godox ΤΤ350 flash

ORAMA

Established Member
5 July 2008
254
Γειά σας εχει κάποιος ενα σετ με godox flash ? Πηρα προσφατα το godox TT350s και τα godox TT685s .Το 350 οταν τα λειτουργω ασυρματα το εχω σαν πομπο-master και τα 685 σαν slave , το 350 οταν ειναι σε λειτουργια μαστερ ριχνει προφλασιες αλλα το ιδιο δεν ριχνει την τελικη φλασιά ,το 685 δεχεται κανονικα το σήμα σαν slave . Η ερωτηση μου ειναι αν ξερει καποιος οταν το 350 ειναι σε λειτουργια master πυροδοτειται το ιδιο ή λειτουργει μονο σαν πομπος ?Το μάνιουαλ γραφει οτι το 350 εχει τρεις λειτουργιες master-slave-off στο off οταν δηλ. το λειτουργω μονο του αναβει κανονικα .
 

Skywriter55

AVClub Enthusiast
11 January 2015
952
Έχω το V860II -F . Το έχω δοκιμάσει ως μάστερ με slave ένα nissin i40 και βαράγανε και τα 2 ,αλλά δεν το έχω ψάξει πολύ ,μιας και το δουλεύω μόνο του συνήθως .Αρκετά καλά για τα λεφτά τους τα godox σε λειτουργία HSS (FP)
 

ORAMA

Established Member
5 July 2008
254
Μαλον το TT350 εχει αυτο τον περιορισμο δινει μονο σημα οταν ειναι σαν πομπος
 

kbouk

Super Moderator
Staff member
8 January 2010
22,166
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Απάντηση: Re: godox ΤΤ350 flash

Αν τα κανεις τούμπα τα δυο φλας δηλ. βάλεις το μικρό slave το μεγάλο δουλεύει κανονικά σαν master και φλασάρει?, ρωτώ μήπως και είναι περιορισμός της μηχανής σου στις ρυθμίσεις, δες και αν πατάνε κανονικά όλες οι ακίδες του στο παπουτσάκι της μηχανής σου.
 

ORAMA

Established Member
5 July 2008
254
Το 685 φλασαρει κανονικα με slave το 350 , τελικα δεν πρεπει να εχει ρύθμιση αλλη το 350, εχει μαλλον αυτον τον περιορισμο οταν ειναι σε μαστερ.