Tablet και ISO αρχεία

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

17 June 2006
23,578
Αθήνα
Συγνωμη για το ψιλο off topic του θεματος αλλα δεν ηξερα σε ποια κατηγορια να το ανοιξω.

Εχετε παιξει ποτέ με android tablet αρχεια ISO; Και αν ναι με ποιο appplication και σε τι tablet; Θελει δυνατο;

Θελω να τσεκαρω συγχρονισμο υποτιτλων και βαριεμαι να ανοιγω ολοκληρο pc. Τα εχω στο NAS τα ISO.

Thanks.
 

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,727
Πάτρα
Re: Tablet και ISO αρχεια.

Συγνωμη για το ψιλο off topic του θεματος αλλα δεν ηξερα σε ποια κατηγορια να το ανοιξω.

Εχετε παιξει ποτέ με android tablet αρχεια ISO; Και αν ναι με ποιο appplication και σε τι tablet; Θελει δυνατο;

Θελω να τσεκαρω συγχρονισμο υποτιτλων και βαριεμαι να ανοιγω ολοκληρο pc. Τα εχω στο NAS τα ISO.

Thanks.

Γιατί δεν δοκιμάζεις? Με Kodi νομίζω δεν θα έχεις θέμα
 
17 June 2006
23,578
Αθήνα
Απάντηση: Tablet και ISO αρχεια.

Δεν το σκεφτηκα. Γενικα στο μυαλο μου kodi=online

Ναι ενταξει τα ανοιγει μια χαρα και με NFS και με Samba.
Αλλα δεν παιζει καλα. Μετα απο λιγο κανει διακοπες , κοβεται ο ηχος κλπ. Μπορει να φταιει το wifi μπορει και το παλιο tablet (nexus 10 ) ή μαλλον ο συνδυασμος.

Σ ευχαριστω παντως. :)
 

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,727
Πάτρα
Re: Απάντηση: Tablet και ISO αρχεια.

Δεν το σκεφτηκα. Γενικα στο μυαλο μου kodi=online

Ναι ενταξει τα ανοιγει μια χαρα και με NFS και με Samba.
Αλλα δεν παιζει καλα. Μετα απο λιγο κανει διακοπες , κοβεται ο ηχος κλπ. Μπορει να φταιει το wifi μπορει και το παλιο tablet (nexus 10 ) ή μαλλον ο συνδυασμος.

Σ ευχαριστω παντως. :)
Αν είναι μεγάλο αρχείο πιθανότατα είναι το wifi, δεν έχω iso να δοκιμάσω και εγώ.
Φτιάξε ένα αρχείο με τα παρακάτω στη διαδρομή /sdcard/Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/
sdcard ή storage ή όπως αλλιώς τα έχει στο δικό σου tablet, πάτα pause στην αρχή μέχρι να γεμίσει η cache με περίπου 133mb, αν ήταν από το wifi με αυτό δε θα έχεις πρόβλημα

Code:
<advancedsettings>
  <cache>
    <buffermode>1</buffermode>
    <memorysize>139460608</memorysize>
    <readfactor>20</readfactor>
  </cache>
</advancedsettings>

Ονόμασε το advancedsettings.xml με το notepad++
 
17 June 2006
23,578
Αθήνα
Απάντηση: Re: Απάντηση: Tablet και ISO αρχεια.

Σ ευχαριστω αλλα μετα το userdata δεν βκεπω να υπαρχει κανα sdcard ή storage.

Οποτε το εβαλα εκει το advancedsettings.xml.

Τζιφος. Μπαφεραρει συνεχεια.

Screenshot_20180503-165334.jpg
 

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,727
Πάτρα
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Tablet και ISO αρχεια.

Σ ευχαριστω αλλα μετα το userdata δεν βκεπω να υπαρχει κανα sdcard ή storage.

Οποτε το εβαλα εκει το advancedsettings.xml.

Τζιφος. Μπαφεραρει συνεχεια.

View attachment 151686

Ναι, εκεί πρέπει να πάει, νόμιζα είχα μαρκάρει το sdcard στην αρχή της διαδρομής για αυτό έγραψα ότι έγραψα μετά, μπορεί στο δικό σου να ήταν πχ storage αντί για sdcard.
Θα δω μήπως βρω ξανά μικρό iso να δοκιμάσω
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,410
Μεταμορφωση
Re: Tablet και ISO αρχεια.

Συγνωμη για το ψιλο off topic του θεματος αλλα δεν ηξερα σε ποια κατηγορια να το ανοιξω.

Εχετε παιξει ποτέ με android tablet αρχεια ISO; Και αν ναι με ποιο appplication και σε τι tablet; Θελει δυνατο;

Θελω να τσεκαρω συγχρονισμο υποτιτλων και βαριεμαι να ανοιγω ολοκληρο pc. Τα εχω στο NAS τα ISO.

Thanks.

Καλο ασυρματο να εχεις και δεν θα αντιμετωπίσεις θεμα με τα .iso (δεν ξερω αν θες να στριμαρεις η ναπας με OTG.

Με το NVidia Shield K1 tablet είχα περάσει και HD Audio στον ενισχυτή :p