Ανταλλακτικά ηχεία

kontellisparis

Senior Member
16 January 2016
303
Αθήνα
Καλησπέρα...από που μπορώ να βρω εδώ στο ίντερνετ ανταλλακτικά ηχεία για να αλλάξω αυτά που έχω με καινούργια; κατα προτίμηση από Ελλάδα
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Τι εννοείς; Ανταλλακτικά για ηχεία ή θες ν αλλάξεις τα υπάρχον ηχεία; Μπορείς να το κάνεις λίγο πιο σαφές;
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Τι μάρκα είναι τα ηχεία σου; Είναι παλιά; Για ρώτα εδώ, κι εδώ ειδάλλως αν υπάρχει η εταιρία των ηχείων σου θα ταν και το ιδανικό να πάρεις τα ίδια.
 

kontellisparis

Senior Member
16 January 2016
303
Αθήνα
Ειναι παλια...μιλαμε για πολυ παλια...37 χρονων περιπου...αλλα ειναι 12 ιντσων 110 rms και αμα αλλαξω τα ηχεια θα παιζουν σαν καινουργια..ειναι μαρκας Namco...τα εχω με ενισχυτη Kenwood KA 1030 και παιζουν πολυ δυνατα αλλα χαλαει ο ηχος λογω του οτι εχουν χαλασει τα μεγαφωνα τα γυρω γυρω (spider νομιζω λεγεται)..τελος παντων πρεπει να αλλαξω τα μεγαφωνα ωστε να φτιαξουν...
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Για κοίτα κι αυτό και κάνε και μία αναζήτηση για τον Ξενοφών Βενιέρης, είναι κατάστημα εδώ στο Περιστέρι με ηλεκτρονικά κι έχει τα πάντα και νομίζω ότι έχω δει και μεγάφωνα. Χμμ τώρα θυμήθηκα εδώ στο Περιστέρι υπάρχει κι ο Σταυριανός, κάνε και σ αυτό μια έρευνα.
 

ln()

Supreme Member
1 February 2007
5,755
Βόλος
Σωστά, γιατί δεν πρόκειται να βρεις τα ίδια μεγάφωνα, άρα θα πρέπει να αλλάξεις και τα κροσόβερ, άρα πρακτικά θα μείνει μόνο το κουτί. Οπότε φτιάξε μόνο το foam να μην μπλέξεις.