LG E7V : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

rigel72

New member
19 February 2010
14
Καλησπέρα,

Προσπαθώ να κάνω σύνδεση τον αποδικοποιητη του Cosmote να δουλευει με το remote της LG και το Universal remote setup δεν υπαρχει. Εχω μια LG OLED 55E7N, με WEBOS 3.5.


Γνωριζει καποιο για καποιο προβλημα?
 
Last edited by a moderator:

rigel72

New member
19 February 2010
14
Κάποιος με LG ΤV που να μπορεί να ελέγχει τον αποδικοποιητη του OTE με το remote? Με Samsung TV δεν υπηρχε καποιο προβλημα εδω δεν βλεπω να γινεται για ελλαδα παντως .
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,962
65"...[flatpanelshd.com]...LG 65E7V review...http://flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1497846918

LG_E7_large_1.jpg

source photo:[flatpanelshd.com]
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
εξαιρετική τηλεόραση σε όλα!την απολαμβάνω από το μεσημέρι!Το μόνο μου παράπονο η βάση που δεν είναι τόσο στιβαρή!!
 

Leonid

AVClub Addicted Member
29 June 2010
2,813
Με γειά και καλοθέατη!
Αν θυμάμαι καλά είχες πάρει το 15 την 930, την αντικατέστησες κιόλας βρε θηρίο;
Εγώ ακόμα με την 905 ( όχι ότι με χαλάει αλλά Oled δεν είναι ). Στα digea κανάλια πως δείχνει; Βλέπεις γύρω στο 40% της θέασης μου είναι αυτό, οπότε με ενδιαφέρει να είναι τουλάχιστον σαν την 905 ή έστω περίπου κοντά σε αυτό το τομέα. Στα άλλα ( κυρίως μαύρο - αντίθεση ) σε Full HD και άνω δεν έχω αμφιβολίες.
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
είδες φίλε Leonid δεν κρατήθηκα πάλι!Φαντάσου για να μην μπαίνω στο πειρασμό να αλλάζω συνέχεια τηλεοράσεις είχα πάρει ένα πολύ καλό μόνιτορ 4κ της Asus αφού παίζω αρκετά και τα είχα διαχωρίσει έτσι!Δεν λέω πολύ καλή λύση και αυτή,όμως βρήκα την Ε7 σε ένα πολύ καλό μαγαζί σε τιμή πιστεύω που δεν υπάρχει.. στα 2500 ευρώ όταν skrutz κάτω από 3200 δεν έχει πέσει!Πούλησα την "παλιά" μου oled και το μόνιτορ και την πηρα!Η Εικόνα της πραγματικά με έχει καθηλώσει!Κάνενα θέμα-αρνητικο σε ότι έχω δει μέχρι τώρα,παίρνει άριστα παντού ακόμα και στης στατικές εικόνες που είχε θέμα η 930ν.Tώρα σε αυτό που Ρωτάς στα digea κανάλια στέκεται αρκετά καλά ένα κλικ πιο κάτω από την 930ν,λογικό αφού σαν 4κ ζορίζεται σε τέτοια χαμηλή ανάλυση!Μην φανταστείς ότι δεν δείχνει ωραία απλά μια μικρή υποβάθμιση ..
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
ε ναι!2500 η 55αρα πιστεύω στην χρονική περίοδο που την πήρα έκανα καλό Deal! Εν τω μεταξύ δεν την χορταίνω,ακόμα και το Dolby atmos που έβαλα και έπαιξε μέσω YouTube ακουγόταν πολύ ωραία!Εντάξει εννοείται δεν συγκρίνεται με ένα κανονικό ηχοσυστημα Dolby atmos ακόμα όμως και έτσι ακούγεται δυνατά και με ωραία εφε..
 

loukas2010

Senior Member
1 April 2010
308
ε ναι!2500 η 55αρα πιστεύω στην χρονική περίοδο που την πήρα έκανα καλό Deal! Εν τω μεταξύ δεν την χορταίνω,ακόμα και το Dolby atmos που έβαλα και έπαιξε μέσω YouTube ακουγόταν πολύ ωραία!Εντάξει εννοείται δεν συγκρίνεται με ένα κανονικό ηχοσυστημα Dolby atmos ακόμα όμως και έτσι ακούγεται δυνατά και με ωραία εφε..
Πες μου η εικόνα με τη Digea, πως είναι; και με το ποδόσφαιρο;
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Η εικόνα Digea πολύ ωραία,ελαφρος χειρότερη από την 1080p oled 930v που είχα πριν.θα έλεγα μια χαρά δείχνει!Σε ποδόσφαιρο τέλεια,γενικά δεν έχει κανένα θέμα.Πρωτη φορά παίρνω τηλεόραση που να μην έχει έστω και ένα ελλατωματακι..
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
2500 που την πήρα μια χαρά είναι,και όσο περνάει ο καιρός θα πέφτει και αλλο
 

Dimitris

Established Member
29 September 2006
113
Πολύ καλή αγορά . Το μοντέλο αυτό ειναι ανάμεσα στα κορυφαία. Καλορίζικη και καλοθέατη...!!!
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Δημήτρη Ευχαριστώ!Μόλις διάβασα σε ένα γνωστό ξένο forum ψηφίστηκε για φέτος η καλύτερη στον κόσμο,και τα έβαλε με πολύ καλές τηλεοράσεις..
 

lak100

AVClub Enthusiast
26 December 2008
854
αξιζει τα παραπανω λεφτα σε σχεση με την Β7? Η ηχμπαρα αξιζει?
 

loukas2010

Senior Member
1 April 2010
308
αξιζει τα παραπανω λεφτα σε σχεση με την Β7? Η ηχμπαρα αξιζει?
Νομίζω ναι.
Σήμερα που την βρίσκουμε για 1999 ευρώ.
Νομίζω ότι θα την παραγγείλω!!!