Panasonic Tx-40ex600e Ultra Hd 5 Χρονια Εγγυηση

nikmoust

New member
18 February 2016
3
[h=1]Καλημέρα, παρακαλώ για τα φώτα σας.
Ενδιαφέρομαι για την παρακάτω τηλεόραση η οποία δίνετε και με 5 χρόνια εγγύηση Panasonic.
PANASONIC TX-40EX600E ULTRA HD 5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ[/h]https://www.displayspecifications.com/en/model/15c9a41
στο παραπάνω site λέει ότι έχει πάνελ MVA

Η τηλεόραση θα τοποθετηθεί σε υπνοδωματίου για ταινίες και nova.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,985
The Dutch Mountains
H Panasonic δεν έχει αναφερθεί να κάνει panel lottery οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για το panel.

Αν θα παίζεις ταινίες απο τον ενσωματωμένο player έχε απλά υπόψη ότι στις προηγούμενες γενιές (δεν έχω δει μοντέλα του 17) είναι λίγο πιο "επιλκεκτική" στους τύπους αρχείων εικόνας κα ήχου σε σχέση με LG + Samsung
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Εγω παντως που ειχα μοντελο του 16 δεν ειχε προβλημα με τα αρχεια και μια χαρα υποτιτλους ειχε.
Η Plasma που ειχα στο σαλονι ηταν χαλια ο player

Τα 5 χρονια εγγυηση απο που βγαινουν γιατι ειναι να μου την στειλουν σαν αντικατασταση απο την προηγουμενη γιατι δεν εχουν panel να μου αλλαξουν και μου δινουν αυτη με εγγυηση απο την αρχη σαν να την αγοραζω απο μαγαζι.
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,985
The Dutch Mountains
Την ίδια που είχες έχω στο υ/δ και σε σχέση με την Samsung του 2014 που έχω στο σαλόνι μου έχει τύχει 2 φορές να μην παίξει mkv αρχείο και δεν υποστηρίζει και h265 που παίζει η Samsung είναι και που δεν υποστηρίζει plex οπότε πρέπει να βολευτείς μέσω dlna..

Σαν εικόνα είναι στα μάτια μου ένα κλικ πιο ευχάριστη, αλλά η Samsung είναι πιο βολική.
 
Last edited:

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Την ίδια που είχες έχω στο υ/δ και σε σχέση με την Samsung του 2014 που έχω στο σαλόνι μου έχει τύχει 2 φορές να μην παίξει mkv αρχείο και δεν υποστηρίζει και h265 που παίζει η Samsung είναι και που δεν υποστηρίζει plex οπότε πρέπει να βολευτείς μέσω dlna..

Σαν εικόνα είναι στα μάτια μου ένα κλικ πιο ευχάριστη, αλλά η Samsung είναι πιο βολική.

Μπερδευτηκα ειχα την 50GT30 και την TX-40CS630E και για αντικατασταση της 40αρας μου στελνουν την TX-40EX600E την πρωτη την πουλησα να παω σε 65αρα η την 58αρα TX-58EX780E
 

mtriandros

New member
8 January 2012
80
αντικατασταση της 40αρας TX-40CS630E στελνουν την TX-40EX600E, απο που / καταστημα ειχες παρει 5 ετη εγγυηση ? και ποιος σου στελνειτην TX-40EX600E ? τπ πανελ τι προβλημα ειχε ? την εχει φιλος και αχισε να του κανει κολπα ? ευχαριχστω.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Απάντηση: Re: Panasonic Tx-40ex600e Ultra Hd 5 Χρονια Εγγυηση

αντικατασταση της 40αρας TX-40CS630E στελνουν την TX-40EX600E, απο που / καταστημα ειχες παρει 5 ετη εγγυηση ? και ποιος σου στελνειτην TX-40EX600E ? τπ πανελ τι προβλημα ειχε ? την εχει φιλος και αχισε να του κανει κολπα ? ευχαριχστω.

Το panel μου εβγαλε μια σκια πανω αριστερα εγω δεν ειχα 5 χρονια εγγυηση ο φιλος που ξεκινησε το θεμα να μας πει που τα βρηκε τα 5 χρονια.
Οχι για αντικατασταση ηθελαν να μου δωσουν μια TX-40DS400 και εκανα ολοκληρη φασαρια για να μου δωσουν κατι καλυτερο και μου δινουν την TX-40EX600E
 

mtriandros

New member
8 January 2012
80
αρα σου εβγαλε προβλημα πριν τα 2 ετη, και ποιος σου δινει την TX-40EX600E ? το καταστημα αγορας (ποιο?) η η Panasonic ? ο δικος μου εχει 5 ετη απο παμπλικ.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Απάντηση: Re: Panasonic Tx-40ex600e Ultra Hd 5 Χρονια Εγγυηση

αρα σου εβγαλε προβλημα πριν τα 2 ετη, και ποιος σου δινει την TX-40EX600E ? το καταστημα αγορας (ποιο?) η η Panasonic ? ο δικος μου εχει 5 ετη απο παμπλικ.

Ναι στους 6 μηνες μου εβγαλε προβλημα, η Panasonic μου δινει αντικατασταση η να την παρω πισω και να την παω Cosmote για επιστροφη χρηματων αλλα η Cosmote μου δινει πιστωτικο και απο τηλεορασεις δεν εχει σχεδον τιποτα δηλαδη για χειροτερο μοντελο επρεπε να της δωσω και λεφτα.
Ετσι μετα απο πιεση και καλα εκανα η Panasonic θα μου στειλει ισως και αυριο την EX600 καινουρια στο κουτι με νεα εγγυηση.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Δεν θα την χαρω θα την δωσω πρεπει να μαζεψω λεφτα για τηλεοραση στο σαλονι η μαλλον να καλυψω την ζημια του αμαξιου γιαιτ τα ειχα μαζεψει αλλα λογαριαζα χωρις τον ξενοδοχο.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Εμενα εχθες με αναγκασε ενας να την ανοιξω. Ηρθε για να την αγορασει και μετα μου εδεινε λιγοτερα απο οσα την ειχα βαλει αγγελια. :furious3:
Μου ζητησε να την δει οτι ειναι οκ και δεν εχει φαει καμια τουμπα το κουτι και εχει σπασει η οθονη.

Στα 5-8 λεπτα που την δουλεψα χωρις να την στησω σε βαση κλπ ειδα οτι εχει ωραιο μαυρο χωρις bleeding ζωντανα χρωματα γιατι συνδεσα ενα στικακι με κατι βιντεο 4k τωρα τηλεοπτικο δνε εβαλα δεν την αφησα να κανει σαρωση γιατι δεν εβαλα κεραια.
Αυτο που δεν βρηκα στο μενου της ειναι αν απο καπου ενεργοποιεις το HDR και δεν βρηκα κατι αυτοματα το κανει; Οταν επαιζε ενα βιντεο πατησα info και κατω δεξια μου εγραφε HDR
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Τελικα την κρατησα οταν σου λενε φιλε δινω 300 φιλε δινω 350 για σφραγισμενη μιας ημερας σε σπρωχνει στο να την κρατησεις.

Μερικες φωτο





 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Η βαση ηταν ποιο ακριβη απο την τηλεοραση BDi Vista 9950 παιρνει ανετα 75αρα τηλεοραση η 40αρα ειναι η μικροτερη που μπορει να μπει ειχα βαλει 32αρα και εβλεπες τα σιδερα δεξια αριστερα.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
DVB-T2 εχει αλλα πως θα μαθουμε αν εχει MPEG4 η HEVC για να ειμαστε σιγουροι οτι οταν αλλαξουν τα καναλια δεν θα θελουμε μηχανακι εξωτερικο.