LG Πρόβλημα ήχου

john3

New member
22 January 2012
63
Καλησπέρα σας.
Να σας εκφέρω και εγώ το δικό μου πρόβλημα που αντιμετωπίζω εδώ και 1,1/2 εβδομάδα.
Εχω μια LG TV LED 49UH770V,περίπου δύο χρόνια και όπως προανέφερα εδώ και 1,1/2 εβδομάδα στα τέσσερα κανάλια που εκπέμπει η έρτ, RIK,DW,BBC,TV5 δεν έχω καθόλου ήχο.Εχω κάνει και αυτόματη αλλά και χειροκίνητη αναζήτηση καναλιών αλλά πάλι τα ίδια.Να σημειώσω δε ότι σε όλα τα υπόλοιπα κανάλια δεν έχω κανένα πρόβλημα.Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι μπορεί να φταίει ? γιατί δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να την πάω στο service και να την ανοίξουν καινούργια tv .
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

anthpao

New member
26 January 2008
27
Θεσσαλονίκη
Re: LG ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΧΟΥ

Εμένα χάθηκαν τελείως τα συγκεκριμένα κανάλια. (Θεσσαλονίκη, αναμεταδότης Χορτιάτη, τηλεόραση Samsung KS7000).
 

john3

New member
22 January 2012
63
Απάντηση: Re: LG ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΧΟΥ

Ρώτησα το service και μου είπε τελικά ότι φταίει η Digea γιατί άλλαξε τις συχνότητες στην αναμετάδοση των καναλίων.Το ίδιο και για την samsung.Εχουν στείλει σχετικό e-mail στην Lg για την επίλυση του θέματος.
Και όταν τους είχα πάρει τηλ. στην Digea μου είπαν οι άχρηστοι ότι δεν είναι δικό τους λάθος αλλά της Ερτ.Αντε να βγάλεις άκρη στην Ελλάδα.