Deadwood (2019)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Βαθμολογήστε την Ταινία:


  • Total voters
    0

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Deadwood-2019.jpg



Ελληνικός τίτλος ταινίας: Deadwood: The Movie

Πρωταγωνιστούν: Ian McShane, Timothy Olyphant, Molly Parker, Paula Malcomson, Dayton Callie, Robin Weigert, Anna Gunn

Σκηνοθεσία: Ντάνιελ Μίναχαν

Διάρκεια ταινίας: x' λεπτά

Σινεμά: 2019

Imdb






Υπόθεση:
το «Deadwood» καταγράφει την πορεία της ομώνυμης πόλης από την απόλυτη ανομία στην προσπάθεια ένταξης στο
επίσημο αμερικάνικο κράτος. Μέσα από ένα γοητευτικό μωσαϊκό χαρακτήρων, γινόμαστε μάρτυρες της μετατροπής
ενός άναρχου καταυλισμού που ακολουθεί τους άγραφους νόμους της Δύσης σε μια «πολιτισμένη» κοινωνία.

"Η ταινία εποχής θα διαδραματίζεται μία δεκαετία μετά το τέλος της σειράς"










 
Last edited by a moderator:

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Re: Deadwood (HBO)

Ξαναβλέπω το deadwood (για τρίτη φορά) εδώ και κάποιες μέρες και είπα να ψάξω να δω αν έχει νήμα γιατί είναι παλιό. Φυσικά ο Blue δεν απογοήτευσε.

Οι υπόλοιποι όμως........
.....καλά κανείς δεν το χει δει???

Είναι καταπληκτική σειρά. Το Western στοιχείο προσωπικά με αφήνει αδιάφορο......είναι οι ατάκες του Al που σε αποζημιώνουν για τις ώρες που επένδυσες. Δώστε μια ευκαιρία.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Deadwood (HBO)

Εάν δεν το κατάλαβες το θέμα είναι για μία ταινία που θα βγάλει το HBO! :cool:

Παλιά η σειρά.. δεν την έχω δει..
δεν έγραφα εδώ όταν βγήκε! :p

Σε HD το έχεις ?
720? 1080?
 
Last edited by a moderator:

lakiss51

Supreme Member
8 December 2006
4,592
Απάντηση: Deadwood (HBO)

Την ειδα τη σειρα, σχεδον την εχω ξεχασει, αλλα μου αρεσε. Νομιζω οτι σταματησε μαλλον λιγο αποτομα (ή εγω αδιαφορησα;;;)
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Re: Deadwood (HBO)

Σε HD το έχεις ?
720? 1080?

Εχω τα original αρχεια......1080p DTS MA 5.1 ηχος.

Η ταινια τελικα δεν βγηκε?


Την ειδα τη σειρα, σχεδον την εχω ξεχασει, αλλα μου αρεσε. Νομιζω οτι σταματησε μαλλον λιγο αποτομα (ή εγω αδιαφορησα;;;)

Μαλλον δεν πηγε καλα και την εκοψαν αποτομα.
 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Deadwood (HBO)

Όπως βλέπω έπεφτε συνεχώς η τηλεθέαση της.. 5.8 -> 1.7 Mill..
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Deadwood_episodes

Εμμ.. δεν βγάζεις εύκολα GOT να ανεβάζει κάθε σεζόν την τηλεθέαση 2 Mill.. :p

Για την ταινία δεν έχω δει νεότερα.. όπως λέει το άρθρο..

".. τα μεγαλύτερα εμπόδια είναι να βρουν "ένα προϋπολογισμό που να μας κάνει", έναν σκηνοθέτη και να ξαναενώσουμε το cast.
Εάν λυθούν αυτά τα πράγματα, "είμαστε έτοιμοι να το κάνουμε."


και τώρα είναι γενικά σφικτό το HBO..
αφού ακόμη και στις ακριβές σειρές του ζητάει πρώτα πιλότο..

Άμα την πετύχω πάντως την σειρά θα την κοιτάξω!
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Re: Deadwood (HBO)

Εχει 16£ στο amazon uk ( blu ray) και τις 3 σεζον σε bluray.
Αν θες ελληνικους επ το εχει ενας σε αγγελια εδω στο Φόρουμ για 25ε.
 

skysound

Supreme Member
28 January 2007
6,787
Θεσσαλονίκη
Re: Deadwood (HBO)

Δειτε το, δειτε το.
Θα βαρεθειτε να ακουτε "φακινγκ" και "κοκσακερ".:eek:perator:
Και στο τελος θα μεινετε και με το τηλεκοντρολ στο
χερι γιατι κοψανε τη σειρα. :smash:
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Re: Deadwood (HBO)

Καλα ντε μη βαρας το σφυρί. Εδω βλεπουμε αλλα κι αλλα σε σειρες και τα καταπινουμε......λιγο βρισίδι......δεν τρεχει και τιποτα.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Deadwood (HBO)


Νέο Trailer Απο Το Φίλμ Του "Deadwood"

Απο Cinemode

Το HBO κυκλοφόρησε ενα νέο trailer απο το "Deadwood", το φίλμ που αποτελεί κομμάτι απο το σύμπαν της ομώνυμης τηλεοπτικής σειράς.
Τo νέο trailer συντηρεί τις θετικές εντυπώσεις που δημιούργησε το πρώτο, καθώς το φίλμ φαίνεται να αποτελεί μια φυσική συνέχεια (επίλογο?) της σειράς.

"Στο φίλμ του 'Deadwood', οι ανεξίτηλοι χαρακτήρες της σειράς ενώνονται ξανά, ύστερα απο δέκα χρόνια, για να γιορτάσουν την κρατική υπόσταση της Νότιας Ντακότα.
Παλιές αντιπαλότητες αναζωπυρώνονται, συμμαχίες δοκιμάζονται και παλιές πληγές ξανανοίγουν, καθώς όλοι πλοηγούνται στις αναπόφευκτες αλλαγές που φέρνει ο χρόνος."


Το σενάριο της ταινίας έχει γράψει ο δημιουργός της σειράς David Milch (""Deadwood"", "Hill Street Blues"),
ενώ στη σκηνοθεσία βρίσκεται ο Daniel Minahan ("Game of Thrones").

Στους πρωταγωνιστικούς ρόλους επιστρέφουν σχεδόν όλα τα μέλη της τηλεοπτικής σειράς, Ian McShane ("American Gods"), Timothy Olyphant ("Hitman"),
Molly Parker ("Lost in Space"), Anna Gunn ("Breaking Bad"), Paula Malcomson ("Ray Donovan"), John Hawkes ("Perfect Storm"), Dayton Callie ("Fear the Walking Dead"),
William Sanderson ("True Blood"), Brad Dourif ("The Lord of the Rings: The Two Towers"), Robin Weigert ("Dietland"), Gerald McRaney ("NCIS: Los Angeles")
και Kim Dickens ("Fear the Walking Dead"), ενώ το νέο πρόσωπο θα είναι η Jade Pettyjohn ("Destroyer").

Το φίλμ του "Deadwood" θα κάνει πρεμιέρα στο HBO, στις 31 Μαϊου.

Δείτε το trailer:

https://www.cinemode.gr/trailers-tainion/neo-trailer-apo-to-film-toy-deadwood.html