Incredibles 2 [Pixar]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ψηφίστε την Ταινία:

  • ΞΞΎΞ±ΞΉΟΞ΅ΟΞΉΞΊΞ?

    Votes: 0 0.0%
  • Ξ ΞΏΞ»Ο ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 4 80.0%
  • ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 1 20.0%
  • ΞΞΟΟΞΉΞ±

    Votes: 0 0.0%
  • ΞΞ±ΞΊΞ?

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    5

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,474
Εκεί ψηλά.....
Incredibles_2_2018_GR.jpg



Ελληνικός τίτλος ταινίας: Οι Απίθανοι 2

Με τις Φωνές των: Θανάση Κουρλαμά, Γιάννη Στεφόπουλου, Ντίνου Σιούτη, Ηλία Ζερβού κ.α.

Σκηνοθεσία: Μπράντ Μπέρντ

Διάρκεια ταινίας: 110' λεπτά

Σινεμά: Πέμπτη 14 Ιουνίου 2018

Οdeon | Village | Imdb (8.4 /10)



Υπόθεση:
Ενώ η Έλεν βρίσκεται εκεί έξω με σκοπό να σώσει τον κόσμο, ο Μπομπ μαζί με την Βάιολετ και τον Ντας
προσπαθούν να τα βγάλουν πέρα με τις συνθήκες της καθημερινής ζωής στο σπίτι. Είναι μια δύσκολη
μετάβαση για τον καθένα, την ίδια στιγμή που όλη η οικογένεια αγνοεί τις υπερδυνάμεις του μικρού
Jack-Jack. Όταν όμως ένας καινούργιος εχθρός συλλαμβάνει ένα ιδιοφυές, μα επικίνδυνο σχέδιο, οι
Απίθανοι θα πρέπει να βρουν έναν τρόπο να συνεργαστούν ξανά με τον Frozone για να νικήσουν,
εύκολο στα λόγια, αλλά όχι στην πράξη, ακόμα κι όταν είσαι ένας από τους «Απίθανους».





 
Last edited by a moderator:

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,410
Μεταμορφωση
Re: Incredibles 2 (2018)

Εξαιρετική σε όλα της.
Δεν είναι τυχαία πρώτη σε εισπράξεις.
Θα περάσουν καλά και μικροί, και μεγάλοι.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,570
Αθηνα
Re: Incredibles 2 (2018)

Ευχαριστη για μικρους και μεγαλους. Τα παιδια μου την λατρεψαν και εγω περασα φανταστικα γελωντας σε παρα πολλα σημεια. Επειδη ομως ειναι pixar και ο πηχης ειναι ψηλα, πρεπει να πω οτι μου φανηκε οτι εκανε λιγο "ασφαλεις" επιλογες χωρις να προσπαθησει να περασει κανενα μηνυμα. Ο πληγωμενος εγωισμος του ανεργου πατερα και η χειραφετηση της γυναικας νομιζω δεν ειναι κατι πρωτοποριακο εν ετη 2018.
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,548
Re: Incredibles 2 (2018)

Απλό και σημπαθές.

Το προτιμώ από αλλά animation (ειδικα τα τελευταία της Pixar) που προσπαθούν να το παίξουν πιο «διανοούμενα» αλλά εν τελει παραμένουν εντελώς επιφανειακά.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,750
Παλλήνη
Απάντηση: Re: Incredibles 2 (2018)

Ευχαριστη για μικρους και μεγαλους. Τα παιδια μου την λατρεψαν και εγω περασα φανταστικα γελωντας σε παρα πολλα σημεια. Επειδη ομως ειναι pixar και ο πηχης ειναι ψηλα, πρεπει να πω οτι μου φανηκε οτι εκανε λιγο "ασφαλεις" επιλογες χωρις να προσπαθησει να περασει κανενα μηνυμα. Ο πληγωμενος εγωισμος του ανεργου πατερα και η χειραφετηση της γυναικας νομιζω δεν ειναι κατι πρωτοποριακο εν ετη 2018.

Συμφωνω, ενώ πέρασα πολύ ευχάριστα, περίμενα πολλά περισσότερα από το σενάριο, ειδικά αν αναλογιστούμε ποσο καιρο έκανε να βγει το sequel.
Προφανως υποδεέστερη της πρωτης, η οποια είναι all time favotite.