Nexus 6P βλάβη μπαταρίας.

Παιδιά το 6p της κυράς έχει θέμα στη μπαταρία,απο 40% πχ κλείνει,και μετά την επανεκκίνηση η μπαταρία πλέον είναι στο 1-2%,ξανακλείνει αμέσως φυσικά..Που και πως το φτιάχνουμε;Το κινητό αγοράστηκε 10\10\2016.Ευχαριστώ!
 

ilias38

AVClub Enthusiast
12 February 2014
1,075
Re: nexus 6p βλάβη μπαταρίας.

Παιδιά το 6p της κυράς έχει θέμα στη μπαταρία,απο 40% πχ κλείνει,και μετά την επανεκκίνηση η μπαταρία πλέον είναι στο 1-2%,ξανακλείνει αμέσως φυσικά..Που και πως το φτιάχνουμε;Το κινητό αγοράστηκε 10\10\2016.Ευχαριστώ!

Τυχαια βρηκα ενα καταστημα που εχει τετοια μπαταρια και την τοποθετει..https://www.fixmobile.gr/el/mobile-phone-service/episkeyi-mpatarias-huawei-nexus-6p

Διαφορετικα, αγορα μπαταριας απο εβαυ και τοποθετηση μονος σου αν σου πιανουν τα χερια..υπαρχουν και βιντεακια στο youtube..

edit βρηκα και απο ελλαδα σκετη μπαταρια..http://hamzatel.gr/el/huwaei/5203-μπαταρία-huawei-hb416683ecw-3450-mah-nexus-6p-bulk.html
 
Re: nexus 6p βλάβη μπαταρίας.

Ηλία σε ευχαριστώ για τον κόπο σου.Τα χέρια μου έπιαναν,αλλά τον τελευταίο καιρό και για κάμποσο ακόμα το δεξί είναι off λόγω ατυχήματος,άρα να την αντικαταστήσω μόνος δε γίνεται.Σε ευχαριστώ και πάλι..
 

aikon

Banned
13 February 2014
2,031
Re: nexus 6p βλάβη μπαταρίας.

Δεν το κάνεις αρχικά ένα reset σε εργοστασιακές ρυθμίσεις μήπως είσαι τυχερός και δεν έχει βλάβη η μπαταρία.
 

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,730
Πάτρα
Re: nexus 6p βλάβη μπαταρίας.

Γιατί δεν το πας αντιπροσωπεία αφού έχει εγγύηση ακόμη?
 

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,730
Πάτρα
Re: nexus 6p βλάβη μπαταρίας.

Τα πάντα από το τηλέφωνο, θα γίνει όπως όταν το βγάζεις από το κουτί του πρώτη φορά
 

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,807
Αττικό βουνό
Αφού έχεις εγγύηση θα το πας στο επίσημο στη Μιχαλακοπουλου όπου μπορεί αν δεν έχουν παραλάβει μπαταρία να περιμένεις .
Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και επειδή ήταν εκτός εγγύησης το πήγα στην Easy Service και μου την άλλαξαν με 35 Ευρώ σε σχέση με τα 70αρια που ζητάγανε αλλού