Universal remote lg και οτε tv

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

gatakos

New member
8 April 2014
1
Καλησπέρα μην τυχών γνωρίζει κανείς αν μπορείς να αλλάζεις τα κανάλια *του αποκωδικοποιητη ote tv (kaon) μέσω του universal smart control της lg?

Πριν αλλάξω τη τηλεόραση μου σε lg είχα Samsung (46f6400) και είχε έναν ir blaster που σου έδινε αυτή τη δυνατότητα. Τώρα απέκτησα την 55c7v oled και έχω φάει το internet όλη τη μέρα να βρω τρόπο.*

Αν τυχών ξέρει κανένας λοιπόν θα με έσωζε.

Αν τυχών δεν γίνεται ξέρει κανένας κάνα καλό universal remote για ote tv και τηλεόραση? Ευχαριστώ.
 

Leonid

AVClub Addicted Member
29 June 2010
2,813
Καλησπέρα μην τυχών γνωρίζει κανείς αν μπορείς να αλλάζεις τα κανάλια *του αποκωδικοποιητη ote tv (kaon) μέσω του universal smart control της lg?

Πριν αλλάξω τη τηλεόραση μου σε lg είχα Samsung (46f6400) και είχε έναν ir blaster που σου έδινε αυτή τη δυνατότητα. Τώρα απέκτησα την 55c7v oled και έχω φάει το internet όλη τη μέρα να βρω τρόπο.*

Αν τυχών ξέρει κανένας λοιπόν θα με έσωζε.

Αν τυχών δεν γίνεται ξέρει κανένας κάνα καλό universal remote για ote tv και τηλεόραση? Ευχαριστώ.
H Οne For All βγάζει ότι remote control θες. Εγώ από αυτή έχω πάρει για ότι έχω χρειαστεί είτε για μία συσκευή είτε για δυο ή τρεις ταυτόχρονο χειρισμό.
Ψαξτο λίγο ακόμα και στις μεγάλες αλυσίδες που τα πουλάνε , δι'αβασε τα χαρακτηριστικά τους και σίγουρα θα βρεις κάποιο που να καλύπτει τις ανάγκες σου.
https://www.kotsovolos.gr/site/soun...ria/095731-one for all-essence-4-σε-1-urc7140
Το παραπάνω, μήπως σε καλύπτει;
 

Nikolas1980

New member
17 January 2016
17
Gatakos μήπως βρήκες καμία άκρη αδερφέ ? Πήρα κι εγώ μια καινούρια LG (65uj7507) με το magic remote αλλά προς το παρόν έχω καταφέρει να ελέγχω μόνο την 3.1 JBL μπάρα που έχω επάνω..