Επιλογή καλής... 65άρας

kostis1

New member
8 August 2012
56
Καλησπέρα παιδιά...

θα ήθελα παλι... τα φώτα σας σχετικά με μία αγορα 65άρας τηλεόρασης και έχω σκοπό να βάλω βαθιά... το χέρι στην τσέπη.
Έχω δει κάποια μοντέλα, αλλά θέλω τις τεχνικές σας γνώσεις.
Κλείνω σε samsung κυρίως ή σε sony ως εναλλακτική.
Δε θα με ενδιέφερε κυρτή... τηλεόραση
Επίσης κλασικά κι εγώ ενδιαφέρομαι κυρίως για ταινίες και αθλητικά, όχι οτι δε θα βλέπω τηλεοπτικό αλλα με το χάλι τους.... τι να πεις
Όσον αφορά το ιντερνετ... της τηλόρασης είμαι πιο εξοικειωμένος με samsung, αλλά περι ορέξεως
Τα μοντέλα που είδα μέχρι στιγμής είναι... του 2017 κατά προτίμηση και όχι παλαιότερης χρονιάς

samsung mu8000
samsung mu7000
samsung q7f
sony xe9005

Δεν ξέρω αν θα προτιμήσω την ακριβότερη όλων, απλά θέλω να ξέρω περισσότερα για πανελ, hdr κλπ. Τι αξίζει και τι είναι απλά marketing...

Παιδιά σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 

kostis1

New member
8 August 2012
56
Re: Απάντηση: Επιλογή καλής... 65άρας

Αν εννοείς τη Β7 στα 3200 ... φιλαράκι θα πάρω διαζύγιο :violent-smiley-030: xaxaxaxaxa
 

pathfinder

AVClub Addicted Member
28 October 2007
1,510
Πικέρμι
Re: Απάντηση: Επιλογή καλής... 65άρας

Αν εννοείς τη Β7 στα 3200 ... φιλαράκι θα πάρω διαζύγιο :violent-smiley-030: xaxaxaxaxa

Μα είσαι διατεθειμενος να βάλεις βαθια το χέρι στην τσέπη....η σύζυγος στο τέλος ομως θα σου βάλει χέρι (φιλικα πάντα)
 

kostis1

New member
8 August 2012
56
οπότε μάγκες αυτές που είδα δεν αξίζουν... ;;; γιατί το πάνω απο 2000-2500 ευρώ ούτε για αστείο... δεν μπορώ
ήδη τσακώνομαι για το ποσό xaxaxaxa
 

kostis1

New member
8 August 2012
56
Re: Απάντηση: Επιλογή καλής... 65άρας

Μα είσαι διατεθειμενος να βάλεις βαθια το χέρι στην τσέπη....η σύζυγος στο τέλος ομως θα σου βάλει χέρι (φιλικα πάντα)

Με πρόλαβες... :furious3: Ξέχασα να προσδιορίσω το βάθος... :smash:
 
17 June 2006
23,692
Αθήνα
Απάντηση: Re: Απάντηση: Επιλογή καλής... 65άρας

Αν εννοείς τη Β7 στα 3200 ... φιλαράκι θα πάρω διαζύγιο :violent-smiley-030: xaxaxaxaxa

Πιό πολλά είναι τα 2500 που έχεις σαν ταβάνι για LCD παρά τα 3200 για OLED.

Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις. ;)
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,411
Θεσσαλονίκη
Αν δεν το βιαζεσαι περιμένεις να δεις μην παιξει καμια προσφορά; Πέρσυ σε blqck friday η αντίστοιχη "οικονομική" 65αρα oled είχε πεσει στα 2300 νομιζω.
 

kostis1

New member
8 August 2012
56
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Επιλογή καλής... 65άρας

Πιό πολλά είναι τα 2500 που έχεις σαν ταβάνι για LCD παρά τα 3200 για OLED.

Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις. ;)

Νομίζω σε καταλαβαίνω, αλλα η γυναίκα πως το καταλαβαίνει.... :)
 

kostis1

New member
8 August 2012
56
Αν δεν το βιαζεσαι περιμένεις να δεις μην παιξει καμια προσφορά; Πέρσυ σε blqck friday η αντίστοιχη "οικονομική" 65αρα oled είχε πεσει στα 2300 νομιζω.

δεν έχεις άδικο...
 

pathfinder

AVClub Addicted Member
28 October 2007
1,510
Πικέρμι
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Επιλογή καλής... 65άρας

Κάντης ένα καλό δώρο ;)

Ζητα να σου κόψουν το ποσό σε 2 αποδείξεις....μια στα 1000 ευρώ και η άλλη (Κρυφή) το υπόλοιπο ποσο....μετά ξέρεις τι να δείξεις στην γυναίκα σου....
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,984
The Dutch Mountains
Αν δεν το βιαζεσαι περιμένεις να δεις μην παιξει καμια προσφορά; Πέρσυ σε blqck friday η αντίστοιχη "οικονομική" 65αρα oled είχε πεσει στα 2300 νομιζω.

Απλά να θυμίσω ότι τέτοιες προσφορές είναι για λίγες ώρες, άντε μιας ημέρας.. Πρέπει να παρακολουθείτε προσεκτικά τις προσφορές γιατί μπορεί να μην βγει την Παρασκευή αλλά λίγο πριν ή μετά
 

kostis1

New member
8 August 2012
56
παιδιά μάλλον θα πρέπει να αλλαξω τον τίτλο... ρηχά Οχι βαθιά θα επρεπε να λεει :)
Απλά όσον αφορά τις συγκεκριμένες που κοίταξα εγώ δεν αξίζει τον κόπο ;;; Μάλλον για OLED που μου προτείνετε δε φτάνουν.
Λόγω εκπτώσεων τωρα ειναι κάποια απ αυτά τα μοντέλα που ειναι με προωθητικές ενέργειες σχετικά φθηνά. Γι αυτο το ρωτάω.
Αν δηλαδή έψαχνα 65αρα 1500-2000 τι θα μπορούσα να διαλέξω. Προφανώς μεσαία κατηγορία, αλλα πια ;;;;
Lg η αλήθεια ειναι δε με ενθουσιάζει ιδιαίτερα....
 

kostis1

New member
8 August 2012
56
Παιδιά μια ακόμα ερώτηση εχω... θελω να ρίξω τις ίντσες και να πάω σε 55αρα OLED. Αξίζουν οι LG55B7V και LG55C7V?
Ποιες οι διαφορές;;;
Ευχαριστω για την υπομονή ....