Yamaha rn 803d

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

NikTsel

Senior Member
6 November 2007
451
Αθηνα ,Κεντρο
Θελει φιλος να αγορασει το εν λογω μηχανημα εχετε καμια γνωμη περι αυτου.
Βαση χαρακτηριστικων το βλεπω σαν καλη επενδυση σε σχεση με κατι μικρα που ειναι στην μοδα τωρα .Εχει ισχυ, dab και διαφορα αλλα καλουδια εσεις τι λετε;

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/r-n803d/index.html

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,314
Θεσσαλονίκη
Τι ηχεία έχει και σε τι χώρο;
Μια χαρά είναι το μηχάνημα αρκεί να επαρκεί η ισχύς του.
Η οποία είναι 100w per channel στα 8 ohm.
 

NikTsel

Senior Member
6 November 2007
451
Αθηνα ,Κεντρο
Χωρος φυσιολογικος περιπου στα 26-28 τετραγωνικα ηχεια μικρα μαλλον με 6.5αρια αποσταση ακροασης 2-2,5 μετρα .
Ο φιλος ειναι audiophile αλλα δεν τρελαινεται κιολας να εχει ενα σκασμο μηχανακια γιαυτο του προτεινα τον συγκεκριμενο με σκοπο να συνδυασει καλη αποδοση με λιγοτερα μηχανηματα.
Απο οτι διαβαζω και στο διαδίκτυο εχει καλες κριτικες σαν μηχανημα .Ισως βοηθησει και το συστημα dsp που εχει για ακομη καλυτερη ποιοτητα.

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

NikTsel

Senior Member
6 November 2007
451
Αθηνα ,Κεντρο
Για αρχη γιατι δεν του ειναι και ιδιαιτερα προσιτος θα του δανεισω εγω ενα ζευαγαρι proac tablette 50 (20ετιας) που εχω με τις βασεις τους μεχρι να παρει δικα του...

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dimmanoukas

AVClub Enthusiast
11 March 2009
900
ΑΘΗΝΑ
ή να μην σου επιστρέψει ποτέ πίσω τα δικά σου.....
γιατί η αλήθεια είναι οτι εάν συνηθίσεις τον ήχο των proac, τότε η μετάβαση σε κάτι
άλλο (πολύ καλύτερο) δεν είναι και απλή υπόθεση
 

NikTsel

Senior Member
6 November 2007
451
Αθηνα ,Κεντρο
Κατι θα βρεθει και για αυτον .Κατσε μην μου αρεσει εμενα ο Yamaha και πως το λενε στην συζηγο.Αν και θα ειναι η μονη που θα ευχαριστηθει τις ευκολιες του...

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

NikTsel

Senior Member
6 November 2007
451
Αθηνα ,Κεντρο
Σαν εταιρια νομιζω ειναι αρκετα τιμια .Ναι μεν ο ανθρωπος θελει και λιγο ποιοτητα αλλα μπορει να θυσιασει λιγες "υγρες μεσαιες" για την ευχρηστια του all in one.
Η χρηση του ετσι οπως τον ξερω θα ειναι ετσι και αλλιως 60% ραδιοφωνο ,και τα ρεστα αρχεια απο το pc αντε και αν του ερθει ορεξη κανενα spotify αργοτερα.
Εχει και ενα cd player αλλα το βλεπω να παροπλιζεται συντομα....

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk