rotel rb 1080 η pioneer sc-lx58??

themosbora

Senior Member
26 September 2008
330
η ερωτηση μου ειναι η εξης.εχω τα b&w 683 τα οποια παιζουν με rotel rb 1080 & marantz sr 6004.εαν διωξω τον rotel και marantz ο οποιος θα παει υπνοδωματιο (ο rotel μαλλον πουλημα) και και στη θεση τους βαλω τον pionner θα ειναι καλυτερα... χειροτερα?θα σηκωσει τα 683???ευχαριστω
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Με τίποτα, μιλάμε για ηχεία των 200watt με αντίσταση που πέφτει στα 3,8 Ωμ και ευαισθησία ονομαστική στα 90 μετρημένη στα 86 νομίζω κάπου στο φάσμα, ο ρότελ είναι μονόδρομος, με τον pioneer ούτε να το δοκιμάσεις.
 

themosbora

Senior Member
26 September 2008
330
οκ..ευχαριστω για την αμμεση απαντηση.μενω ως εχω.δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο σημειο για την παρακατω ερωτηση.ενας φιλος μου ηλεκτρονικος σε κουβεντα που ειχαμε μου ανεφερε οτι αλλαζοντας τα crossover στα 683+καλωδιωση τα οποια μαμα ειναι χαλια,θα δω μεγαλη διαφορα.ξερεις κανεις κατι περι αυτου?ευχαριστω
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
οκ..ευχαριστω για την αμμεση απαντηση.μενω ως εχω.δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο σημειο για την παρακατω ερωτηση.ενας φιλος μου ηλεκτρονικος σε κουβεντα που ειχαμε μου ανεφερε οτι αλλαζοντας τα crossover στα 683+καλωδιωση τα οποια μαμα ειναι χαλια,θα δω μεγαλη διαφορα.ξερεις κανεις κατι περι αυτου?ευχαριστω

Οχι και μ ενδιαφέρει και μένα γιατί έχω ακριβώς τα ίδια ηχεία, τώρα βέβαια αυτό είναι υποκειμενικό αν πράγματι υπάρξει διαφορετικά και ταυτόχρονα να είναι προς το καλό.