Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 6 απο 6 ΠρώτοΠρώτο ... 23456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 51 έως 56 από 56

Θέμα: Alpha

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2006

Απάντηση: Alpha

Τα στουντιος ειναι απο κοινου με το STAR;;

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2019

Alpha και star πλέον είναι στην ίδια "οικογένεια". Από τα studio pro (του Alpha) βγαίνουν όλες οι ψυχαγωγικές εκπομπές σε HD, ενώ από τα studio του star όλες οι ενημερωτικές σε SD.

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2008

Re: Alpha

Down το Alpha και στο sd αλλά και στη HD συχνότητα. Ξέρουμε γιατί;

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2011

Δεν ξέρω, αλλά κάποιοι στην Digea παίζουν με τα κουμπάκια. Πολύ συχνά έχω πολλά σπασίματα σε κάποιο HD κανάλι. Μία το Star, μία το Open, λίγο πότε πότε το Alpha. Στα SD δεν έχω πρόβλημα, αλλά στα HD συχνά. Είναι θέμα σήματος, αλλά το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να βρω τι. Έχω και ενισχυτή γραμμής και στον ένα δέκτη έχω και μειωτήρα σήματος. Έχουν και τα δύο ρυθμιστικά, οπότε μπορώ να ρυθμίσω το σήμα σε ένα μεγάλο εύρος. Πολύ χαμηλά ή πολύ ψηλά. Αλλά όταν στραβώσει δεν φτιάχνει με τίποτα. Φτιάχνει αργότερα μόνο του.
    Για να μην βγάλω και την ΕΡΤ εκτός, πότε πότε έχει και αυτή τα προβλήματα της. Αλλά πολύ πιο σπάνια. Μία Κυριακή δεν μπορούσα να την πιάσω με τίποτα, και έχασα τον αγώνα που είχε εκείνη την ώρα. Έφτιαξε μετά από κάνα δύο ώρες μόνη της.
    Ξέχασα να πω ότι πιάνω από Υμηττό, κέντρο Αθήνας.
    Αυτή την στιγμή το SD είναι με γραμμές σαν κασέτα VHS, στο HD δε έχουν κάνει παπάδες. Αυτή την στιγμή έχουν ζουμάρει την εικόνα και έχει μισοκρυφτεί το σήμα του Alpha.
    Γιατί πειράζουν τα κουμπάκια όλοι τους; Έφαγα όλο το απόγευμα χθες να πιάσω το Star χωρίς σπασίματα και πιξελιάσματα σήματος. Έφτιαξε αργότερα μόνο του.

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2008

Re: Alpha

Επανήλθε η εικόνα και η κάρτα με τις κάθετες και τα χρώματα έφυγε. Αλλά βλέπω ότι η εικόνα είναι ζουμαρισμένη στο HD κυρίως. Δεν έχω θέματα λήψης από Πάρνηθα πιάνω και είμαι Άνω Γλυφάδα.

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2014
    Περιοχή
    Αθήνα

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από tolias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω, αλλά κάποιοι στην Digea παίζουν με τα κουμπάκια. Πολύ συχνά έχω πολλά σπασίματα σε κάποιο HD κανάλι. Μία το Star, μία το Open, λίγο πότε πότε το Alpha. Στα SD δεν έχω πρόβλημα, αλλά στα HD συχνά. Είναι θέμα σήματος, αλλά το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να βρω τι. Έχω και ενισχυτή γραμμής και στον ένα δέκτη έχω και μειωτήρα σήματος. Έχουν και τα δύο ρυθμιστικά, οπότε μπορώ να ρυθμίσω το σήμα σε ένα μεγάλο εύρος. Πολύ χαμηλά ή πολύ ψηλά. Αλλά όταν στραβώσει δεν φτιάχνει με τίποτα. Φτιάχνει αργότερα μόνο του.
    Για να μην βγάλω και την ΕΡΤ εκτός, πότε πότε έχει και αυτή τα προβλήματα της. Αλλά πολύ πιο σπάνια. Μία Κυριακή δεν μπορούσα να την πιάσω με τίποτα, και έχασα τον αγώνα που είχε εκείνη την ώρα. Έφτιαξε μετά από κάνα δύο ώρες μόνη της.
    Ξέχασα να πω ότι πιάνω από Υμηττό, κέντρο Αθήνας.
    Αυτή την στιγμή το SD είναι με γραμμές σαν κασέτα VHS, στο HD δε έχουν κάνει παπάδες. Αυτή την στιγμή έχουν ζουμάρει την εικόνα και έχει μισοκρυφτεί το σήμα του Alpha.
    Γιατί πειράζουν τα κουμπάκια όλοι τους; Έφαγα όλο το απόγευμα χθες να πιάσω το Star χωρίς σπασίματα και πιξελιάσματα σήματος. Έφτιαξε αργότερα μόνο του.
    Έβαλα καινούργια κεραία προχθές. Τον Υμηττό τον βλέπω φάτσα κάρτα μπροστά μου και έχω ακριβώς τα ίδια θέματα που περιγράφεις και εσύ. Μόνο τα SD κανάλια δεν κάνουν διακοπές. ΕΡΤ και τα HD κλάμα. Τον Ολυμπιακό προχθές τον είδα από το Web TV...

Σελίδα 6 απο 6 ΠρώτοΠρώτο ... 23456

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης