Cobra Kai [Netflix]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 20 46.5%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 15 34.9%
  • Καλή

    Votes: 2 4.7%
  • Μέτρια

    Votes: 6 14.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    43

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Cobra-Kai.jpg


YouTube Red | Netflix | Imdb



Σημαντικές πληροφορίες περιλαμβάνει το πρώτο επίσημο trailer που αφορά spin- off του Karate Kid, ονόματι
Cobra Kai, που αναμένεται να είναι η εκρηκτική του συνέχεια, με πρεμιέρα στις 2 Μαΐου, στο Youtube Red.

Εκεί οι άσπονδοι εχθροί Daniel LaRusso και Johnny Lawrence θα πρωταγωνιστήσουν σε δέκα επεισόδια
όπου συναντώνται ξανά και έρχονται σε μία νέα σύγκρουση.

Ο Johnny διανύει μία άσχημη περίοδο στην ζωή του, όπου ψάχνει διέξοδο και την βρίσκει μέσω του Καράτε,
όπου "στρατολογεί" τα νέα παιδιά για να τους μάθει την τέχνη του πολέμου με τον δικό του τρόπο.

Αυτό δεν αρέσει στον επιτυχημένο πλέον Daniel LaRusso που θα του σταθεί εμπόδιο.






 
Last edited by a moderator:

Tzimisce

Vampire
Staff member
1 February 2007
32,921
127.0.0.1
Re: Cobra Kai [Youtube Red]

Και πάλι το βλαμμένο ο Daniel θα χαλάσει αυτό που πολύ σωστά πάει να χτίσει ο Johny.
Γιατί υποτίθεται ότι είναι ο καλός δεν έχω καταλάβει...

 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Re: Cobra Kai [Youtube Red]

Και πάλι το βλαμμένο ο Daniel θα χαλάσει αυτό που πολύ σωστά πάει να χτίσει ο Johny.
Γιατί υποτίθεται ότι είναι ο καλός δεν έχω καταλάβει...


Μαλλον ειναι ξεκάθαρο απο το trailer οτι ο ξανθος ειναι "καλος". Λογικά θα τα βρουνε στο φινάλε.
Ορίστε, σας εδωσα και spoiler :p
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,820
Είμαι παντού
Απάντηση: Cobra Kai [Youtube Red]

λιγο που ειδα το τρειλερ,ειναι για τα πανηγυρια.
Οχι οτι το παλιο ηταν αριστουργημα,αλλα ηταν αλλες εποχες τοτε.
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,377
Θεσσαλονίκη
Re: Cobra Kai [Youtube Red]

Και πάλι το βλαμμένο ο Daniel θα χαλάσει αυτό που πολύ σωστά πάει να χτίσει ο Johny.
Γιατί υποτίθεται ότι είναι ο καλός δεν έχω καταλάβει...

Σαν τον Barney απο το how i met your mother :p
 

Sonic

Supreme Member
25 November 2012
6,370
Γουκόγιαφκα εν Kashyyyk
Re: Cobra Kai [Youtube Red]

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι μπήκαν σε τέτοια διαδικασία!
Υποθέτω ότι πολλοί θα δούμε τουλάχιστον το πρώτο επεισόδιο, αλλά αμφιβάλλω αν θα δει κανείς τα επόμενα...
t31186.gif
 

Sonic

Supreme Member
25 November 2012
6,370
Γουκόγιαφκα εν Kashyyyk
Re: Cobra Kai [Youtube Red]

Τι διάολο θέλει πια κι αυτός ο αλήτης ο Daniel και παρενοχλεί τον δύστυχο τον Johnny

justice.jpg

:p

ακόμη και τώρα;
Μπούλης από τους λίγους! :laugh:
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Cobra Kai [Youtube Red]

Σειρά για το κανάλι που θέλει να φτιάξει το Youtube για σειρές κτλ.. (Youtube Red)
 

Tzimisce

Vampire
Staff member
1 February 2007
32,921
127.0.0.1
Re: Cobra Kai [Youtube Red]

Μαλλον ειναι ξεκάθαρο απο το trailer οτι ο ξανθος ειναι "καλος". Λογικά θα τα βρουνε στο φινάλε.
Ορίστε, σας εδωσα και spoiler :p

Τι spoiler;
Πάντα ο ξανθός ήταν ο καλός.
Απλά για μία ακόμη φορά ο μπούλης θέλει να χώσει τη μύτη του.
Να μην τα βρούνε στο φινάλε. Να τον κάνει ασήκωτο ο Johny να τελειώνουμε!
 

BIOS

AVClub Fanatic
19 June 2006
15,781
Απάντηση: Re: Cobra Kai [Youtube Red]

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι μπήκαν σε τέτοια διαδικασία!
Υποθέτω ότι πολλοί θα δούμε τουλάχιστον το πρώτο επεισόδιο, αλλά αμφιβάλλω αν θα δει κανείς τα επόμενα...
t31186.gif

Δεν απευθύνονται στο ελληνικό κοινό... :)
Στην αμερικάνικη πιτσιρικαρία 5-15, θα σαρώσει...
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Re: Cobra Kai [Youtube Red]

Τι spoiler;
Πάντα ο ξανθός ήταν ο καλός.
Απλά για μία ακόμη φορά ο μπούλης θέλει να χώσει τη μύτη του.
Να μην τα βρούνε στο φινάλε. Να τον κάνει ασήκωτο ο Johny να τελειώνουμε!

