Ηχεια Onkyo SKH-410 Dolby Atmos

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Giopapa

New member
26 July 2011
61
Τά έχει βάλει κανείς να μας πει εντυπώσεις κ αν είναι
Ευχαριστημένος; διαβάζω στο Amazon άλλοι λένε είναι
Καλά,άλλοι λένε δεν κάνουν δουλειά.
Είμαι στο ψάξιμο ,θα μπούνε πάνω σε κολώνες ,heco victa prime 502.
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,394
Αθήνα
Για να τα βάλει επάνω σε ηχεία και να δουλεύουν με ανάκλαση στην οροφή τα θέλει ο φίλος και να μην ξεφεύγουν σε τιμή. Αλλιώς υπάρχουν "εξυπνότερα" ηχεία από τα Klipsch :rolleyes:

Τα Altreco C-1 είναι δοκιμασμένη λύση και είναι ανέκδοτο η τιμή τους σε σχέση με αυτό που προσφέρουν. ΙΜΟ
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
Για να τα βάλει επάνω σε ηχεία και να δουλεύουν με ανάκλαση στην οροφή τα θέλει ο φίλος και να μην ξεφεύγουν σε τιμή. Αλλιώς υπάρχουν "εξυπνότερα" ηχεία από τα Klipsch :rolleyes:

Τα Altreco C-1 είναι δοκιμασμένη λύση και είναι ανέκδοτο η τιμή τους σε σχέση με αυτό που προσφέρουν. ΙΜΟ

αρα Λεω τα βαζεις κανονικα επανψ στα κυρια ηχεια σου και παιζουν οπως τα Onkyo?
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,394
Αθήνα
αρα Λεω τα βαζεις κανονικα επανψ στα κυρια ηχεια σου και παιζουν οπως τα Onkyo?

Ναι. Και έχουν και tweeter που δεν έχουν τα Onkyo και διακόπτη ρύθμισης της δέσμης για ορισμένες περιπτώσεις (αν και δεν αφορά την περίπτωση του φίλου).
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
Ναι. Και έχουν και tweeter που δεν έχουν τα Onkyo και διακόπτη ρύθμισης της δέσμης για ορισμένες περιπτώσεις (αν και δεν αφορά την περίπτωση του φίλου).

δοκιμασμενα Λεω-κανουν δουλεια?
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,394
Αθήνα
Αυτα ειναι για ψευδοροφη χωνευτα, με καμπινα επικλινη σαν τα dali δεν εχει;

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχει. Μακάρι να βγάλει και απορώ πως δεν το έχει κάνει μέχρι τώρα.
 

Giopapa

New member
26 July 2011
61
Τά Dali πού λέτε τα έχω δεί κ αυτά απλά ανεβαίνει το κόστος αξίζει για Atmos ηχεία τό 300 ?δεν έχω πρόβλημα πάντως να κρεμάσω κ μπροστά ηχεία.σε σχέση με τα Dali τα Onkyo επειδή δεν έχουν κ Τουίτερ θα έχει μεγάλη διαφορά.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
Στα 300 ευρώ το ζευγάρι δεν γίνεται να βρεις κάτι καλύτερο. Υπάρχουν καλύτερα ηχεία του είδους, αλλά σε διπλάσια τιμή.

αυτα τωρα τοποθετημενα επανω στα κυριως ηχεια,ρυθμιζονται σωστα με το YPAO του yamaha?
 
  • Like
Reactions: Spikal