The Walking Dead - Season 8-9 [AMC]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 2 10.5%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 10 52.6%
  • Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Μέτρια

    Votes: 5 26.3%
  • Κακή

    Votes: 2 10.5%

  • Total voters
    19

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
567.jpg


AMC | Imdb | Imdb - Season 8
--------------------------------------------------------
Wikipedia | Facebook | Twitter


22 Οκτωβρίου η πρεμιέρα της 8ης σεζόν.


Comic-Con: The Walking Dead Season 8 Trailer is Here!
http://www.comingsoon.net/tv/traile...alking-dead-season-8-trailer-is-here#/slide/1







 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: The Walking Dead - Season 8 [AMC]

Πρώτο Trailer Απο Την 8η Σαιζόν Του «The Walking Dead»

Το δίκτυο AMC κυκλοφόρησε το πρώτο trailer απο την 8η σαιζόν του «The Walking Dead».
Το trailer που είναι διάρκειας 5 λεπτών(!) φανερώνει μια αλλαγή στο ρυθμό του show που στην τελευταία σαιζόν υπήρξε πολύ αργός και κουραστικός.

Με όλες τις ομάδες να ενώνονται και να κατευθύνονται πρός την μεγάλη μάχη ενάντια στον Negan, η όγδοη σαιζόν αναμένεται γεμάτη δράση και πολλά zombies,
διορθώντας έτσι τα λάθη της προηγούμενης σαιζόν που άφησε τους walkers σε δεύτερο πλάνο.

Όμως, το πρώτο trailer περιλαμβάνει και κάποια αινιγματικά και ίσως προφητικά πλάνα, με έναν αρκετά ηλικιωμένο Rick να βρίσκεται σε ένα κρεβάτι,
κάτι που όπως είναι φυσικό έχει πυροδοτήσει αρκετές εικασίες.

Η όγδοη σαιζόν του «The Walking Dead» θα κάνει πρεμιέρα στις 22 Οκτωβρίου στο AMC.

http://www.cinemode.gr/tileoptikes-seires/proto-trailer-apo-tin-8i-sezon-tou-walking-dead.html

Μακάρι να βγει καλή η 8η..

Την είχα παρατήσει την σειρά στην μέση της 7ης..
Χμ.. να την ξαναπιάσω ??

Ίσως περιμένω να αρχίσει η 8 να δούμε..
 

tolisspi

Supreme Member
3 May 2009
3,750
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Re: The Walking Dead - Season 8 [AMC]

Για να δουμε τι θα δουμε... εκτος κι τα 5λεπτα ειναι ολη κι ολη η δραση των 16 επεισοδιων... χααχα
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Re: The Walking Dead - Season 8 [AMC]

Είδα όλη την σειρά σε μια εβδομάδα το καλοκαίρι γιατί είχα άπειρο χρόνο και ήθελα να δω κάτι μεγάλο. Νομίζω οι το κούρασαν λίγο. Στα περισσότερα επεισόδια το 70% του χρόνου είναι "γεμίσματα" με πένθιμη μουσική και θρήνο για κάποιον που χάθηκε. Ισως αν το έβλεπα ένα επεισόδιο ανά βδομάδα να μην μου φαινόταν έτσι....αλλά αν τα δεις σερί πέφτει λίγο too much και πιάνεις τον εαυτό σου να πηδάει σκηνές στο FF.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα δω και το 8th season βέβαια... :flipout:
 

Serialakias

Senior Member
24 April 2017
441
Re: The Walking Dead - Season 8 [AMC]

Και εμένα με κούρασε η 8η σεζόν και πιο πολύ ξενερώνω που δεν καθάρισαν με το κεφάλαιο Νίγκαν. Δεν γίνεται ρε παιδιά αυτός ο άνθρωπος να μην έχει φάει μία αδέσποτη σφαίρα από την στιγμή που τον μισεί ακόμα και ο ίδιος του ο εαυτός . Ούτε ο Πάπας να ήταν δηλαδή.

Προσωπικά δεν με κουράζει το τέμπο του και το μπλα-μπλα. Το κάνει πολύ περίτεχνα και όμορφα. Αλλά κάτι σχετικά με την πλοκή, θεωρώ λίγο εκτός πραγματικότητας το γεγονός ότι μετά από τόσο καιρό και μετά από τόσες αποτυχημένες προσπάθειες, η ομάδα να μην το έχει πάρει απόφαση ότι θα πρέπει να κινηθούν προς μία μεγάλη πόλη. Το ξεκίνησαν στην αρχή, αλλά ούτε καν θυμάμαι για ποιο λόγο σταμάτησαν. Είναι πλέον αυτοκτονία η δημιουργία κοινότητας, όταν όλες όσες φτιάξει έχουν καταστραφεί. Μιας λοιπόν και η 8η σεζόν θα αναλωθεί στην διάλυση της ομάδας Νίγκαν, ελπίζω η 9η να περιλαμβάνει ένα ταξίδι προς αναζήτηση πολιτισμού. Όχι τίποτε άλλο, αλλά βλέπουμε το ίδιο πράγμα συνεχώς. Βρίσκουν χωριό, καταλαμβάνουν χωριό, τους το παίρνει ένας άλλος, σκοτώνουν τον άλλον, ψάχνουν καινούριο χωριό και πάλι από την αρχή.
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Re: The Walking Dead - Season 8 [AMC]

Μάλλον την 7η σεζόν εννοείς. Ο Νιγκαν ή μάλλον ο Τζέφρι Ντιν Μόργκαν γενικά μου είναι και μένα πολύ αντιπαθής.

