Quad 606 ταίριασμα ?προ?

satnick

AVClub Addicted Member
6 September 2008
2,275
Είμαι πολύ μπερδεμένος έχω τον εν λόγο τελικό και θέλω να κάνω μια ηχητική αναβάθμιση στο σύστημα και δεν ξέρω κατά ποια κατεύθυνση να παω passive κανονικό linestage κτλ διαβάζω διαφορά στο Ίντερνετ αλλά δεν ξέρω πλέον τι να διαλέξω παρακαλώ δώστε τα φώτα σας

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

satnick

AVClub Addicted Member
6 September 2008
2,275
Έναν rotel ra-06 του οποίου έχω κλείσει το τελικό κ τον χρησιμοποιώ σαν προ ενα πικαπ π ακούω που και που "αρα θα ήταν ωραίο ο ενισχυτής να έχει κ ένα phono" και την μόνιμη πλέον πηγή μου το PC το οποίο δεν έχει dac ή κάτι "θέλω να το ψάξω στο μέλλον" και είναι ουσιαστικά η βιβλιοθήκη flac και αραιά κ που ραδιόφωνο stream τα ηχεία είναι τα monitor audio bronze b6 γενικά από τότε που τον έβαλα στο σύστημα και μετά την αναβάθμιση-service του έχω ερωτευτεί τον ήχο του και μου φένεται κάτι πολύ οικείο έτσι η οποία αναβάθμιση περισσότερο στο ψηφιακό κομμάτι από μεριάς pc δηλαδή που χρησιμοποιώ πλέον περισσότερο θα με ενδιέφερε πολύ
 

FragoulisNaval

Supreme Member
4 November 2009
7,820
Δίπλα στον Pseiras.....
Σίγουρο ενας καλύτερος ενισχυτής, η προσθήκη dac θα βελτιωναν την ηχητική ποιότητας.

Τί ποσό σκέφτεσαι να διαθέσεις;

Μπορείς να δοκιμάσεις ενα dac/pre πού είναι μία αξιοπρεπείς λύση αν δεν θες να το ψάξεις πολύ

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

satnick

AVClub Addicted Member
6 September 2008
2,275
Επειδή γενικότερα το θέμα με τα dac προχωράει αρκετά ραγδεα δεν θα ήθελα να τα αλλάζω γενικά συχνά αν βρω τον ήχο π μου αρέσει από θέμα προ σε συνδυασμό με τον τελικό θα ήθελα να τον κρατήσω σαν σετ με τον τελικό μέχρι την "αν υπάρξει αλλαγή όλου του σετ αργότερα" μέχρι στιγμής μου φενεται πολύ καλός ο ήχος κ δεν θέλω κάτι παραπάνω από θέμα ενισχυτή γι αυτό κ ψάχνω το καλύτερο εντός εισαγωγικών ταίρι για τον 606 από θέμα dac βρίσκω κάτι αρκετά εύκολα αλλά αυτό π με ενδιαφέρει συγκεκριμένα είναι ο προ αυτή την στιγμή υπάρχει κάποιο μέλος π έχει ακούσει τον 606 σε συνδυασμό με κάποιον προ και το αποτέλεσμα να ήταν ωραίο ή γενικότερα να έχει να προτείνει κάτι;
 

satnick

AVClub Addicted Member
6 September 2008
2,275
Είναι τα δυο πλέον σύνηθες πράγματα π διαβάζω σε μεγαλύτερο ποσοστό τουλάχιστον η μια μεριά λέει ότι δεν υπάρχει καλύτερο ταίρι για τον 606 πέρα του Croft basic και η άλλη μεριά λέει ότι οι quad ακούγονται καλά μόνο με quad αλλά εγώ δεν έχω κάποια σχετική γνώμη για να ξέρω τι πιστέψω
 

FragoulisNaval

Supreme Member
4 November 2009
7,820
Δίπλα στον Pseiras.....
Βρες και τους δυο, παρε τους για δοκιμή σπίτι σου και κρινε με.τα αυτιά σου ποιός σου αρέσει

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk