Slim ή one s ?

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

orionas9

Established Member
15 March 2013
212
Λάρισα
Καλησπέρα, εν'οψη μαυρης Παρασκευής θα αγορασω ενα απο τα slim ή one s που λογικά θα παίξουν στο διακοσαευρω...
Ποιο μου προτείνετε απο τα δυο?
Καποια στιγμη ευελπιστώ σε 4k tv αλλά προς το παρόν εχω μια ταπεινή 40αρα fhd και δεν ξέρω αν πρέπει να ασχοληθω απο τωρα με την δυνατότητα αυτη.
Αν πάντως εχω καταλάβει σωστα το one s κανει upscaling σε 4k σε καποια Παιχνίδια και εχει blueray player 4k δυνατότητες που δεν εχει το slim σωστα?
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Μην αναλωθείς στο αν η μια ειναι 4Κ ή η αλλη κονσολα ειναι FHD. Λένε πως το xbox one s βγαζει καποια παραπανω fps, αλλα μεταξύ μας, σιγα τα αυγά. H διαφορά ειναι οντως μονο το BR player. Εμενα επαιξε ρόλο και το ό,τι εχει hdmi in το xbox και εχω συνδεσει και δορυφορικο δεκτη σε αυτό οπως και το ό,τι μπορει να παιξει 4Κ netflix περιεχομενο (που δε το κανει το ps4 slim).
Θα δεις τους αποκλειστικους τιτλους της καθε κονσολας και θα διαλέξεις βασει αυτού. Χαρακτηριστικά κτλ ειναι ωραια για κουβεντα, αλλα στο τελος, για να παιζεις παιχνίδια το παιρνεις.