Καλώδια ηχείων

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

steliosb81

New member
24 March 2018
34
Καλησπέρα παιδιά
Να κάνω μια ερώτηση γιατί είμαι λίγο άσχετος με το θέμα
Έχω ένα ενισχυτή yamaha as 501 και θέλω να συνδέσω τα δυο μου ηχεία klipsch rf 24
Μπορείτε να μου προτείνετε ένα καλό καλώδιο ηχείων το καλώδιο θα είναι περίπου στα 2,5 μέτρα το κάθε κομμάτι τι πάχος πρέπει να έχει το καλώδιο
Επίσης έχω δει ότι τα συγκεκριμένα ηχεία έχουν 4 εξόδους τι παίζει με αυτό ?
Ευχαριστώ
 

petronik

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
18,469
Θεσσαλονικη
Καλησπέρα παιδιά
Να κάνω μια ερώτηση γιατί είμαι λίγο άσχετος με το θέμα
Έχω ένα ενισχυτή yamaha as 501 και θέλω να συνδέσω τα δυο μου ηχεία klipsch rf 24
Μπορείτε να μου προτείνετε ένα καλό καλώδιο ηχείων το καλώδιο θα είναι περίπου στα 2,5 μέτρα το κάθε κομμάτι τι πάχος πρέπει να έχει το καλώδιο
Επίσης έχω δει ότι τα συγκεκριμένα ηχεία έχουν 4 εξόδους τι παίζει με αυτό ?
Ευχαριστώ
Καλώς ήρθες .
Τα ηχεία έχουν 4 μπόρνες εισόδου ,ώστε να μπορεί να υπάρχει η δυνατότητα να αφαιρεθούν οι βραχυκλωτήρες και να οδηγηθεί κάθε είσοδος ξεχωριστά .
Οσον αφορά το καλώδιο ,όπως είπε και ο Θεόφιλος,καλό είναι να μας πείς το ποσό που θέλεις να διαθέσεις .
 

steliosb81

New member
24 March 2018
34
Να σου πω δεν γνωρίζω πολλά από αυτά απλά ακούω κυρίως ροκ και μέταλ μουσική στο δωμάτιο μου που είναι 18 τετραγωνικά
 

steliosb81

New member
24 March 2018
34
Και ελεγα να επερνα ένα σχετικά καλό καλώδιο όχι κάποιο του εμπορίου που είναι πολύ φτηνά μιας και ηχεία είναι καινούργια
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,767
Αγιοι Αναργυροι
καλωs ορισεs. χωριs να Θελω να προτρεξω, και σε αυτον τον φιλο Θα προτεινω τα QED Ruby anniversary. Αν τερματιστουν και με μπανανεs airloc,....