Βοήθεια για εκτίμηση ηχείων.

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Tek_Killa

AVClub Enthusiast
5 February 2008
1,028
Θα ηθελα τα φωτα σας. Μου τα άφησε ενας θείος μου.
Το μονο που καταλαβα είναι πως ειναι ελληνικης κατασκευης. Τί αξία έχουν; Τι ενισχυτή χρειαζονται;

Σας ευχαριστώ!
cd380b394cf6618afaaf2ef5659569b3.jpg
b739fb6789875f1b8fe27f61a2be7dc9.jpg
 

mdvq

Μέλος Σωματείου
20 June 2006
9,387
Πειραιας
Aυτα τα ηχεια τα εχει ο γαμπρος μου, εδω και καμμια 25αρια χρονια.
Παιζουν ακομα και στην εποχη τους ηταν (συμφωνα με τον ηχο) αν οχι καλυτερα τουλαχιστο ισαξια με τα Harbeth!!!
Αν παιζουν ακομα ολες οι μοναδες, ειναι ενα εξαιρετικο ηχειο.
Τα ηχεια παιζουν με εναν Audiolab ολοκληρωμενο (ιδιας ηλικιας) και εχουν παιξει αριστα με mission cyrus,nad 3020 και με επαγγελματικο τελικο crest.
Βεβαια με τον τελικο "τηγανισαμε¨τα super tweeter αλλα τοτε υπηρχαν, τα αλλαξαμε και κελαϊδουν ακομα!
 
Last edited:

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,926
Είναι πολύ καλά, ιδιαίτερα αν μπορείς να τα φρεσκαρεις στο κρος με νέους πυκνωτές, κλπ.

Άσχετο, νομίζω ότι είχες σχέση με την crystal audio... Μπορείς να να δώσεις μια εικόνα για την καλή αυτή εταιρεία ? Έκλεισε ? Έχω πολλά προϊόντα της και με ενδιαφέρει...

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,926
Α, και για ενισχυτή, τα ηχεία σου θα προτιμούσαν κάτι στιβαρό... Μόνον τότε θα ελεγχθεί το φούτερ και θα αντιληφθείς την ποιότητά τους...

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Tek_Killa

AVClub Enthusiast
5 February 2008
1,028
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Δεν εργαζομαι για την Crystal πια. Πέρασε καποιες δυσκολίες τα τελευταία χρόνια αλλά απ όσα γνωρίζω άρχισε να βγάζει πάλι προϊόντα.
 

leo1964

AVClub Fanatic
12 May 2010
10,381
Νησί των Φαιάκων
Απάντηση: Re: Βοήθεια για εκτίμηση ηχείων.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Δεν εργαζομαι για την Crystal πια. Πέρασε καποιες δυσκολίες τα τελευταία χρόνια αλλά απ όσα γνωρίζω άρχισε να βγάζει πάλι προϊόντα.

Πολύ χαίρομαι,αξιόλογη εταιρία
:eek:fftopic:
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,767
Αγιοι Αναργυροι
Re: Απάντηση: Re: Βοήθεια για εκτίμηση ηχείων.

Υποθέτω να σου έχει δώσει το δικαίωμα να δίνεις το τηέφωνό του

ϴα τον παρω τηλ να τον ρωτησω πρωτα. αλλα ποτε δεν μου εχει πει οχι σε τετοια ϴεματα. παντα ομωϛ τον ρωταω.