Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 16 απο 19 ΠρώτοΠρώτο ... 61213141516171819 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 151 έως 160 από 182

Θέμα: macOS high Sierra

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006
    Περιοχή
    Thessaloniki

Re: macOS high Sierra

Εχω συγχρονισμενη μεσω icloud την εφαρμογη notes για το κινητο και το λαπτοπ. Εχω μεσα 10 σημειωσεις.
    Τις 9 απο αυτες τις βλεπω κανονικα και στο κινητο και στο λαπτοπ και στο web icloud, εκτος απο μια (...!!!) που τη βλεπω κανονικα στο κινητο και στο web icloud, ενω στο app του λαπτοπ βλεπω μονο τον τιτλο της και οχι το περιεχομενο...

Δοκιμασα να προσθεσω/αφαιρεσω κειμενο, ανοιγοκλεισα την εφαρμογη, τιποτα... τι μπορει να φταιει ?

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2006

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από ilias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω συγχρονισμενη μεσω icloud την εφαρμογη notes για το κινητο και το λαπτοπ. Εχω μεσα 10 σημειωσεις.
    Τις 9 απο αυτες τις βλεπω κανονικα και στο κινητο και στο λαπτοπ και στο web icloud, εκτος απο μια (...!!!) που τη βλεπω κανονικα στο κινητο και στο web icloud, ενω στο app του λαπτοπ βλεπω μονο τον τιτλο της και οχι το περιεχομενο...

Δοκιμασα να προσθεσω/αφαιρεσω κειμενο, ανοιγοκλεισα την εφαρμογη, τιποτα... τι μπορει να φταιει ?
    Δοκίμασε να τη σβήσεις και να τη ξαναφτιάξεις.

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006
    Περιοχή
    Thessaloniki

macos.png

system size.png

Ειναι φυσιολογικο το μεγεθος του λειτουργικου ? Εκδοση High Sierra 10.13.6 και 52gb ?

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2011

Καλημέρα!

Εμένα στη ίδια έκδοση 10.13.6 σε macbook pro 2107 έχει system 24,46 GB. Χωρις να ξερω απόλυτα, δεν μου φαίνεται φυσιολογική τόση διαφορά.

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006
    Περιοχή
    Thessaloniki

Εγκατεστησα το mojave. Επικοινωνησα με το help center της apple μεσω chat. Καναμε re-indexing το spotlight και εσβυσα κατι shared φακελους που ειχα απο παιχνιδια (epic games, battlenet κτλ) και τωρα το λειτουργικο ειναι στα 31GB, νομιζω φυσιολογικο μεγεθος σε σχεση με τα 60 που ειχα...

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2009

ποιος ειναι ο πιο εύκολος τρόπος για να εγκαταστήσουμε Windows 10 σε ενα MacBook Pro (15-inch, Early 2011) με high Sierra?

χρειάζομαι τα windows για μικροπρογράμματα που δεν υπάρχουν σε macos πχ το subtitle edit

αν γίνεται να τρεχουν τα windows 10 από USB stick, οπου θα το βάζω στο mac book, μόνο οταν το χρειάζομαι, θα ήταν ιδανικά.

Συντονιστής κατηγορίας
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2007
    Περιοχή
    Μεσευρώπη

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από auteur Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιος ειναι ο πιο εύκολος τρόπος για να εγκαταστήσουμε Windows 10 σε ενα MacBook Pro (15-inch, Early 2011) με high Sierra?

χρειάζομαι τα windows για μικροπρογράμματα που δεν υπάρχουν σε macos πχ το subtitle edit

αν γίνεται να τρεχουν τα windows 10 από USB stick, οπου θα το βάζω στο mac book, μόνο οταν το χρειάζομαι, θα ήταν ιδανικά.
    Εγώ χρησιμοποιώ vmware fusion αλλά για windows 7. Είναι της υπομονής, αλλά για μικροπρογραμματάκια σίγουρα θα σε βολέψει. Γενικά η καλύτερη λύση είναι να βρίσκεις ένα αντίστοιχο πρόγραμμα για mac. Γιατί δε δοκιμάζεις ας πούμε το subsfactory ;

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2009

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ χρησιμοποιώ vmware fusion αλλά για windows 7. Είναι της υπομονής, αλλά για μικροπρογραμματάκια σίγουρα θα σε βολέψει. Γενικά η καλύτερη λύση είναι να βρίσκεις ένα αντίστοιχο πρόγραμμα για mac. Γιατί δε δοκιμάζεις ας πούμε το subsfactory ;
    ευχαριστώ, εχω δοκιμάσει 4 προγράμματα (FlixTools, Aegisub, srtviewer, subfix) κανένα δεν δουλεύει σωστά για αυτά που θέλω.
    απεναντιας, το Subtitle Edit ειναι άψογο, εχει visual sync οπου με 2 σημεία ενα στην αρχή και ένα στο τέλος συγχρονίζει τον υπότιτλο (ανεξαρτήτως απο το frame rate) εχει google auto-translation και άλλα πολλά.

το vmare fusion ειναι αντίστοιχο του Parallels?
    το οποιο δοκίμασα και ειναι επίσης αρκετά αργό με windows 7 και windows 8.1..και εχω 16GB RAM.

θα δοκιμάσω το subs factory, αλλα γενικά θα ήθελα να έχω και windows και για άλλα μικροπρογράμματα.

Συντονιστής κατηγορίας
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2007
    Περιοχή
    Μεσευρώπη

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από auteur Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστώ, εχω δοκιμάσει 4 προγράμματα (FlixTools, Aegisub, srtviewer, subfix) κανένα δεν δουλεύει σωστά για αυτά που θέλω.
    απεναντιας, το Subtitle Edit ειναι άψογο, εχει visual sync οπου με 2 σημεία ενα στην αρχή και ένα στο τέλος συγχρονίζει τον υπότιτλο (ανεξαρτήτως απο το frame rate) εχει google auto-translation και άλλα πολλά.

το vmare fusion ειναι αντίστοιχο του Parallels?
    το οποιο δοκίμασα και ειναι επίσης αρκετά αργό με windows 7 και windows 8.1..και εχω 16GB RAM.
    ναι, είναι κάτι ανάλογο. Γενικά δεν υπάρχει τέλεια λύση για το πρόβλημά σου. Μιλώ εκ πείρας.

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2009

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι, είναι κάτι ανάλογο. Γενικά δεν υπάρχει τέλεια λύση για το πρόβλημά σου. Μιλώ εκ πείρας.
    το δοκίμασα ήδη το subs factory και κρασάρει οταν πας να αλλάξεις encoding..

Σελίδα 16 απο 19 ΠρώτοΠρώτο ... 61213141516171819 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης