα εχω μεινει πισω σε εξελιξεις.

Από χθες που συνειδητοποίησα πως το παλιό μου μακ μίνι δεν υποστηρίζει airdrop ψάχνω αλλά δεν έχω βρει κάτι που να κάνει σίγουρα αυτά που θέλω και για αυτό γράφω εδώ..

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια...
 

ilias

Supreme Member
18 June 2006
9,131
Bratislava
Re: Διαχείριση αρχείων στο ios

Αν καταλαβα καλα, εχεις στο μακ αρχεια φλακ και θελεις να τα περνας και να τα ακους απο το ipad.

Μπορεις να κατεβασεις στο ipad εναν player που να υποστηριζει φλακ, οπως πχ. o jetAudio που εχω εγω (υπαρχουν αρκετοι και δωρεαν μαλιστα). Περνας τα αρχεια φλακ στο itunes με drug & drop κατ ευθειαν στην εφαρμογη και συγχρονιζεις με το ipad.
 

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,681
Αθήνα
Διαχείριση αρχείων στο ios

Αν καταλαβα καλα, εχεις στο μακ αρχεια φλακ και θελεις να τα περνας και να τα ακους απο το ipad.

Μπορεις να κατεβασεις στο ipad εναν player που να υποστηριζει φλακ, οπως πχ. o jetAudio που εχω εγω (υπαρχουν αρκετοι και δωρεαν μαλιστα). Περνας τα αρχεια φλακ στο itunes με drug & drop κατ ευθειαν στην εφαρμογη και συγχρονιζεις με το ipad.
Ευχαριστώ πολύ!
Αυτό δεν το ήξερα ας πούμε πως γίνεται..
Θα ήταν ιδανικό αν ο player είχε κ διαχείρηση βιβλιοθήκης έστω κ απλά από φακέλους...
 

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,681
Αθήνα
Re: Διαχείριση αρχείων στο ios

Και εδώ έρχεται και το ερώτημα ποιον flac player (και όχι μόνο βέβαια) να προτιμήσω..
Αν μπορεί κάποιος διαχειριστής ας προσθέσει στον τίτλο του νήματος "...και flac player). Ιδανικά θέλω να υποστηρίζει και αρχεία υψηλής ανάλυσης μέχρι 24/192 μιας και έχω lightning ακουστικά που παίζουν μέχρι εκεί.

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!


Sent from my iPad using Tapatalk
 

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,681
Αθήνα
Re: Διαχείριση αρχείων στο ios και flac player

Ερώτηση (πάλι)..
Έχω φορτώσει κάποια αρχεία σε μία εφαρμογή με το iTunes. Συγκεκριμένα flac στην JetAudio.
Υπάρχει τρόπος να δω τα ίδια αρχεία με μία άλλη εφαρμογή που εννοείται πως τα υποστηρίζει;
Όσο το έχω προσπαθήσει δεν το κατάφερα...
Υπάρχει κάποιος iOS "finder";


Sent from my iPad using Tapatalk
 

axrst

Established Member
18 November 2007
298
Re: Διαχείριση αρχείων στο ios και flac player

Δες μέσα από το ίδιο το πρόγραμμα αν υπάρχει η δυνατότητα για share του αρχείου ή η επιλογή: Άνοιγμα με...
 

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,681
Αθήνα
Re: Διαχείριση αρχείων στο ios και flac player

Δες μέσα από το ίδιο το πρόγραμμα αν υπάρχει η δυνατότητα για share του αρχείου ή η επιλογή: Άνοιγμα με...
Το έχω δοκιμάσει.. δεν γίνεται.
Για αυτό ρωτάω..
 

axrst

Established Member
18 November 2007
298
Re: Διαχείριση αρχείων στο ios και flac player

Τυχεράκια! Σε άκουσε η Apple και το έβαλε στο iOS11 :)