Imposters [Bravo]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)

Imposters.jpg


Imdb | Wikipedia | Flix | Facebook | Twitter




ο «Imposters» ανοίγει με μια στιγμή απόλυτης ευτυχίας, με ένα νιόπαντρο νεαρό ζευγάρι στο κρεβάτι, εκείνος είναι τρισευτυχισμένος,
εκείνη είναι μια οπτασία, τι να σας λέω τώρα, μόνο η αστερόσκονη έλειπε. God bless us everyone! Ε, και δυο σκηνές μετά εκείνη το
σκάει με όλα του τα λεφτά επειδή είναι κομπιναδόρος και η όλη της φάση είναι πως, μαζί με δυο undercover συνεργάτες που παίζουν
πάντα τους καίριους περιφερειακούς ρόλους που απαιτεί η κάθε περσόνα, μεταμορφώνεται κάθε φορά σε κάποια άλλη γυναίκα-όνειρο,
εξαπατά τον αφελή άνθρωπο που πίστεψε πως όλα του τα όνειρα έγιναν πραγματικότητα και το σκάει με το παραδάκι.

Την λένε Μάντι (ή Εϊβα, ή ΣιΣι, ή Σάφρον, ή ή ή) και σε αυτό το ξεκίνημα της σειράς αφήνει σύξυλο τον Εζρα, που νόμιζε πως είχε
βρει την manic pixie dream girl του, μέχρι και τέλεια βέλγικη προφορά του έκανε. Το μόνο που βρίσκει πίσω ο Εζρα είναι μια online
διεύθυνση όπου η Μάντι του έχει αφήσει ένα επεξηγηματικό, αποχαιρετιστήριο βίντεο. Θα μπορούσε να του έχει αφήσει απλώς ένα
YouTube link του «Φεύγω» (κι αφήνω πίσω μου συντρίμμια. Εννοείται πως ο Εζρα δεν μπορεί ποτέ να είναι ΟΚ με το φιάσκο που
του έτυχε, αρνείται να πιστέψει πως όλα όσα έζησε ήταν ψέμματα και -ενώνοντας στην πορεία τις δυνάμεις του με άλλους
τσουρουφλισμένους- ξεκινά μια διαδρομή στο κατόπι της πρώην συζύγου του.





https://www.youtube.com/watch?v=gfN3htmLhgI
 
Last edited by a moderator:

davinci

AVClub Addicted Member
21 November 2007
2,232
αλιμος
Παίζει και στην cosmote tv, καλό είναι, έχει ενδιαφέρον.

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Imposters (2017, Bravo)

Πολύ καλό το πρώτο επεισόδιο , μου κάνει εντύπωση που δεν έχει συζητηθεί σχεδόν καθόλου η συγκεκριμένη σειρά.

Συνεχίζω και μεταφέρω εντυπώσεις.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Imposters (2017, Bravo)

Είδα τα 5 πρώτα. Ότι πρέπει για καλοκαιράκι κάτι ανάλαφρο αλλά και ενδιαφέρον ταυτόχρονα. Ψηφίζω "πολύ καλή". Εδώ υπάρχει άλλη μια κριτική της σειράς:

Το Imposters είναι η πιο αναπάντεχα ωραία σειρά για το 2017...http://menshouse.gr/sires-tenies/32925/imposters-ine-pio-anapantecha-orea-sira-gia-2017

ΥΓ. Ανανεώθηκε και για 2η σαιζόν.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Imposters (2017, Bravo)

Συνήθως την ώρα που βλέπω σειρές (μετά τις 1100 το βράδυ που πάνε τα παιδιά για ύπνο) η γυναίκα μου είτε κάνει δουλειές στο σπίτι , είτε είναι στο laptop για δουλειά η στο facebook.

Πάντως άνετα βλέπεται και από το γυναικείο φύλλο.
 

Serialakias

Senior Member
24 April 2017
441
Re: Imposters (2017, Bravo)

Συμφωνώ με τον yperion. Είναι ότι πρέπει για να την δει κανείς με "παρέα". Η σειρά είναι αναπάντεχα καλή. Δεν ήξερα τι να περιμένω και απλά την κατέβασα διαβάζοντας υπόθεση. Περίμενα να δω κάτι σαν το Sneaky Pete (σειραρα για όσους δεν γνωρίζουν) αλλά από την αρχή φάνηκε ότι είναι πολύ πιο ανάλαφρο και στα πρώτα πέντε λεπτά με ξενέρωσε διότι ούτε εγώ θυμάμαι πότε είδα καλή ανάλαφρη σειρά τελευταία φορα. Τελικά, μετά από 4 επεισόδια τολμώ να πω ότι είχα άδικο και η σειρά είναι πολύ καλή. Η πρωταγωνίστρια ΘΕΑ και η συμμορία των πρώην με φοβερή χημεία. Επίσης, η ηθοποιός έκπληξη στο τέλος του τρίτου επεισοδίου όλα τα λεφτά. Ας ελπίσουμε η σειρά να καταλήξει κάπου και να μην μπει και αυτή στο τρυπάκι του ξεχειλώματος. Εάν θα έπρεπε να την συγκρίνω με κάποια, θα την έβαζα στην ίδια κατηγορία με το Limitless λόγο των ανάλαφρων στιγμών που προσφέρουν οι πρώην.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Imposters (2017, Bravo)

Εδώ είναι το νήμα του Sneaky Pete...http://avclub.gr/forum/showthread.php/146263-Sneaky-Pete-Amazon

Είδα τα 3 πρώτα εδώ και 2 μήνες και την σταμάτησα γιατί εκείνη την εποχή είχα πολλές σειρές να δω και δεν είχα χρόνο. Πρώτη ευκαιρία θα την συνεχίσω.

Όσο αφορά το Imposters μου έμειναν τα 2 τελευταία , λογικά σήμερα θα την τελειώσω.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Imposters (2017, Bravo)

Είδα και τα δύο τελευταία χθες , είχαμε πολλές ανατροπές στο τέλος. Πιστεύω ότι η σειρά αξίζει μια θέαση καθώς είναι καλός συνδυασμός περιπέτειας και μαύρης κωμωδίας με κάποια στοιχεία αισθηματικής κομεντί. Όσοι πιστοί προσέλθετε.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: Imposters (2017, Bravo)

Δεν την ειχα στα υποψιν και ευχαριστω που μου κανατε τις συστασεις! Πολυ ευχαριστη σειρα και χαιρομαι που ξαναβλεπω τον Parker Young μετα απο το πολυ καλο Enlisted. Παντα μου αρεσαν οι ταινιες σειρες με απατεωνες και φαινεται να εχει αρκετα ενδιαφερον. Εχω δει μονο το 1ο επεισοδιο αλλα σιγουρα θα τη συνεχισω!
 

Serialakias

Senior Member
24 April 2017
441
Re: Imposters (2017, Bravo)

Παντα μου αρεσαν οι ταινιες σειρες με απατεωνες
Sneaky Pete πρέπει να δεις ΧΘΕΣ εάν δεν το έχεις δει. Είναι πιο "σοβαρο" από το imposters.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: Imposters (2017, Bravo)

Sneaky Pete πρέπει να δεις ΧΘΕΣ εάν δεν το έχεις δει. Είναι πιο "σοβαρο" από το imposters.

απο ανθρωπους που εμπιστευομαι εχω ακουσει οντως τα καλυτερα λογια. Αντε να το βαλουμε και αυτο στο προγραμμα. Να δω πως θα μεινει χρονος για καμμια ταινια :)
 

b_bil2

AVClub Addicted Member
18 June 2006
1,451
Απάντηση: Imposters (2017, Bravo)

ελληνικοί υπότιτλοι δεν υπαρχουν πουθενα ? θυμιζει το πολυ καλο Sneaky Pete !!
οτι πρεπει για καλοκαιρακι αναλαφρο !
 

lesarros

AVClub Addicted Member
6 February 2008
1,392
Athens,Greece
Απάντηση: Imposters (2017, Bravo)

Εχουν βγει ελληνικά για τα 2 πρώτα επεισόδια μέχρι στιγμής.
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Re: Απάντηση: Imposters (2017, Bravo)

Subtitles.gr αν έχεις kodi μπορείς να τους κατεβάσεις κατευθείαν από εκεί
Την ήξερα αυτή τη σελίδα αλλά δεν πήγαινα σε αυτή για υπότιλους , γιατί τους πέτυχα απλά να κάνουν στο google μετάφραση.
Αυτοί οι υπότιτλοι βλέπω είναι από το subzworld.tv που έχουν και το 3ο επεισόδιο .
Ευχαριστώ !
 

b_bil2

AVClub Addicted Member
18 June 2006
1,451
Απάντηση: Imposters (2017, Bravo)

κανενα νεο για υποτιτλους Απο το 7 και μετα εχουμε ?