2 ενοχλητικά προβλήματα...

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ulysses

AVClub Enthusiast
28 June 2008
717
Θεσσαλονίκη
[FONT=&quot]Ζητώ απεγνωσμένα λύση στα εξής 2 ενοχλητικά θέματα:[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]Έχω windows 7 home premium (αν παίζει ρόλο)...[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]1) Εδώ και καιρό όταν συνδέσω στο PC...στικάκια ή δίσκους ή κινητό με το που πατήσω "ασφαλή αποσύνδεση" μου λέει οτι "χρησιμοποιείται" απο το ___ C:\Program files\Windows Media Player\wmpnetwk.exe ___ και κάνω ctr-alt-delete (διαχείριση εργασιών) βρίσκω το wmpnetwk.exe στη λίστα,πατώ "τέλος διεργασίας" και έπειτα με αφήνει να το αποσυνδέσω...[/FONT]
[FONT=&quot]Υπόψη πως αν συνδέσω περισσότερα του ενός οπτικά μέσα,πάλι μόνο ένα μου δεσμεύει...[/FONT]
[FONT=&quot]Πως θα το κάνω να μην μου δεσμεύει τα οπτικά μέσα ή ακόμα και να διαγράψω το windows media player (αφού δεν το χρησιμοποιώ ποτέ)???[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]2) Στο google chrome από μόνο του (δεν νομίζω να σκάλισα τίποτα) όταν πατώ στο κέντρο της οθόνης που έχει το κουτί αναζήτησης με το που πάω να γράψω κάτι,πηγαίνει μόνο του και γράφει πάνω στη γραμμή διευθύνσεων και προσπαθεί κιόλας να μαντέψει τι θα γράψω και γίνεται ένα μπάχαλο που πρέπει κάθε φορά να το επαναφέρω στο βασικό κουτί αναζήτησης.Πως στο διάολο το επαναφέρω,έφαγα τον τόπο να κοιτάζω τις επιλογές...[/FONT]
 

Ulysses

AVClub Enthusiast
28 June 2008
717
Θεσσαλονίκη
Το πρώτο το έλυσα,αυτή τη λύση μου δώσανε...Σε ευχαριστώ πάντως.
Το άλλο δεν ισχύει αυτό που λες (οτι έτσι δουλευει) γιατί τόσο καιρό δουλευε κανονικά.
Μπορεί κάτι να πείραξα και εγώ και να μην θυμαμαι...
 

ika

Supreme Member
20 September 2010
4,840
Αθήνα
Μήπως στις ΣΥΝΘΕΤΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ στο CHROME έχει ενεργοποιηθεί η Χρήση υπηρεσίας πρόβλεψης για βοήθεια στη συμπλήρωση αναζητήσεων και διευθύνσεων URL που πληκτρολογείτε στη γραμμή διευθύνσεων?