Ενταση ηχου κατα την διαρκεια θεασης.

emirates a380

New member
27 February 2011
64
Καλησπερα εχω ενα θεματακι σχετικα με τον ηχο ενω τον εχω στο φουλ στην ενταση του αποκ.(25) στην τηλεοραση πρεπει να το βαλω μεταξυ 45-60 για να ακουγεται σχετικα καλα η ενταση, σημ στην νοβα με το ιδιο 45-60 η ενταση ειναι αρκετα δυνατα οποτε το βαζω 15-25 την τηλεοραση. Υπαρχει καποια ρυθμιση ετσι ωστε να αυξησω την ενταση ωστε να μην το βαζω 45-60?
Ευχαριστω.
 

zaharias13

Established Member
25 June 2013
231
Χανιά Κρήτης
Όντως και εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό με τον χαμηλό ήχο, πρέπει να βάλεις δυνατά την tv για να καταλάβεις τι λένε. Παλιά μου είχαν πει ότι θα το διορθώσουν αυτό σε κάποια από τις μελλοντικές αναβαθμίσεις.
 

emirates a380

New member
27 February 2011
64
Re: Απάντηση: Ενταση ηχου κατα την διαρκεια θεασης.

Όντως και εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό με τον χαμηλό ήχο, πρέπει να βάλεις δυνατά την tv για να καταλάβεις τι λένε. Παλιά μου είχαν πει ότι θα το διορθώσουν αυτό σε κάποια από τις μελλοντικές αναβαθμίσεις.
Αρα δλδ εινσαι θεμα Ote tv?
 

zaharias13

Established Member
25 June 2013
231
Χανιά Κρήτης
Απάντηση: Re: Απάντηση: Ενταση ηχου κατα την διαρκεια θεασης.

Αρα δλδ εινσαι θεμα Ote tv?

Σωστά, εγώ μίλησα το πρωί μαζί τους και κάναμε κάποιες ρυθμίσεις που και πάλι δεν κάναμε δουλειά...το σημείωσε να το δώσει στους ανώτερους του λέει. Εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα του αποκωδικοποιητή.
 

Panagiotiss

Established Member
5 October 2016
133
Είχα αντίστοιχο θέμα με τον ήχο για 1-2 ημέρες μετά την αναβάθμιση, αλλά ψιλοδιορθώθηκε χωρίς όμως ακόμη να είναι στα σωστά επίπεδα.
 

pstrumf

New member
22 April 2018
8
Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ..... με soundbar και ο ήχος είναι "δραματικός" σε σχέση με της NOVA. Με την NOVA η τηλεόραση είναι στο 15-20 το volume και με τον ΟΤΕ η τηλεόραση είναι στο 40-55 , τεράστια διαφορά.

Δεν ξέρω εκεί στον ΟΤΕ τι κάνουν;
Δεν μπορούν να το διορθώσουν αυτό; Δεν μπορούμε να ευχαριστηθούμε έναν αγώνα έτσι όπως πρέπει!:frown::frown::frown:
 

Looter

AVClub Addicted Member
20 July 2008
1,619
Ενώ από ποιότητα εικόνας πετάνε , τι να σου πω!! Δες τις εικόνες που ανέβασα χθες από τον τελικό κυπέλλου!!
 

Orin

New member
5 February 2013
77
το πρόβλημα με τον ηχο το αντιμετωπίζω κι εγω. απλα εχω διαπιστωσει ότι αυτό συμβαινει μονο στην hd εξοδο. στο av η ενταση είναι κανονικη
 

paksat

AVClub Enthusiast
20 September 2011
1,224
Σάμος
Το πρόβλημα έντασης ήχου είναι όντως υπαρκτό στη σύνδεση του αποκωδικοποιητή με HDMI. Αντίθετα η ένταση του ήχου είναι κανονική με σύνδεση SCART. Ελπίζω ότι οι τεχνικοί της Cosmote ΤV γνωρίζουν το πρόβλημα και κάποια στιγμή θα το επιλύσουν.
 

SWISSTEC

AVClub Addicted Member
26 July 2007
1,365
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
είναι πολύ σοβαρό το πρόβλημα με τον ήχο είναι τραγικά χαμηλός. Πρέπει να το δυναμώσεις πολύ για να ακούς κανονικά.