Μεγαλη καθυστερηση σε επισκευη (Panasonic)

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Προσεξα στην Panasonic TX-40CS630E μια σκια πανω στην γωνια σαν βρωμια.
Παιρνω ιντερτεκ μου λενε εμεις δεν εχουμε service που μενετε να σας δωσω ενα τηλεφωνο εξωτερικου συνεργατη.
Τους λεω μου δινουν ενα τηλεφωνο απο Telegal Ζαχος τους παιρνω ερχονατι την ιδια μερα και την παιρνουν.
Αυτα εγιναν πρωτη Φλεβαρη.

Στις 22 Φλεβαρη τους εστειλα ενα email για να δω τι εχει γινει γιατι μου ειχαν πει οτι σε 7 εργασιμες.
Η απαντηση τους ηταν η παρακατω.

Καλημέρα σας ,

Όσο αναφορά την πορεία επισκευής της συσκευής TX-40CS630E s/n. NB5******* , η συσκευή έχει σταλεί στα κεντρικά της Panasonic , εταιρεία Ιντερτεκ προς επισκευή.


Σε επικοινωνία μαζί τους για την πιθανή ημερομηνία ολοκλήρωσης , μας ενημέρωσαν ότι η επισκευή βρίσκεται σε εξέλιξη , χωρίς πιθανή ημερομηνία ολοκλήρωσης.

Τα τηλέφωνα επικοινωνίας της Ιντερτεκ είναι 2109692300.

Πηρα εχθες την Panasonic να δω τι εχει γινει και μου την ειπαν και απο πανω επειδη πηρα τηλεφωνο.
Πριν λιγο εστειλα email παλι σε αυτους που ηρθαν και την πηραν.

Μηπως πρεπει να στειλω κανενα email και σε κανα ΙΝΚΑ κλπ;
 

WolfRathmA

Senior Member
23 January 2008
687
Νίκαια
Οι επισκευές μιας συσκευής, οφείλουν να έχουν ολοκληρωθεί το αργότερο μέσα σε 5 εργάσιμες ημέρες. Εφόσον υπάρχει καθυστέρηση ανταλλακτικού ή δεν υπάρχει εκτιμώμενος χρόνος επισκευής, οφείλουν να σου προσφέρουν κάποια εναλλακτική. Αν και εφόσον βλέπεις ότι δεν υπάρχει ανταπόκριση καλύτερα να μιλήσεις με το συνήγορο καταναλωτή για να κοιτάξουν το θέμα σου.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Σημερα με ειδοποιησαν οτι δεν υπαρχει οθονη και μου κανουν αντικατασταση με χειροτερο μοντελο την TX-40DS400 που δεν ειναι 3D και δεν ειναι 120Hz ειναι 60 η αλλιως πιστωτικο.

Το κακο ειναι οτι την ειχα παρει απο αγγελια στο Insomnia και ενω πληρωσα 320 ευρω η αποδειξη γραφει 247 ευρω γιατι εβγαζε και αυτος το ποσοστο του.
Το κακο ειναι οτι αυτος πλεον εχει φαει ban απο το insomnia και δεν μπορω να ερθω σε επαφη μαζι του να μου δωσει την διαφορα οπως μου ειχε πει.

 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Μιλησα πριν λιγο με την Panasonic μηπως μου δωσουν κατι καλυτερο απο αυτη που μου δινουν δεν εχουν κατι αλλο μου ειπαν και οτι δεν θα μου κανουν αυτοι επιστροφη χρηματων αλλα θα μου στειλουν εναν χαρτι μαζι με την τηλεοραση για να την παω στον Γερμανο-Cosmote και να μου κανουν αυτοι επιστροφη χρηματων.

Ισως πιεσω εκει για τηλεοραση και οχι επιστροφη και ισως πιεσω να μου πουν με ποια πιστωτικη εχει γινει η αγορα μηπως και βρεθει αυτος που τις πουλουσε.
 

WolfRathmA

Senior Member
23 January 2008
687
Νίκαια
Λεφτά δε νομίζω να σου δώσουν πίσω, αλλά να πάρεις άλλο προϊόν.

Με την καταγγελία τι έγινε; Δε νομίζω τόσο γρήγορα να έστειλαν.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Μου εχουν στειλει να συμπληρωσω την αιτηση αλλα δεν ξερω τι να κανω.
Εγω θελω τηλεοραση και θελω τηλεορασση με τις δυνατοτητες που ειχε αυτη που χαλασε τι θα μου πουν δεν εχουμε τηλεοραση παρε ενα κινητο η ενα tablet?
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: Απάντηση: Μεγαλη καθυστερηση σε επισκευη (Panasonic)

Μιλησα πριν λιγο με την Panasonic μηπως μου δωσουν κατι καλυτερο απο αυτη που μου δινουν δεν εχουν κατι αλλο μου ειπαν και οτι δεν θα μου κανουν αυτοι επιστροφη χρηματων αλλα θα μου στειλουν εναν χαρτι μαζι με την τηλεοραση για να την παω στον Γερμανο-Cosmote και να μου κανουν αυτοι επιστροφη χρηματων.

Ισως πιεσω εκει για τηλεοραση και οχι επιστροφη και ισως πιεσω να μου πουν με ποια πιστωτικη εχει γινει η αγορα μηπως και βρεθει αυτος που τις πουλουσε.

Μη περιμένεις να σου πουν με ποια πιστωτική (αν) αγοράστηκε. Είναι προσωπικό δεδομένο, ακόμα και αν στο πουν θα παρανομήσουν χοντρά...
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Απάντηση: Re: Απάντηση: Μεγαλη καθυστερηση σε επισκευη (Panasonic)

Μη περιμένεις να σου πουν με ποια πιστωτική (αν) αγοράστηκε. Είναι προσωπικό δεδομένο, ακόμα και αν στο πουν θα παρανομήσουν χοντρά...

Αντωνη αν επιμεινω δεν πρεπει να μου δωσουν τηλεοραση με ιδιες οι καλυτερες δυνατοτητες; Παιζει ρολο τι γραφει η αποδειξη; Γιατι εχω κινητο απο την Wind που η αποδειξη γραφει 0 ευρω δηλαδη αν μου χαλασει θα μου πουν παρε 0 ευρω.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Ημουν ετοιμος να παρω την 58EX780 γιατι εχει 3D που το θελω αλλα μετα απο αυτο δεν ξερω αν θα πρεπει να ξανα αγορασω Panasonic
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Απάντηση: Re: Μεγαλη καθυστερηση σε επισκευη (Panasonic)

Λεφτά δε νομίζω να σου δώσουν πίσω, αλλά να πάρεις άλλο προϊόν.

Με την καταγγελία τι έγινε; Δε νομίζω τόσο γρήγορα να έστειλαν.

Πηγα Cosmote λεφτα δεν δινουν πιστωτικο μονο και απο τηλεορασεις δεν εχουν σχεδον τιποτα συν οτι χειροτερες θα πρεπει να δωσω και λεφτα απο την τσεπη μου.
Μιλησα με τον διευθυντη της Panasonic και του ειπα δεν δεχομαι ουτε να παρω χειροτερη τηλεοραση ουτε να παρω πιστωτικο για να παρω κινητο tablet η τι σκατα θα μου δωσει η Cosmote
Μου ειπε 3D δεν υπαρχει του λεω οκ εστω 120Hz και μου ειπε ουτε αυτο υπαρχει δεν εχουν στοκ η μονη αντιπροταση που μπορει να μου κανει και περιμενω τηλεφωνο ειναι καποια 4k αλλα παλι 60Hz και του ειπα οτι δεχομαι οκ χανω 3D χανω 120Hz αλλα κερδιζω σε αναλυση.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Τελικα μου δινουν αυτη TX-40EX600E σιγουρα καλυτερη προταση απο την TX-40DS400
 

thor

AVClub Enthusiast
30 December 2006
722
Αθηνα
Re: Απάντηση: Μεγαλη καθυστερηση σε επισκευη (Panasonic)

Λευτερη αξιοπρεπεστατη η αντιπροταση, εγω θα το δεχομουν. ρωτα και αν θα σου ανανεωσουν την εγγυηση
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Απάντηση: Re: Απάντηση: Μεγαλη καθυστερηση σε επισκευη (Panasonic)

Λευτερη αξιοπρεπεστατη η αντιπροταση, εγω θα το δεχομουν. ρωτα και αν θα σου ανανεωσουν την εγγυηση

Την δεχτηκα δεν μπορουσα να κανω αλλιως με καινουρια εγγυηση θα ειναι.