Καλύτερα Racing games for Xbox One?

17 June 2006
23,485
Αθήνα
Μιας και κατεφθασε η thrustmaster ειναι ωρα να την εγκαινιασουμε με τα καλυτερα παιχνιδια.

Ποια ειναι τα καλυτερα racing games κατα την γνωμη σας;

Διαβαζω περιπτωσεις που γραφουν οτι προηγουμενες εκδοσεις ειναι καλυτερες απο τις επομενες π.χ. dirt rally vs dirt 4.

Αν σας ελεγαν διαλεξτε τους 3-4 καλυτερους τιτλους ποιους θα επιλεγατε;

Καλυτερους εννοω και απο θεμα gameplay και απο γραφικα. Γενικα σαν ολοκληρωμενο συνολο.

Εχω αγορασει ηδη το Forza motorsport 7 .

Αξιζει το Forza horizon 3 ;
Απο wrc;

Y.Γ. παρακληση μην μπουμε σε συγκριση με PS4 games. Μιλαω αποκλειστικα για xbox.
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,532
Re: Καλυτερα racing games for Xbox One?

Τελικά πήρες το X;

Χάζευα χθες το FM 7 στο Χ και τα γραφικά του είναι όντως εντυπωσιακά

Από gameplay, λίγο που έπαιξα χωρίς να ασχοληθώ καθόλου με ρυθμίσεις κλπ, μου φάνηκε σχετικά «arcade»

ΥΓ Τιμονιερα δεν σύνδεσα ακόμη 😋
 
17 June 2006
23,485
Αθήνα
Απάντηση: Καλυτερα racing games for Xbox One?

Οχι. Θεωρώ ότι δεν δικαιολογούνται τα 500 ευρώ του Χ επειδή είναι το καινούργιο. Δεν με έπεισε για να "χώσω" το 500άρικο ακατέβατα..
Πήρα το S με λίγα χρήματα και κατά το Πάσχα που θα "ξεφουσκώσει" το hype το βλέπουμε.

Ξέρεις κάποιος τι διαφορά έχει η σειρά horizon από την motorsport;

Να πάρω και το Forza Horizon 3;

Μ' ενδιαφέρουν ρεαλιστικά αυτοκίνητα (όχι φανταστικά) και αν δυνατόν σε ρεαλιστικές πόλεις/διαδρομές. Δεν μ' ενδιαφέρει καθόλου το online/multiplayer.
 
22 June 2006
34,674
NEO HRAKLEIO
Re: Καλυτερα racing games for Xbox One?

γι αυτο που θελεις ειναι κυριως το Project cars 2....


Τα forza ειναι εντυπωσιακα , αλλα οχι ρεαλιστικα και δεν εχουν πολλες (if any) πραγματικες πιστες.

Το Ηοριζον ειναι το πιο arcade αλλα πιο fun to race (οχι με τιμονι τοσο).

Το motorsport ειναι το πιο Sim , αλλα αν θες simulator πας στο project cars 2.

Εγω ειχα το Horizon για arcade και το PC2 για σοβαρη οδηγηση.

το ιδιο εχω και στο Pc, αλλα εκει προτιμω το Asseto Corsa gia Sim, αν και δεν εχει τα γραφικα του PC2.

Υπαρχει και το formula 1 2017 για Xbox me πραγματικες πσιτες, αμαξια και οδηγους ... πολυ καλο, αλλα σχετικα δυσκολο.
 
17 June 2006
23,485
Αθήνα
Απάντηση: Καλυτερα racing games for Xbox One?

Μαλιστα. Η σειρά Dirt τι λεει;

Ειχα το παλιο colin mc ray για 360 και ηταν δυσκολο στον χειρισμο με τιμονι. Με το παραμικρο χιλιοστο λαθους στο τιμόνι, επεφτες στον γκρεμο....πολυ σπαστικο.
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,532
Re: Καλυτερα racing games for Xbox One?

Το τελευταίο Dirt το έχω δοκιμάσει (πρόχειρα βέβαια) στο PC και με ζόρισε, όντως...
 
17 June 2006
23,485
Αθήνα
Απάντηση: Καλυτερα racing games for Xbox One?

Ωχ κατάλαβα...Οχι δεν θελω τετοια φαση. Ο σκοπος ειναι η ευχαριστηση οχι το σπασιμο νευρων.

Οποτε το forza horizon 3 και το project cars 2 ειναι πιο φαν ε;

Θελω ρεαλιστικα γραφικα αμαξια αλλα ευκολο gamaplay π.χ. οπως ειναι στα ουφαδικα . Μην μπλεξουμε τωρα με τι ειδους τακακια να βαλουμε.....
Γενικα εχω την αισθηση οτι σε καποια απο τα παιχνιδια αυτου του τυπου ασχολεισαι μια ωρα με το στησιμο μενου ξαναμενου υπομενου παραμενού και πεντε λεπτα με την οδηγηση. Μακριά.
 
Last edited:
22 June 2006
34,674
NEO HRAKLEIO
Re: Καλυτερα racing games for Xbox One?

horizon 3 ειναι το απολυτο arcade.

Το Project cars 2 εχει καιρυθμισεις για πιο χαλαρη οδηγηση , αυτοματισμους, ευκολα αμαξια και πιστες, ρυθμιση του % ποσοτου δυσκολιας των αντιπαλων κλπ , οποτε μπορεις να το φερεις στα μετρα σου.
Ειναι σαφως racing sim, αλλα μπορεις να το οδηγησεις και πιο casual...