Προβλημα με harmony hub και Nova DZS3001ifn (865pvr)

c_fanis

New member
29 April 2008
13
Κυριοι καλησπερα. Μόλις αγόρασα το hub της logitech. Εχω συνδεδεμενα οτε,νοβα,av ενισχυτη android box etc. Ολα παιζουν στην εντελεια εκτος απο τη νοβα οπου για καποιο λογο το οταν πατας την ιδια εντολη συνεχομενα π.χ τον αριθμο 2, δινει 2,1,2,1 κοκ. και οχι συνεχομενα 2. Εχω τρελαθει γιατι ετσι εχει χαλασει ολη η αριθμηση. Το βελακι κατω δινει μια κατω, μια δεξια κοκ. Τρελα. Εχω επικοινωνησει με το support αλλα ακομα τιποτα. Εχει συναντησει κανεις κατι παρομοιο?
 

necnec

New member
27 March 2009
1
Καλησπέρα κ εγω εχω το ιδιο πρόβλημα. Έχω επικοινωνήσει με logitech αλλά δε μου έδωσαν λύση.
 

VasileiosZiog

New member
27 January 2019
2
Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ με το καινούργιο μου Harmony Elite. Μήπως κάποιος από εσάς τελικά βρήκε λύση και καμία παράκαμψη?
 

VasileiosZiog

New member
27 January 2019
2
Απάντηση: Re: Προβλημα με harmony hub και Nova DZS3001ifn (865pvr)

Ναι το δοκίμασα πολλές φορές και δε στρώνει. Το πιο κοντά που έχω φτάσει μετά από πάρα πολλές δοκιμές είτε με τα delay είτε με άλλα προφιλ είναι να χρησιμοποιήσω ένα παρόμοιο προφιλ (DZS3001FN και όχι το σωστό DZS3001IFN) σε συνδυασμό με το σωστό προφιλ και να κάνω ένα activity για να το χειρίζομαι. Ούτε αυτή η λύση δουλευει σε όλες τις εντολές σωστά. Αναφέρω επίσης ότι το προφιλ DZS3001FN είναι ημιτελές. Το πρόβλημα είναι ότι ο αποδικοποιητη της NOVA (επειδή δεν είναι κατασκευαστής και τα αγοράζει από την PACE) δεν έχει επαρκές πληροφοριακό υλικό με τα χαρακτηριστικά του ώστε να το αποστείλω στη logitech, η οποία από μια γρήγορη ερευνα που έκανα στο διαδίκτυο φαίνεται να γνωρίζει το πρόβλημα από αρκετούς παλαιότερους χρήστες που αντιμετώπισαν την ίδια κατάσταση.