Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 7 απο 7 ΠρώτοΠρώτο ... 34567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 61 έως 65 από 65
    AVClub Addicted Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2008

Απάντηση: Re: Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από nicksoti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, για Οκτώβρη δεν έχει νόημα για μένα να βιαστώ..
    Πάντως οι πιθανότητες είναι να βγεί μια φουρνια μηχανών όταν και όποτε, που θα δωθούν σε όσους έχουν ήδη κάνει προπαραγγελία και μετα μπορεί πάλι να υπάρχει αρκετη καθυστέρηση.
    Το cvp ζητα ~53¤ για preorder.

Συντονιστής κατηγορίας
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Re: Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K

Eίναι πράγματι μεγάλος πειρασμός. Ωστόσο εγώ ζω από αυτό, είμαι αυτοαπασχολούμενος και είμαι προ αγοράς φωτογραφικού σώματος... εφ' όσον δεν έχω κάποια project εμπρός μου όπου να μου είναι απαραίτητο το 4κ δεν προχωρώ, πόσο μάλλον για Σεπτέμβρη - Οκτώβρη. Σίγουρα όμως θα την έχω κατά νου ειδικά σε πιθανή αγορά φακών, όσον αφορά το crop factor.

Γιατί ποτέ δεν είναι το κόστος μόνο του σώματος. Κάρτες - δίσκοι εξωτερικές τροφοδοσίες κλπ κλπ κοστίζουν. Αν ήταν μόνο για τη χαρά και τον χαβαλέ να τραβήξεις 2-3 ωραία πλάνα τότε οκ.

Και φυσικά πρέπει να περιμένουμε τα 1α δείγματα συν κάποια άλλα τεχνικά. πχ πως αντιμετωπίζεται η απουσια lanc port. Aν θα κυκλοφορήσει εγκαίρωs κάποιο sun hood (γι αυτό υπάρχει προφανώς η εγκοπή γύρω από την οθόνη). Διότι κλασσικό magnifier δεν μπαίνει, θέλει hdmi evf που είναι πανάκριβα. Θα μου πεις, βάζεις στο atomos, αλλά τότε πάει το ένα αβαντάζ της 5άρας. Είναι πολλά λειτουργικά που έχουν να κάνουν με το είδος της δουλειάς και τον τρόπο που τραβά ο καθένας.

Συντονιστής κατηγορίας
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Απάντηση: Re: Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K

.
    Σύστημα 4/3 : Olympus E-1, Leica DigiLux 3, ΕC-2.0X, ΕC-1.4X, ZD25/2.8, ZD 150mm/2.0, ZD SWD 50-200mm/2.8-3.5, Lensbaby 3G, Flash FL50R, MacroFlash STF-22.
    Σύστημα ΟΜ : Olympus OM-2N, OM-4 & πλήθος ΟΜΖ φακών.
    Συστημα m4/3 : Olympus ΕΜ1.2, PenF, EPL5(IR), GF-7+12-32mm, Leica 8-18mm, mZD 12-100, mZD 8mm fisheye, PLeica 15mm
    , Lumix 20mm, PLeica 25mm, Voiglander 25mm, PLeica 42.5mm, mZD 60mm macro, mZD 75mm, Lensbaby composer pro+Edge 50, FL-600R.

Συντονιστής κατηγορίας
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Χεχε ναι κάπως έτσι...

Πάντως διαφορά ρε παιδί μου νοοτροπίας, πως μια μικρή εταιρία δεν διστάζει να τα αλλάξει όλα μονομιάς (με ότι καλά και κακά επιφέρει) και από την άλλη η canon με το ίδιο σουλούπι σχεδόν 30 χρόνια...

AVClub Fanatic

Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2006
    Περιοχή
    Εκεί ψηλά.....

Ενταξει ωραιο ειναι το σουλουπι της canon και της nikon.

Εχουν το κοινο τους . Απο την αλλη εμενα περισσοτερο μου θυμιζει προσεγγιση production 2,5k&4k παρα κατι αλλο. Τουλαχιστον απεφυγαν την τραγικοτητα της προηγουμενης καμερας με την σφραγισμενη αλλα iphone μπαταριας....ποιος τοχε σκεφθει ηθελα να ξερα....

Σελίδα 7 απο 7 ΠρώτοΠρώτο ... 34567

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης