LG SJ8 vs YAMAHA 207 vs Samsung M550

thpon

New member
24 November 2016
28
Καλησπέρα

Έχω μια oled 55b7 και θέλω να πάρω ένα midrange soundbar λόγω του ότι τα ηχεία της τηλεόρασης είναι χάλια. Μπορώ να πάω μέχρι τα 450 γιαυτό και επέλεξα αυτά τα 3 μοντέλα μετά από έντονη έρευνα. Άκουσα και sony, jbl σε αυτή την κατηγορία αλλά δεν με ενθουσίασαν. Το yamaha να πω την αλήθεια δεν το έχω ακούσει πουθενά απλά έχω διαβάσει καλές κριτικές.
Ποια η γνώμη σας, πολλοί επαγγελματίες μου προτείνουν το yamaha ως ανώτερο αλλά όπως είπα δεν το βρίσκω πουθενά σε έκθεση για να το ακούσω.
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,651
Αθήνα
Στην κατηγορία τιμής που ψάχνεις το μοντέλο ηχομπάρας σε JBL είναι η JBL Bar 3.1 (499) με το δεκάιντσο subwoofer που απλά και με συνοπτικές διαδικασίες κάνει σκόνη τα ανέκδοτα της LG και της Samsung. Όχι η 2.1 που είναι σε πιο κάτω κατηγορία τιμής.

Σε yamaha έχει νόημα να δεις κάποια που είνα "ηχοπροβολέας", αλλά εκεί για μια αντίστοιχη με subwoofer θα πρέπει να ανέβεις αρκετά, τόσο μάλιστα που παίρνεις ηχομπάρα με κανονικά ασύρματα πίσω ηχεία.
 

thpon

New member
24 November 2016
28
Αν διάλεγα μόνο ανάμεσα στα 3, γιατί την jbl 3.1 δεν μπορώ να την ακούσω κάπου και η 2.1 με απογοήτευσε.