Γιατί τέτοιο μίσος τον καημένο τον Daniel-son...σε φαντάζομαι την νύχτα πριν την πρεμιέρα να ακονίζεις κατανα...:flipout:
 

Sonic

Supreme Member
25 November 2012
6,370
Γουκόγιαφκα εν Kashyyyk
Re: Απάντηση: Re: Cobra Kai [Youtube Red]

Δεν απευθύνονται στο ελληνικό κοινό... :)
Στην αμερικάνικη πιτσιρικαρία 5-15, θα σαρώσει...

:laugh:
Το μόνο σίγουρο!

Λέγοντας "θα δούμε" λέω εδώ, εμάς. Απ' ότι έχω καταλάβει ηλικιακά είμαστε όλοι εδώ γύρω στα...17 με 22,5 :p
(troiler)
7ca80d09c1afcbd73ff319c6f519c3ee46ad1dffe06c55c5066ba98f2c4b9346.jpg

:damnyou:
Μόνο ένας τιτάνας του..."franchise" θα μπορούσε ίσως να σώσει το νέο τούτο εγχείρημα.
(τροιλερ)
hBC6F717F

Αλλά τον κόβω αρκετά απασχολημένο στον παράδεισό του... ;)
 

BIOS

AVClub Fanatic
19 June 2006
15,781
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Cobra Kai [Youtube Red]

:laugh:
Το μόνο σίγουρο!

Λέγοντας "θα δούμε" λέω εδώ, εμάς. Απ' ότι έχω καταλάβει ηλικιακά είμαστε όλοι εδώ γύρω στα...17 με 22,5 :p...

Ε όχι και 22,5... Στα 25 είμαστε... :) Εγώ που δένομαι και συναισθηματικά με το παρελθόν, τά 2-3 στην αρχή θα τα δω σίγουρα για φόρο τιμής - για παρακάτω δεν ξέρω...
Yποθέτω δεν θα έχει (δεν είδα κάτι στο τρειλερ) τολμηρές σκηνές, σπλατεριά, τσιγάρα, ναρκωτικά ή ιδιαίτερα βίαιες σκηνές, έχει αθλητικού τύπου βία περισσότερο και εφήβους, οπότε περιμένω να προβάλεται νωρίς το βράδυ στην Αμερική, για όλην την οικογένεια.
 

Sonic

Supreme Member
25 November 2012
6,370
Γουκόγιαφκα εν Kashyyyk
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Cobra Kai [Youtube Red]

Ε όχι και 22,5... Στα 25 είμαστε... :) Εγώ που δένομαι και συναισθηματικά με το παρελθόν, τά 2-3 στην αρχή θα τα δω σίγουρα για φόρο τιμής - για παρακάτω δεν ξέρω...
Yποθέτω δεν θα έχει (δεν είδα κάτι στο τρειλερ) τολμηρές σκηνές, σπλατεριά, τσιγάρα, ναρκωτικά ή ιδιαίτερα βίαιες σκηνές, έχει αθλητικού τύπου βία περισσότερο και εφήβους, οπότε περιμένω να προβάλεται νωρίς το βράδυ στην Αμερική, για όλην την οικογένεια.

Θα υποκύψω κι εγώ -στα 21 μου :)flute: :p)- για κάνα-δυο επεισόδια, τουλάχιστον.

Για να δούμε, λοιπόν, θα λάβουν οι έφηβοι του σήμερα τα λεπτά μηνύματα του τότε, με τα οποία γαλουχήθηκαν γενιές ολόκληρες;
(troiler)
What-If-The-Karate-Kid-Was-Just-A-Clever-Way-To-Convince-Kids-To-Do-Their-Chores-Funny-Karate-Meme-Image.jpg

:laugh:
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Cobra Kai [Youtube Red]

...
Yποθέτω δεν θα έχει (δεν είδα κάτι στο τρειλερ) τολμηρές σκηνές, σπλατεριά, τσιγάρα, ναρκωτικά ή ιδιαίτερα βίαιες σκηνές.......

Ε τοτε δε θα το δω :chinscratch: :tdown:
 

BIOS

AVClub Fanatic
19 June 2006
15,781
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Cobra Kai [Youtube Red]

Ε τοτε δε θα το δω :chinscratch: :tdown:

Ε ναι, αν δεν έχει τέτοια, τι να δεις... :)

...Για να δούμε, λοιπόν, θα λάβουν οι έφηβοι του σήμερα τα λεπτά μηνύματα του τότε, με τα οποία γαλουχήθηκαν γενιές ολόκληρες;
...

Τι μηνύματα να πάρουν οι έφηβοι... Αν δεν πάνε μέχρι τα 15 τους 8-10 το βράδυ σε συνοικιακό σινεμά να δούν τον "Κίτρινο δράκο του καράτε", ή τις "Ματωμένες γροθιές του κουνγκ φου" ή "Σαολίν εναντίον Νίντζα" και γυρνώντας μετά σπίτι να μην αφήσουν υδροροή-για-υδροροή αστράβωτη στην διαδρομή, δεν μαθαίνουν τίποτα... :)))