Υ.Γ. Αν τον ξαναδώ σε σκηνή να σπάει προς τα πίσω την μέση του κρατώντας το ρόπαλο πίσω απο το λαιμό και έχοντας εκείνο το σκατό-ύφος entitlement, θα μπω εγώ ο ίδιος μέσα στην tv και θα τον κάνω μαύρο.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: The Walking Dead - Season 8 [AMC]

TWD8.jpg



Για να δούμε εάν θα έχει τόση δράση η 8η σεζόν!

Ξυπνήσανε ??
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: The Walking Dead - Season 8 [AMC]

Μου ήρθε η όρεξη τελικά.. και έπιασα να τελειώσω την μισή 7η σεζόν που είχα αφήσει! :cool:
Εντάξει δε με πήρε ο ύπνος για αρχή.. χαχα.. :p

Σε μερικές σκηνές πάντως το "παίζουν" πολύ δράμα.. το παρακάνουν!
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: The Walking Dead - Season 8 [AMC]

The Walking Dead Season 8 Is Like A 'Schwarzenegger Vs Stallone' Action Movie, According To One Star
http://www.cinemablend.com/televisi...s-stallone-action-movie-according-to-one-star

Άντε να δούμε.. κάτι τέτοια διαβάζω και αποφάσισα να τελειώσω την 7η σεζόν.. :p

7.11 - Αυτόν τον Γιουτζίν δεν μπορεί να τον φάει κάποιος.. μου δίνει στα νεύρα κάθε φορά!
7.12 - Πάντα μου άρεσαν οι αναζητήσεις και οι ανακαλύψεις στην σειρά!
Η τύπισσα η αρχηγός στην νέα ομάδα μου την δίνει, και αυτή..
 

BIOS

AVClub Fanatic
19 June 2006
15,781
Απάντηση: The Walking Dead - Season 8 [AMC]

Aν δεν είναι η τελευταία σαιζόν, τότε οτι είδαμε στις προηγούμενες σαιζόνς, αυτά θα δούμε πάλι. Σαν να παρακολουθείς κάποιον να παίζει pacman δηλαδη...
 

baspav

AVClub Addicted Member
21 January 2010
1,799
Re: The Walking Dead - Season 8 [AMC]

Ευτυχώς γιατί το pacman είχε καταγραφεί πριν μερικά χρόνια σαν το εθιστικότερο στην ιστορία video game.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: The Walking Dead - Season 8 [AMC]

Στα comic, ακόμη δεν φτάσαμε στο Vol. 22 .. :p
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Walking_Dead_(comic_book)

και ακόμη συνεχίζουν.. (?)

Και σε άλλα forums που το "βρίζουν" συνεχίζουν να το βλέπουν.. δεν μπορούν να σταματήσουν!

Οκ.. εγώ κάποια στιγμή το βαρέθηκα και την παράτησα μισή σεζόν..
τώρα μου ήρθε η όρεξη να δω κάτι σχετικό.. οπότε λέω να το ξεπετάξω σε 4 μέρες να τελειώνουμε.. :p
 

baspav

AVClub Addicted Member
21 January 2010
1,799
Re: The Walking Dead - Season 8 [AMC]

Σε αλλά φόρομ υπάρχουν οι λεγόμενοι ψυχανώμαλοι που σηκώνονται από τα χαράματα για να το δουν live και μετά στο καπάκι μπαίνουν και κράζουν.
Υπάρχει και άλλη κατηγορία αλλά δεν θα ασχοληθώ με αυτούς, θέλουν ισχυρή "αντιβίωση" γι αυτό.
Τέτοιο trollαρισμα από τους ιδίους τους mods στο forum τους δεν έχω ξαναδεί.
Και όλοι αυτοί βάζουν 9,5αρια στην άλλη σειρά σε επεισόδια που ο κοντός μπεκρουλιάζει και λέει ανέκδοτα.
 

BIOS

AVClub Fanatic
19 June 2006
15,781
Απάντηση: The Walking Dead - Season 8 [AMC]

Πρέπει να αλλάξει λίγο το μοτίβο... Αυτό το "τρέχω να σωθώ, με κυνηγούν τα ζόμπις και πέφτω σε ζωντανούς που είναι πιο επικίνδυνοι", εμένα τουλάχιστον με έχει κουράσει.
Δεν έχουν βάλει έναν σκοπό, έναν τελικό στόχο, στην σειρά που εξελίσσεται πίσω απο την καθημερινότητα του "πεθαίνει ένας δικός μας και βρίσκουμε έναν νέο που τον αντικαθιστά"....