Mecool M8S PRO L with Voice Control

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

nakata

Moderator
Staff member
11 June 2007
2,218
var/etc/home
Πρωτες εντυπωσεις αρνητικες,υπερθερμανση,κρασαρισματα kodi,spmcn και δικου του player σε βαρια αρχεια (UHD τα οποια το mi tv box τα παιζει ανετα) υστερα απο 15-20 λεπτα,επανεκινησεις λειτουργικου λογω υπερθερμανσης και στο τελος τ'αφτυσε και κολλησε στο boot logo.
Αλλα επειδη υπαρχει παντα η περιπτωση να εχω πεσει σε προβληματικο τεμαχιο εαν το εχει παραλαβει και καποιος αλλος ας ποσταρει τις εντυπωσεις του.
 

nakata

Moderator
Staff member
11 June 2007
2,218
var/etc/home
Re: MECOOL M8S PRO L with Voice Control

Με το καλο να σου ερθει Χρηστο και καλοριζικο,αν θυμαμαι καλα υπαρχει και καποιο αλλο παλικαρι εδω μεσα που το ειχει παραγγειλει και το περιμενε αρχες Μαρτιου οποτε οταν το παραλαβει και αυτος πιστευω θα εχουμε πολυ καλυτερη εικονα του τι μπορει να προσφερει το μποξακι.Εγω προς το παρον εχω επαναφερει το δικο μου και το εχω τρελλανει στις εγκαταστασεις διαφορων rom επισης του εχω αλλαξει την μανισια ψυκτρα (28χ28χ2 mm) με αλλη 30χ60χ10 mm οποτε δεν εχω πλεον θεμα υπερθενμανσης.
 

d2531

New member
27 October 2007
66
Re: MECOOL M8S PRO L with Voice Control

εχω προσαρμοση ενα ανεμιστηρακι απο πανω και τωρα δουλευει στους 40 βαθμους!!!ρευμα απο την usb
 

nektar

Supreme Member
4 January 2007
4,326
Μελίσσια
Σήμερα παρέλαβα το L χωρίς το voice control. Φαντάζομαι το ίδιο είναι.

Με το firmware που φοράει πάνω είναι αδύνατο να δεις netflix και kodi χωρίς σπασίματα στην κίνηση. Δοκίμασα όλες τις αναλύσεις.
Ελπίζω να είναι θέμα firmware (θα δοκιμάσω αύριο να βάλω από freaktab) διαφορετικά το μηχανάκι είναι για κλάματα πραγματικά.
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Δεν είναι ίδιο βρε.
Αυτό του νήματος φοράει android tv.
Βασικά όσοι αγοράζουν το δικό σου του βάζουν την android tv rom και ησυχάζουν.
 

nektar

Supreme Member
4 January 2007
4,326
Μελίσσια
Απάντηση: Re: Mecool M8S PRO L with Voice Control

Δεν είναι ίδιο βρε.
Αυτό του νήματος φοράει android tv.
Βασικά όσοι αγοράζουν το δικό σου του βάζουν την android tv rom και ησυχάζουν.

I will then :p
 

satrianius

New member
18 July 2011
34
Παιδιά καλησπέρα. Ετοιμάζομαι να ρίξω μια παραγγελία απο gearbest στο εν λόγω μποξάκι με το Voice control. Με αυτά που διάβασα όμως απο εδώ μέσα τα 'χω... κάνει πάνω μου λίγακι...
Για πείτε, όλα αυτά τα σπασίματα στην κίνηση, το Netflix και γενικά στην αναπαραγωγή τα λύσατε; Θα έχω πρόβλημα με τη stock rom που έχει το μηχανάκι; Με τη θερμοκρασία σκέφτομαι να βάλω ανεμiστήρι... πείτε μου γιατί θα σκάσω :p
 

nakata

Moderator
Staff member
11 June 2007
2,218
var/etc/home
Εαν δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος π.χ ρουταρισμα,μεγαλος εσωτερικος χωρος για εγκατασταση πολλαπλων εφαρμογων κτλ θα σου προτεινα το xiaomi