[ Επίσημο ] Apple Watch Series 3

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,453
Πειραιάς
Νέο ρολόι λοιπόν με όνομα Apple Watch Series 3 και ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά !!

Βασικό του νέο χαρακτηριστικό είναι ότι αποτελεί το 1ο ρολόι που με την esim, μπορεί και λειτουργεί ως τηλέφωνο, χωρίς να πρέπει να έχουμε το τηλέφωνό μας μαζί. Διαθέτει επίσης νέο διπύρηνο επεξεργαστή, περίπου 70% γρηγορότερο από την 2η έκδοση του ρολογιού. Λόγω αυτής της αναβάθμισης, η Siri μπορεί πια και μιλά κανονικά. Επίσης, διαθέτει πια νέο W2 Apple chip, το οποίο και διαχειρίζεται 50% καλύτερη την ενεργειακή απόδοση των wifi & bluetooth. Σχεδιαστικά έχει αλλάξει σε κόκκινο χρώμα το κεντρικό μέρος της κορώνας του ρολογιού, ενώ όλα τα λουράκια της 2ης έκδοσης θα κουμπώνουν κανονικά στην 3η έκδοση. Από θέμα αυτονομίας φαίνεται ότι θα διαθέτει την ίδια μπαταρία με την 2η έκδοση, αλλά λόγω των νέων τσιπ, η αυτονομία θα ελαφρώς καλύτερη, ενώ η έκδοση του ρολογιού με την esim δεν θα επηρεάζεται. Σημαντικό επίσης ότι ανεξάρτητα του τρόπου τοποθέτησης του ρολογιού στην βάση φόρτισης, αυτό θα φορτίζει, ακόμα δλδ και αν το έχουμε τοποθετήσει πλάγια. Το ρολόι φυσικά θα λειτουργεί με το watchOS 4, το οποίο και θα αξιοποιεί τα νέα του παραπάνω χαρακτηριστικά.

apple-iphone-x-2017-apple-watch-series-3_42.jpg


apple-iphone-x-2017-apple-watch-series-3_40.jpg


apple-iphone-x-2017-apple-watch-series-3_36.jpg


Περισσότερες πληροφορίες : https://www.apple.com/apple-watch-series-3/
 

ilise

Supreme Member
3 August 2006
3,270
Re: Απάντηση: [ Επίσημο ] Apple Watch Series 3

Και γω για εκει παω Τακη. Εγω εχω και δικαιολογια. Ειμαι στο series 0.
 

dimitris777

AVClub Enthusiast
10 July 2008
1,006
Θεσσαλία
Ανοίγει νέους δρόμους το watch 3 που θα ακουληθήσουν και οι ανταγωνιστές άμεσα.
Είναι φοβερό να έχεις όλη την δισκοθήκη του Apple Music στο..χέρι σου ανα πάσα στιγμή και σε συνδιασμό με τα ακουστικά (airpods ή κάτι άλλο) να απολαμβάνεις μουσικές.
Ενα μείον για μένα η "εγκατάσταση" μιας sim με τις όποιες συνέπειες, στον καρπό σου ολημερίς!
 

ilise

Supreme Member
3 August 2006
3,270
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: [ Επίσημο ] Apple Watch Series 3

Ξερει κανεις ρε παιδια πως θα λειτουργει αυτη η Sim? Αυτη η virtual sim ξερει κανεις αν σημερα υποστηριζεται απο τους δικους μας παροχους? Και το κυριοτερο θα απαιτει νεα συνδεση η θα μεταφερεται η συνδεση που εχουμε στο κινητο και στο ρολοι μας? δηλαδη για να ειμαι πιο συγκεκριμενος και το ρολοι μας θα χρησιμοποιει το ιδιο νουμερο?
Αν η συνδεση απαιτειται να ειναι νεα δηλαδη νεο νουμερο τα πραγματα περιπλεκονται....
 

dimitris777

AVClub Enthusiast
10 July 2008
1,006
Θεσσαλία
Απο το recode.net οι πληροφορίες:

Here’s what you need to know:

It has a cellular connection that can be used without an iPhone, meaning you can use it to make calls, stream Apple Music and access the internet, using your regular phone number.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,751
Παλλήνη
Δεν υποστηρίζεται ακόμα Ελλάδα, αλλα φαντάζομαι πως θα το υποστηρίξουν μόλις έρθει. Θα έχεις κανονικά το ίδιο νούμερο με το κινητό σου και η επιπλέον χρέωση θα πέφτει στον λογαριασμό σου.
 

ilise

Supreme Member
3 August 2006
3,270
Re: Απάντηση: [ Επίσημο ] Apple Watch Series 3

Δεν υποστηρίζεται ακόμα Ελλάδα, αλλα φαντάζομαι πως θα το υποστηρίξουν μόλις έρθει. Θα έχεις κανονικά το ίδιο νούμερο με το κινητό σου και η επιπλέον χρέωση θα πέφτει στον λογαριασμό σου.

Τακη αν εχει το ιδιο νουμερο γιατι να χρεωνομαι εξτρα και οχι απο το προγραμμα που εχει ο καθενας?
 
18 June 2006
7,544
Απάντηση: Re: Απάντηση: [ Επίσημο ] Apple Watch Series 3

Τακη αν εχει το ιδιο νουμερο γιατι να χρεωνομαι εξτρα και οχι απο το προγραμμα που εχει ο καθενας?

Αυτό θα συμβεί-το πλέον πιθανό-φίλτατε...αν έχεις συμβόλαιο,από τις παροχές του συμβολαίου σου...
Ας κυκλοφορήσει πρώτα επίσημα στη χώρα μας....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,751
Παλλήνη
Απάντηση: Re: Απάντηση: [ Επίσημο ] Apple Watch Series 3

Τακη αν εχει το ιδιο νουμερο γιατι να χρεωνομαι εξτρα και οχι απο το προγραμμα που εχει ο καθενας?

Φαντάζομαι, το ίδιο plan θα μοιράζεσαι, απλα ίσως χρεώνουν κατι τις για την ευκολία.
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Ο παροχος μου σημερα, μου χρεωνει ενα παγιο τελος (νομιζω 3-4 ευρω/μηνα) για να εχω μια δευτερη sim (ιδιο νουμερο ίδιες κλησεις, ιδια δεδομένα) την οποια εχω στον υπολογιστη για mobile broadband. Ολοι οι τοπικοι παροχοι εδω εχουν χρεωση για τη δευτερη sim, με διαφορετικό κοστος ο καθενας. Τωρα αν στην Ελλάδα το κανουν δωρεαν, τυπου προσφορά, θα το δουμε.
 

dpapav

Senior Member
19 June 2006
583
Αθηνα
Απάντηση: Re: [ Επίσημο ] Apple Watch Series 3

Ενα μείον για μένα η "εγκατάσταση" μιας sim με τις όποιες συνέπειες, στον καρπό σου ολημερίς!

Συνέπειες εννοείς την επιπλέον ακτινοβολία; Αλήθεια γνωριζουμε κάτι σχετικά με αυτό;Θα ειναι αρκετά περισσότερη σε σχέση με το απλό watch χωρίς sim?
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,751
Παλλήνη
Απάντηση: Re: [ Επίσημο ] Apple Watch Series 3

Και για να μη ξεχνιόμαστε, πάρτε και μια αύξηση στην τιμή... Από $249 (πρώτη γενιά) σε $329 (δεύτερη) σε $399 (τωρινή).

Προσθεσαν όμως cellular, λογική η αύξηση.
 
Φέτος που έβαλαν αυτό, ας πάει στο καλό.. Αλλά πέρυσι πως το είχαν δικαιολογήσει; Πάνω από 30% αύξηση σε σχέση με πρόπερσι..

Το φετινό κάνει πάνω από 60% παραπάνω από το πρώτο, το οποίο δεν έχει ούτε 3 χρόνια που βγήκε.