Πρόβλημα με android tv box

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

ilias26

New member
27 July 2016
4
Καλημερα..Αγορασα πριν μια εβδομαδα ενα android tv box και συγκεκριμενα το Beelink GT1 Ultimate 32gb Rom / 3gb Ram , λογοσμικο android 6 και επεξεργαστη Amlogic S912..(S/N:G912************)
Εχει μπρικαρει τελειως υστερα απο συνδεση που το εκανα στο pc με το USB_Burning_Tool..Ενω αναβει κανονικα το λαμπακι ρευματος ,δε βγαζει καθολου εικονα στη τηλεοραση μεσω HDMI. Προσπαθησα να μπω σε recovery mode χρησιμοποιωντας μια καρφιτσα για να καω reset ,δυστηχως δεν κανει τπτ ..Μαυρη εικονα..
κατεβασα απ το site της beelink την τελευταια αναβαθμιση ,ουτε παλι τπτ....
Υστερα απο ερευνα στο internet το εχουν παθει κι αλλοι αλλα η διαδικασια ηταν πολυπλοκη και για προχωρημενους σε αυτα τα θεματα..
Μηπως μπορει να μου δωσει καποιος τα φωτα του που να γνωριζει απο unbrick ....με ενα αναλυτικο οδηγο για να μαθαινου κι εμεις οι αρχαριοι?
 
Last edited by a moderator:

ilias26

New member
27 July 2016
4
Re: Προβλημα με android tv box

Καλημερα..Αγορασα πριν μια εβδομαδα ενα android tv box και συγκεκριμενα το Beelink GT1 Ultimate 32gb Rom / 3gb Ram , λογοσμικο android 6 και επεξεργαστη Amlogic S912..(S/N:G912************)
Εχει μπρικαρει τελειως υστερα απο συνδεση που το εκανα στο pc με το USB_Burning_Tool..Ενω αναβει κανονικα το λαμπακι ρευματος ,δε βγαζει καθολου εικονα στη τηλεοραση μεσω HDMI. Προσπαθησα να μπω σε recovery mode χρησιμοποιωντας μια καρφιτσα για να καω reset ,δυστηχως δεν κανει τπτ ..Μαυρη εικονα..
κατεβασα απ το site της beelink την τελευταια αναβαθμιση ,ουτε παλι τπτ....
Υστερα απο ερευνα στο internet το εχουν παθει κι αλλοι αλλα η διαδικασια ηταν πολυπλοκη και για προχωρημενους σε αυτα τα θεματα..
Μηπως μπορει να μου δωσει καποιος τα φωτα του που να γνωριζει απο unbrick ....με ενα αναλυτικο οδηγο για να μαθαινου κι εμεις οι αρχαριοι?


Αυτο ειναι το μηχανημα που εχω : http://www.bee-link.com/Beelink-MiniPC-TV-BOX-61-1.html

Απο εδω κατεβασα το usb tools και τα firmware του box

http://www.bee-link.com/Beelink-1331-1-1.html