Dolores O'Riordan R. I. P

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
http://www.huffingtonpost.gr/entry/...ebig&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos1

Πέθανε η φωνή των Cranberries, Dolores O'Riordan

5a5ce2261f00003c00db8cd8.jpeg
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,398
Μεταμορφωση
Τεράστια φωνή αλλά και πολύ μυστήρια περσόνα.
Αισθάνομαι τυχερός που την απόλαυσα και ζωντανά.
R.I.P.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Ειπα στην κορη μου Εμμανουελα πεθανε αυτη που τραγουδαει το αγαπημενο σου τραγουδι (Zombie) και μου λεει εγω τωρα τι θα ακουω δεν θα εχω αγαπημενο τραγουδι;
Με εστειλε το μικρο με εκανε χαζο.
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ρε παιδια με πιασατε εξ απινης επαθα σοκ! Τι εγινε πως πεθανε, γιατι; Προσφατα τη χαζευα στο youtube σε κατι live, στεναχωρηθηκα που ηταν λιγο σπασμενη και στο προσωπο και στη φωνη αλλα να πεθανει δεν το περιμενα. Καλο παραδεισο να χει το χαρισματικο αυτο κοριτσι, κριμα πολυ κριμα.

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Κατι ειδα για bipolar disorder....
Δηλαδη; Διχασμενη προσωπικοτητα; Και πως ευθυνεται αυτο για το θανατο της αν καταλαβα σωστα το bipolar disorder. Βλακεια ειπα disorder ισον διαταραχη το bipolar δεν θυμαμαι.

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Μόλις το είδα και εγώ Δημήτρη..Το τέρας της ψυχικής νόσου θέλει λεπτούς χειρισμούς και κυρίως στήριξη.Όχι απο γάτες,αλλά απο ανθρώπους.Κρίμα την κοπέλα,και κρίμα για τη Μουσική..
 
Δηλαδη; Διχασμενη προσωπικοτητα; Και πως ευθυνεται αυτο για το θανατο της αν καταλαβα σωστα το bipolar disorder.

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κώστα,η κύρια παράμετρος της b.d είναι η κατάθλιψη...Καταλαβαίνεις..
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Κώστα,η κύρια παράμετρος της b.d είναι η κατάθλιψη...Καταλαβαίνεις..
Γιατι ρε γαμωτο; Τι μαγνητη εχουν οι καλλιτεχνες με την καταθλιψη ποτε μου δεν καταλαβα, φημη, δοξα λεφτα και δεν μπορουν να τα διαχειριστουν, πραγματικα απορω...

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,174
Θεσσαλονίκη
Δηλαδη; Διχασμενη προσωπικοτητα; Και πως ευθυνεται αυτο για το θανατο της αν καταλαβα σωστα το bipolar disorder. Βλακεια ειπα disorder ισον διαταραχη το bipolar δεν θυμαμαι.

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό που ονομαζόταν παλιά μανιοκατάθλιψη στα πιο πρόσφατα DSMs μετονομάστηκε σε διπολική διαταραχή.

Φαντάσου τον πιο κυκλοθυμικό άνθρωπο που ξέρεις......τώρα πολλαπλασίασε τα σκαμπανεβάσματα της διάθεσης του επί 1000 στην ένταση.

Από την μια μαυρίλα, να θες να τα τινάξεις, από την άλλη να νιώθεις άτρωτος και να παίρνεις τρελά ρίσκα από την πολύ ενέργεια τσίτα. Δύσκολη περίπτωση, μια ζωή με αγωγή...οι αμερικανοι για να φανταστείς παλιά χορηγούσαν Lithium για τέτοιες περιπτώσεις, βαριά πράγματα σε ιατρικό χαρτί με δυο γραμμές.
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,174
Θεσσαλονίκη
Δεν τραβάει ο καλλιτέχνης την κατάθλιψη, το αντίθετο γινεται. Όσο πιο πολλά και πολύ έντονα νιώθεις τόσο πιο πολλές (στατιστικά) οι πιθανότητες να καταλήξεις καλλιτέχνης κάποιου είδους.
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Δηλαδη μιλαμε για ασθενεια; Προυπηρχε κι εκδηλωθηκε τωρα η χτυπαει ετσι ξαφνικα; Σορυ αλλα εχω αγνοια περι του θεματος, θεωρουσα μαλλον λανθασμενα οτι τα λεφτα κι η δοξα για καποιους επεφταν βαρια και η Ντολορες ηταν και νεα, ποσο κριμα...

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,174
Θεσσαλονίκη
Τις περισσότερες φορές είναι γονιδιακό αλλά δεν είναι απαραίτητο να το χεις από πολυ μικρός, συνήθως σου σκάει στην εφηβεία εκεί που οι ορμόνες παίζουν τραμπάλα ή μεχρι τα 25. Μπορει ομως να σου σκάσει και στα 50, ποτέ δεν ξερεις.

Ασθένεια με τα όλα της, κανονικά και με τον νόμο. Αν παίρνεις την αγωγή σου όμως και δεν τα μπερδεύεις με ποτά ή τίποτα χειρότερα μπορείς να ζήσεις μια φυσιολογικότατη ζωή.
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,174
Θεσσαλονίκη
Δηλαδη μιλαμε για ασθενεια; Σορυ αλλα εχω αγνοια περι του θεματος...

Δεν φταις εσύ φίλε μου, η ελληνική κουλτούρα φταίει για αυτό. Εδώ όλοι υποφέρουν σιωπηλά....τι θα πει η γειτονιά βλέπεις....

Στον βορά όλοι μιλούν ανοιχτά για τέτοια θέματα χωρίς ντροπή και κόμπλεξ.
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Hταν πολυ καλοι οι Ιρλανδοι και το απεδειξαν γιατι δεν εμειναν στο πρωτο αλμπουμ (που οταν ειναι πολυ καλο και επιτυχια συχνα ειναι το τελευταιο).
Ολα τα επομενα ειναι αξιολογα και μουσικοτατα και η Ντολορεζ ηταν η μπαντιερα και η ψυχη τους.

Κριμα πολυ. Καλο παραδεισο να εχει μαζι με τους βαρδους και τροβαδουρους της χωραε της.