Godzilla vs Kong

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Βαθμολογήστε την Ταινία:


  • Total voters
    27

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,584
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Re: Godzilla vs Kong

Οσο πανε, οι ταινιες γινονται ... παιδικoτερες ! :rolleyes:

Μονο τα πιτσιρικια στελεχωνουν τις κιν. αιθουσες ? :laugh:
Οι μεγαλυτεροι ... δεν καταδεχονται ? :flute:
Οτι κοζαρουν, στο home cinema ? :p

Εγω προσωπικα .... καθολου δεν χαλιεμαι.
Περιμενω ηδη την συνεχεια :
Godzilla vs Kong vs Mosasaur !!! :flipout:
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Re: Godzilla vs Kong

... vs Ultimate Warrior vs Μichalis Zampidis .... :proud:

Σεβασμο για τον Ζαμπιδι :firstprize:, μην αρχισουμε τις ιεροσυλιες....

........................................

Παντως το γιγαντοτεραστειο εργο μονομαχιας τιτανων δεν το εχει βαλει κανεις, ισως να μην το εχει δει και κανεις... Το απολυτο CULT μιλαμε....

Το προβλημα ειναι οτι δεν πολυξερω τον τιτλο του φιλμ, γιατι μεταφραζεται ποικιλοτροπος απο τα Ιαπωνικα, και καποιες φορες στην ιδια γλωσσα.

Συχνα στα αμερικανικα ηταν The war of gargantuas Στα Ιαπωνικα δεν ξερω τι βγαζει ακριβως, αλλα μοιαζει με κατι Sanda tai Gaira.
Σκεφτομαι να αρχισω Γιαπωνεζικα.

3014d37c80b82f87c4b2f58168a55976.jpg


7-12WarofTheGargantuas.jpg


vlcsnap-2012-06-26-13h43m27s191.jpg
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Re: Godzilla vs Kong

Και αναφορα απο τους Μπλακ Σαμπαθ στο παραπανω φιλμ...

Τελικα εμαθα πως ειναι ο οριτζιναλ τιτλος. Φρανκεσταϊνικα τερατα : Σαντα εναντιων Γκαϊρα

latest
 
17 June 2006
14,350
Re: Godzilla vs Kong

Σκεφτομαι να αρχισω Γιαπωνεζικα.

Μπα...μη το κάνεις.
Οι γιαπωνέζοι είναι ο ορισμός της αποτυχίας. :damnyou:
Δεν είναι σαν εμάς. Σκέψου: δεν είχαν μετανάστες, δεν ήταν ...κρατικοδίαιτοι (...όπως εμείς), ούτε τα φάγανε "μαζί" (όπως ...εμείς), μιλάμε για κοινωνία μυρμηγκιών, ακόμα κι οι απεργοί δούλευαν -με περιβραχιόνιο "Απεργώ!" (sic)- παρήγαγαν
τα πάντα όλα.
Και τώρα, έχουν 25 χρόνια οικονομική κρίση (!!).

Μάθε κινέζικα καλύτερα. Είναι καλύτερη ...οψιόν: η "φούσκα" τους ακόμα μεγαλώνει.
Προς το παρόν...
 
Last edited:

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,584
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Re: Godzilla vs Kong

Γιαυτο εγραψα οτι
"ALL remaining samurai SHOULD be sent to Greece, to regulate public sector ....:viking:"

Εαν και αυτο αποτυχει .... ενας Γοζιλας (οπως λεμε Γαλεν) και καθαρισαμε ! :rolleyes:
 
Last edited:

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Re: Godzilla vs Kong

Παντως η φατσα αυτου του Γκοτζιλα (ετσι καταφατσα) μου αρεσει αρκετα. Με τετραγωνο θεληματικο σαγωνι και σκοτεινο μοχθηρο βλεμα...

Να δουμε τι θα δωσει στο εργο. Πολυ περισσοτερο επειδη θα υπαρχει και δευτερος Γκοτζιλας (king of monsters) την επομενη χρονια (!; )....

Να δουμε επισης που θα τον ανεβασουν οι γραφιστες τον πηχη αυτη την φορα...

unblzdel3vvvdv8tkynk.jpg


Τελικα ειναι συγκρουση ανθρωποειδους με σαυροειδες...οτι πρεπει για συνομοσιολογους κουφιας γης και ρεπτιλιανς

:BDGBGDB55::flipout::flipout::flipout:
 

Last Veteran

Established Member
12 July 2013
124
Re: Godzilla vs Kong

Εγω θέλω μια τετράωρη ταινία με μπάτζετ 2 δισ δολλαριος στην οποία θα πολεμάει ο γκοτζιλα με τον Κονγκ και μετά θα συμμαχούν μαζί αλλά και με τα jagers (pacific rim) για να πολεμήσουν τα τέρατα του πασιφικ ριμ και μετά όλοι αυτοί θα συμμαχούν για να πολεμήσουν advanced aliens που έρχονται να μας κλέψουν το πχ νικέλιο.
Σμπαραλια όλα.
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,100
Νότια Μακεδονία
Απάντηση: Re: Godzilla vs Kong

Εγω θέλω μια τετράωρη ταινία με μπάτζετ 2 δισ δολλαριος στην οποία θα πολεμάει ο γκοτζιλα με τον Κονγκ και μετά θα συμμαχούν μαζί αλλά και με τα jagers (pacific rim) για να πολεμήσουν τα τέρατα του πασιφικ ριμ και μετά όλοι αυτοί θα συμμαχούν για να πολεμήσουν advanced aliens που έρχονται να μας κλέψουν το πχ νικέλιο.
Σμπαραλια όλα.

Βαλε και Cloverfield μεσα.
 

ikaros13

AVClub Addicted Member
27 March 2017
1,548
Re: Godzilla vs Kong

Έχει αρχίσει και κυκλοφορεί πολύ σαβούρα είτε στον κινηματογράφο είτε στην τηλεόραση με σειρές κτλ.. Καιρός να ξεκολλήσει ο κόσμος με τις οθόνες και να κάνει αλλα αποδοτικότερα πράγματα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

alfaalfa

AVClub Enthusiast
27 June 2006
1,279
Re: Godzilla vs Kong

Εγω θέλω μια τετράωρη ταινία με μπάτζετ 2 δισ δολλαριος στην οποία θα πολεμάει ο γκοτζιλα με τον Κονγκ και μετά θα συμμαχούν μαζί αλλά και με τα jagers (pacific rim) για να πολεμήσουν τα τέρατα του πασιφικ ριμ και μετά όλοι αυτοί θα συμμαχούν για να πολεμήσουν advanced aliens που έρχονται να μας κλέψουν το πχ νικέλιο.
Σμπαραλια όλα.

Αφού το φτιάχνεις που το φτιάχνεις κάντο ολοκληρωμένο.

Να έχει και λίγο αίσθημα μέσα.
Η Σαρλίζ Θέρον ας πούμε με λάγνο βλέμμα να τρελαίνει τον Κονγκ ή τον ..Γκοτζίλα, να παλεύουν ποιος θα τη σώσει κλπ.

Αλλά soft καταστάσεις – μη το χοντρύνουμε.