Αγορα LG LED TV 43UJ670V 43" 4Κ Ultra HD Smart

Akissick

New member
30 November 2015
42
Thessaloniki
Γνωριζει καποιος το συγκεκριμενο μοντελο κ γενικως την αξιοπιστια των Lg

Μεχρι τωρα εχω αλλαξει 2 Samsung λογω προβληματων στο Panel και ειπα να δοκιμασω κατι αλλο.

Ευχαριστω
 

gmavr

New member
16 May 2009
73
Πάτρα
Re: Απάντηση: Αγορα LG LED TV 43UJ670V 43" 4Κ Ultra HD Smart

:SFGSFGSF:
Μην τρελαίνεσαι. Εδώ είμαστε (βάζω λίγο και τον εαυτό μου μέσα) για την μεγάλη εικόνα και για θέαση ταινιών κυρίως. Οπότε LG, 43 ιντσών, IPS panel, μόνο για τηλεοπτικά κανάλια είναι (και ίσως για PC monitor).
Όσο για την αξιοπιστία, εχω μια LG έξι χρόνια και είναι μια χαρά. Για τηλεόραση είναι ΟΚ αλλά για θέαση ταινιών με χαμηλό περιβάλλοντα φωτισμό άστα...
 

Akissick

New member
30 November 2015
42
Thessaloniki
Απάντηση: Re: Απάντηση: Αγορα LG LED TV 43UJ670V 43" 4Κ Ultra HD Smart

Την tv την πηρα ....Ειναι η πρωτη 4k που περνω και η αληθεια ειναι οτι εχω ξενερωσει λιγο με κατι

Οταν το πλανο ειναι μακρινο τα προσωπα αλλοιωνονται.....φταινε οι ρυθμισεις μου ή αυτο συμβαινει στην παρουσα αναλυση των καναλιων της digea με τις 4k
 

Akissick

New member
30 November 2015
42
Thessaloniki
DSC_0117.jpg
[/URL] [/IMG]



η πρωτη απο αλφα οχι κ τοσο μακρινη και οι υπολοιπες απο σταρ
 

budhas

Established Member
18 July 2012
115
παντως και η τζουλια μας δεν φαινεται και τοσο ωραια. δοκίμασε λιγο με την ευκρινεια στις ρυθμισεις οπως επισης και την "βελτιωση ψηφιακου σηματος"
 

th3m1s

Senior Member
9 October 2015
338
Αχαρνές (Αθήνα)
Το σημα τις digea δεν ειναι οτι καλυτερο γενικοτερα. Ειδικα το hd ειναι για κλαματα (μονο hd δεν ειναι), αλλα ουτε και της ΕΡΤ βεβαια.
Δεν φταινε οι δεκτες μας σε αυτο, οποτε δεν θα το ειχα ως μετρο συγκρισης.
 

Akissick

New member
30 November 2015
42
Thessaloniki
Κύριοι μια βοηθεια γιατι εχω χασει τη μπαλλα.
Πηρα την εν λογω tv και εκτος του προβληματος με τα αλλοιωμενα προσωπα σε μακρινα πλανα σημερα παρατηρησα κ κατι αλλο.
Καταρχην την πρωτη tv που πηρα την πηγα πισω λογω προβληματος στο πανελ!!!! Την ειδε ο τεχνικος στο πλαισιο κ χωρις δευτερη κουβεντα μου την αλλαξαν
Επειδη δεν ειχα κατι αλλο στο μυαλο μου ξαναπηρα το ιδιο μοντελο.
Ερχομαι σ'αυτο λοιπον που παρατηρησα στην καινουργια tv
Στην οθονη ενω βλεπω εμφανιζεται μια γκρι οριζοντια γραμμη σε ολο το πλατος της οθονης στιγμιαια .Καθε φορα εμφανιζεται σε διαφορετικο σημειο της οθονης κ με διαφορετικο παχος (απο 1 εως 3 δαχτυλα περπου).
Ας βοηθησει καποιος αν εχει συναντησει κατι παρομοιο ή γνωριζει τι τρεχει.
Οσο για τα αλλοιωμενα προσωπα σε μακρινες ληψεις δε νομιζω οτι εχω κανει τοσο κακες ρυθμισεις....ετσι δλδ ειναι το 4k βλεποντας προγραμμα της digea ?
Ευχαριστω
 

budhas

Established Member
18 July 2012
115
Re: Απάντηση: Αγορα LG LED TV 43UJ670V 43" 4Κ Ultra HD Smart

Κύριοι μια βοηθεια γιατι εχω χασει τη μπαλλα.
Πηρα την εν λογω tv και εκτος του προβληματος με τα αλλοιωμενα προσωπα σε μακρινα πλανα σημερα παρατηρησα κ κατι αλλο.
Καταρχην την πρωτη tv που πηρα την πηγα πισω λογω προβληματος στο πανελ!!!! Την ειδε ο τεχνικος στο πλαισιο κ χωρις δευτερη κουβεντα μου την αλλαξαν
Επειδη δεν ειχα κατι αλλο στο μυαλο μου ξαναπηρα το ιδιο μοντελο.
Ερχομαι σ'αυτο λοιπον που παρατηρησα στην καινουργια tv
Στην οθονη ενω βλεπω εμφανιζεται μια γκρι οριζοντια γραμμη σε ολο το πλατος της οθονης στιγμιαια .Καθε φορα εμφανιζεται σε διαφορετικο σημειο της οθονης κ με διαφορετικο παχος (απο 1 εως 3 δαχτυλα περπου).
Ας βοηθησει καποιος αν εχει συναντησει κατι παρομοιο ή γνωριζει τι τρεχει.
Οσο για τα αλλοιωμενα προσωπα σε μακρινες ληψεις δε νομιζω οτι εχω κανει τοσο κακες ρυθμισεις....ετσι δλδ ειναι το 4k βλεποντας προγραμμα της digea ?
Ευχαριστω
Εγω αυτο που ξέρω είναι ότι υπάρχει πολυ β` διαλογής εκεί έξω. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να την πας για έλεγχο.
 

Akissick

New member
30 November 2015
42
Thessaloniki
Απάντηση: Re: Απάντηση: Αγορα LG LED TV 43UJ670V 43" 4Κ Ultra HD Smart

Εγω αυτο που ξέρω είναι ότι υπάρχει πολυ β` διαλογής εκεί έξω. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να την πας για έλεγχο.

Μου λες δλδ σε διαστημα 2 ημερων να παω πισω προβληματικη tv (η πρωτη ειχε panel) και να περιμενω ποτε αυτοι στο service θα την ελεγξουν.
Εντωμεταξυ εγω θα ειμαι χωρις tv ενω εχω παρει ηδη 2 φορες
Η tv εχει doa 7 ημερων και οπως και να εχει πλεον θα επιλεξω καποια αλλη μαρκα.Δεν δεχομαι δλδ επισκευη σε καινουργια tv ουτε περιμενω αυτους ποτε θα τους φωτισει ο Θεος να την δουν.
Την πρωτη φορα δεν το εκανα γιατι δεν ειχα κατι στο μυαλο μου τωρα ομως 2η φορα προβληματικο το ιδιο προιον ειναι too much
 

budhas

Established Member
18 July 2012
115
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Αγορα LG LED TV 43UJ670V 43" 4Κ Ultra HD Smart

Μου λες δλδ σε διαστημα 2 ημερων να παω πισω προβληματικη tv (η πρωτη ειχε panel) και να περιμενω ποτε αυτοι στο service θα την ελεγξουν.
Εντωμεταξυ εγω θα ειμαι χωρις tv ενω εχω παρει ηδη 2 φορες
Η tv εχει doa 7 ημερων και οπως και να εχει πλεον θα επιλεξω καποια αλλη μαρκα.Δεν δεχομαι δλδ επισκευη σε καινουργια tv ουτε περιμενω αυτους ποτε θα τους φωτισει ο Θεος να την δουν.
Την πρωτη φορα δεν το εκανα γιατι δεν ειχα κατι στο μυαλο μου τωρα ομως 2η φορα προβληματικο το ιδιο προιον ειναι too much
Μη δεχτείς επισκευή. Σε doa προϊόν γινεται αντικατάσταση με νέο. Μεχρι να βρεις κάποια χωρίς πρόβλημα θα τις πηγαίνεις πίσω. Δε φταις εσύ σε αυτό.
 

cmoustakas

Supreme Member
5 June 2011
5,363
Αθήνα
Εγώ αν έπαιρνα το ίδιο μοντέλο και δυο φορές μου παρουσίαζε πρόβλημα δεν θα δεχόμουν να πάρω τρίτη φορά πάλι το ίδιο. Δεν ξέρω τα παιδιά που συμμετέχουν περισσότερο στο νήμα να σου προτείνουν με τα ιδία χρήματα η να βάλεις και λίγα παραπάνω να πάρεις κάτι καλύτερο τελικά.
 

Akissick

New member
30 November 2015
42
Thessaloniki
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Αγορα LG LED TV 43UJ670V 43" 4Κ Ultra HD Smar

Μη δεχτείς επισκευή. Σε doa προϊόν γινεται αντικατάσταση με νέο. Μεχρι να βρεις κάποια χωρίς πρόβλημα θα τις πηγαίνεις πίσω. Δε φταις εσύ σε αυτό.

Εχω επιλεξει ηδη καποιο αλλο μοντελο και αυριο θα την παω πισω.
Το θεμα ειναι αν θα με πιεσουν στο να την δουν πρωτα οι τεχνικοι για να επιβεβαιωσουν το προβλημα ή επειδη ειναι προιον doa περνω αλλη και φευγω και οι τεχνικοι ας την δουν οποτε θελουν.
 

budhas

Established Member
18 July 2012
115
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Αγορα LG LED TV 43UJ670V 43" 4Κ Ultra HD

Εχω επιλεξει ηδη καποιο αλλο μοντελο και αυριο θα την παω πισω.
Το θεμα ειναι αν θα με πιεσουν στο να την δουν πρωτα οι τεχνικοι για να επιβεβαιωσουν το προβλημα ή επειδη ειναι προιον doa περνω αλλη και φευγω και οι τεχνικοι ας την δουν οποτε θελουν.
Κανονικά πρέπει να γίνει έλεγχος για να διαπιστωθεί το πρόβλημα για έγκριση doa
 

Akissick

New member
30 November 2015
42
Thessaloniki
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Αγορα LG LED TV 43UJ670V 43" 4Κ

Κανονικά πρέπει να γίνει έλεγχος για να διαπιστωθεί το πρόβλημα για έγκριση doa

Αυτη τη φορα ομως δεν ειναι πανελ που κανει μπαμ ειναι προβλημα που μπορει να χρειαστει να κοιτας την οθονη κανα 2ωρο για να το δεις.
Ειμαι υποχρεωμενος να περιμενω ή να αφησω την tv εκει ?
Δεν μπορω να τους πιεσω με αιτημα υπαναχωρησης ?
Σορρυ για τη ζαλουρα
 

budhas

Established Member
18 July 2012
115
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Αγορα LG LED TV 43UJ670V 43

Αυτη τη φορα ομως δεν ειναι πανελ που κανει μπαμ ειναι προβλημα που μπορει να χρειαστει να κοιτας την οθονη κανα 2ωρο για να το δεις.
Ειμαι υποχρεωμενος να περιμενω ή να αφησω την tv εκει ?
Δεν μπορω να τους πιεσω με αιτημα υπαναχωρησης ?
Σορρυ για τη ζαλουρα
Μόνο αν η αγορά έγινε εξ αποστάσεως και όχι απο το κατάστημα επιστρέφεις προϊόν.
 

th3m1s

Senior Member
9 October 2015
338
Αχαρνές (Αθήνα)
Μαλλον θα σου ζητησουν να την αφησεις για ελεγχο και να σε ειδοποιησουν για το αποτελεσμα μετα απο καποιες μερες. Αυτο εγινε σε εμενα στο παρελθον.