Cosmote Cinema 3 HD????

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

tsarm

Senior Member
19 September 2011
372
Ξεκινάω αυτό το θέμα, σαν μέσο πίεσης στον cosmote tv, που φαίνεται ότι....μας παρακολουθεί και αποφασίζει ανάλογα.(π.χ Cosmote tv εξοχικό).
Πλεον η συντριπτική πλειοψηφία των παλιών κλασικών ελληνικών ταινιών (Finos Films, Καραγιαννης-Καρατζοπουλος αλλά και άλλες πιο μικρές εταιρείες) έχουν επενδύσει και έχουν αναβαθμίσει ψηφιακά τις ταινίες.
Νομίζω πως είναι καιρός το κανάλι των ελληνικών ταινιών, το Cosmote Cinema 3, να μετατραπεί σε HD.
Περιμένω τις απόψεις σας.
 

pepis

AVClub Addicted Member
11 December 2010
1,477
Φυσικά, μεγάλος fun των παλιών ελληνικών ταινιών. Να ρίξω και μία ιδέα, να υπάρχουν ενδιάμεσα και συντευξεις - βιογραφίες των μεγάλων ηθοποιών.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tsarm

Senior Member
19 September 2011
372
Όσες μετρήσεις έχουν γίνει (μέσω της ITV έκδοσης ) λένε ότι το cinema 3 αποτελεί το πιο δημοφιλές κανάλι του μπουκέτο.
Νομίζω πως ήρθε η ώρα να γίνει HD.
 

simosthe

Senior Member
17 June 2014
355
Το κανάλι μου!! Εάν είχε και replay

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

MIKU

AVClub Addicted Member
7 May 2017
1,983
Νομίζω ότι δε θα βλέπαμε τεράστια διαφορά αν σκεφτείς πόσο χάλια HD έχει στα άλλα 3...
 

tsarm

Senior Member
19 September 2011
372
Το κανάλι μου!! Εάν είχε και replay

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχεις απόλυτο δίκιο. Η υπηρεσία Replay tv, είναι αναγκαία. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί απουσιάζει.
Πρέπει να προστεθεί άμεσα.
 

tsarm

Senior Member
19 September 2011
372
Re: Απάντηση: Cosmote Cinema 3 HD????

Νομίζω ότι δε θα βλέπαμε τεράστια διαφορά αν σκεφτείς πόσο χάλια HD έχει στα άλλα 3...
Πάντως όταν τα 3 ελεύθερα (ANT1 HD, STAR HD, SKAI HD) προβάλουν ελληνικές ταινίες με ανανεωμένη ψηφιακή επεξεργασία , η διαφορά είναι εμφανής .
 

Manos1980

Established Member
1 November 2013
222
Ηράκλειο
καλημερα καλη βδομαδα ας μην το κανουν HD ας μαζεψουν τις ταινιες οπως στην γοβα να τις βλεπουμε οποτε θελουμε,αν το κανουν τοτε HD με ολα αυτα διπλο το κερδος.
 

MIKU

AVClub Addicted Member
7 May 2017
1,983
Απάντηση: Re: Απάντηση: Cosmote Cinema 3 HD????

Πάντως όταν τα 3 ελεύθερα (ANT1 HD, STAR HD, SKAI HD) προβάλουν ελληνικές ταινίες με ανανεωμένη ψηφιακή επεξεργασία , η διαφορά είναι εμφανής .

Έτσι.Πλέον και το Εψιλον τις παίζει τέλεια.Κυρίως το ΣΤΑΡ και το ΕΨΙΛΟΝ.
 

pepis

AVClub Addicted Member
11 December 2010
1,477
Σήμερα είδα την πρώτη...
ef05450ed4ada3c3aa31d4d7c2513266.jpg


Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Evil 13

AVClub Enthusiast
24 August 2008
909
Ας βαλουν σε ολα ενδειξη "HD".Το ιδιο ειναι,χωρις κανενα κοστος...:flipout::flipout:
 

tsarm

Senior Member
19 September 2011
372
Ας βαλουν σε ολα ενδειξη "HD".Το ιδιο ειναι,χωρις κανενα κοστος...:flipout::flipout:

Δυστυχώς...δεν είναι απλά η έλλειψη του σήματος HD!!!

Η ταινία είναι μεν ψηφιακά επεξεργασμένη σε ανάλυση HD , το κανάλι όμως που την προβαλει, Cosmote Cinema 3 , ΔΕΝ υποστηρίζει την HD ανάλυση,!!!!
Αυτό ζητάμε....να γίνει το κανάλι HD
 
3 June 2018
111
Απάντηση: Re: Cosmote Cinema 3 HD????

Δυστυχώς...δεν είναι απλά η έλλειψη του σήματος HD!!!

Η ταινία είναι μεν ψηφιακά επεξεργασμένη σε ανάλυση HD , το κανάλι όμως που την προβαλει, Cosmote Cinema 3 , ΔΕΝ υποστηρίζει την HD ανάλυση,!!!!
Αυτό ζητάμε....να γίνει το κανάλι HD
Αυτο το καναλι δεν επρεπε να υπαρχει καν...

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

paulks

Established Member
24 March 2008
106
ηρακλειο κρητης
Re: Απάντηση: Re: Cosmote Cinema 3 HD????

και ομως θανο κανεις λαθος,,πολλοι εχουν κανει συνδρομη family pack και ειναι ειδικα το cosmote cinema 3 η αιτια που τους αρεσει,,,εχει θεαματικοτητα ,,και εμενα μου αρεσει παρα πολυ.
 

tsarm

Senior Member
19 September 2011
372
Σύμφωνα με τις μετρήσεις των iptv συνδρομητών , ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΜΕ ΤΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΘΕΑΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.
 

simosthe

Senior Member
17 June 2014
355
Κανάλι απόλαυση νούμερο ένα στο σπίτι μας

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

pepis

AVClub Addicted Member
11 December 2010
1,477
Το ίδιο και εδώ...

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

spyridy

AVClub Enthusiast
5 September 2007
1,130
Γλυφάδα
Σε κανάλια συνδρομητικά (κι όχι απο τα "ελεύθερα"), τουλάχιστον ο μισός χρόνος μου είναι στο Cinema 3. Ο άλλος μισός σε 5-6 άλλα κανάλια...
 

vertical

Supreme Member
15 November 2011
3,335
Το Cinema 3 και το Cosmote History είναι από τα κανάλια με την μεγαλύτερη θέαση στο μπουκέτο και δικαιολογημένα.