αλλαγή χρώματος σε sub 10"

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

batman_gardiki

New member
8 September 2010
30
Αγορασα καινούριο αυτό το sub ... http://www.skroutz.gr/s/5699648/Pure-Acoustics-XP-10-150.html αλλά στο χρωμα που τους έμεινε (καφέ) και όχι σε αυτό που συμφώνησα (μαύρο).
Ή θα πάρω πίσω τα χρήματα μου ή πρέπει να βρω πως θα το τεριαξω στο δωμάτιο.


Πως να το αλλάξω χρωμα;
Με ξύσιμο και σπρέι;
Ντύσιμο με ταπετσαρία; πχ δερμάτινη;
Με αυτοκόλλητο φύλλο χαρτί;
Η να το στείλω πίσω με την ελπίδα να βρω κάτι άλλο το ίδιο αξιόλογο με τα ίδια χρήματα (100 ) ;;;;
 

lemon

Supreme Member
3 March 2009
4,041
Εξαρτάται το υλικό κατασκευής της καμπίνας.
Από το είδος της επιφάνειας που έχει (απλό βάψιμο, μελαμίνη, κόντρα πλακέ με επένδυση καπλαμά κ.ο.κ) εξαρτάται το τι μπορείς να κάνεις.
Το απλό βάψιμο με σπρέι είναι το πιο προσιτό αρκεί να μην είναι με λούστρο που σε αυτά τα χρήματα αποκλείεται να έχει καπλαμά με λουστράρισμα ή να μην είναι μελαμίνη.
Εάν είναι απλή καμπίνα από νοβοπάν που η επάνω επιφάνεια είναι καφέ ματ, εύκολα με σπρέι την κάνεις μαύρη.
 

batman_gardiki

New member
8 September 2010
30
Re: Απάντηση: αλλαγή χρώματος σε sub 10"

Εξαρτάται το υλικό κατασκευής της καμπίνας.
Από το είδος της επιφάνειας που έχει (απλό βάψιμο, μελαμίνη, κόντρα πλακέ με επένδυση καπλαμά κ.ο.κ) εξαρτάται το τι μπορείς να κάνεις.
Το απλό βάψιμο με σπρέι είναι το πιο προσιτό αρκεί να μην είναι με λούστρο που σε αυτά τα χρήματα αποκλείεται να έχει καπλαμά με λουστράρισμα ή να μην είναι μελαμίνη.
Εάν είναι απλή καμπίνα από νοβοπάν που η επάνω επιφάνεια είναι καφέ ματ, εύκολα με σπρέι την κάνεις μαύρη.


Το γουφερ είναι αυτό...

https://i.ytimg.com/vi/cHrMr-s_MYo/hqdefault.jpg


Η αξία του σε αλλά καταστήματα ήταν 200 + αλλά το συγκεκριμένο μαγαζί που το πήρα το είχε σε μισή τιμή
 

batman_gardiki

New member
8 September 2010
30
Για κοιτά για πλαστικ ντιπ.
Αν και θα έπρεπε να απαιτήσεις μαυρο

Το απαίτησα αλλά δεν έχουν άλλο κομμάτι μου λένε.
Μου πρότειναν επιστροφή χρημάτων αλλά όσο έψαξα δεν βρίσκω κάτι ισάξιων χαρακτηριστικών και τιμης