Sony bravia kdl-40nx720

benn1_gr

New member
21 November 2011
12
Καλησπέρα. Έχει εδώ και κανένα μήνα στην συγκεκριμένη τηλεόραση που έχω μου βγάζει οριζόντιες γραμμές στο πάνω μέρος. Μήπως είχε κάποιος το ίδιο πρόβλημα? Και πως λύνεται?
fbc5f373a5d0d9d4358bfa4986204946.jpg


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Leonid

AVClub Addicted Member
29 June 2010
2,813
Καλησπέρα. Έχει εδώ και κανένα μήνα στην συγκεκριμένη τηλεόραση που έχω μου βγάζει οριζόντιες γραμμές στο πάνω μέρος. Μήπως είχε κάποιος το ίδιο πρόβλημα? Και πως λύνεται?
fbc5f373a5d0d9d4358bfa4986204946.jpg


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν στο κάνει παντού σε όλα τα κανάλια η τις πηγές, μιλάς με service και μάλλον είναι πάνελ που δε συμφέρει να το φτιάξεις.
Αν είναι κάποιος οδηγός ή ότι άλλο ίσως και να αξίζει το κόπο η επισκευή.
 

benn1_gr

New member
21 November 2011
12
Αν στο κάνει παντού σε όλα τα κανάλια η τις πηγές, μιλάς με service και μάλλον είναι πάνελ που δε συμφέρει να το φτιάξεις.
Αν είναι κάποιος οδηγός ή ότι άλλο ίσως και να αξίζει το κόπο η επισκευή.
Το κάνει σε όλα τα κανάλια και σε ότι πηγή του βάζω. Την πατήσαμε μάλλον. Δεν είναι στην εγγύηση δυστυχώς. Είπα μήπως του έτυχε κανενός και το διόρθωσε. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mmanous13

New member
23 December 2008
93
αθηνα
εμένα μου έκανε ακριβως το ιδιο σε ολο το πανελ, 2 μηνες αφου τελειωσε η εγγυηση. Καλεσα τους τεχνικους και μου ειπαν οτι ειναι το πανελ και ν αντικατασταση του κοστιζει 500 ευρω. Παραπονέθηκα στην αντιπροσωπια όπου μου προτειναν να αγοράσω νέα με 30% έκπτωση στις επίσημες τιμές τιμοκαταλόγου. Τελικά αγόρασα νεα τηλεόραση, όχι sony πάντως.
 

benn1_gr

New member
21 November 2011
12
εμένα μου έκανε ακριβως το ιδιο σε ολο το πανελ, 2 μηνες αφου τελειωσε η εγγυηση. Καλεσα τους τεχνικους και μου ειπαν οτι ειναι το πανελ και ν αντικατασταση του κοστιζει 500 ευρω. Παραπονέθηκα στην αντιπροσωπια όπου μου προτειναν να αγοράσω νέα με 30% έκπτωση στις επίσημες τιμές τιμοκαταλόγου. Τελικά αγόρασα νεα τηλεόραση, όχι sony πάντως.
Αν είναι 500 δεν υπάρχει περίπτωση να τα δώσω. ελπίζω να μείνει εκεί στο πάνω μέρος και να μην εξαπλωθεί. Δεν ενοχλεί τόσο στην εικόνα αλλά είναι κρίμα γιατί είναι αρκετά καλή τηλεόραση.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk